Grand Prix Chomutov
Kdy: Pátek 8. a sobota 9. dubna od 8.00 hodin
Kde: Sportovní hala v Chomutově
Dvoudenní klání kadetů a juniorů v zápase řecko – římském. Kadeti: 41-45 kg, 48 kg, 51 kg , 55 kg , 60 kg, 65 kg, 71 kg, 80 kg, 92 kg, 92-110 kg. Junioři: 55 kg , 60 kg , 63 kg, 67 kg, 72 kg, 77 kg, 82 kg.

Dernisáž výstavy Creaturae
Kdy: Pátek 8. dubna od 17.30 hodin
Kde: Galerie Josefa Lieslera v Kadani
Abstraktní malby, které jsou na výstavě naposledy k vidění, nenechají v klidu žádného diváka. Dostanou se mu pod kůži, do krevního oběhu, prosáknou do každé tělní buňky a budou v něm kolovat ještě dlouho po opuštění prostoru galerie. Jsou děsivé, hrůzostrašné a nádherné a výjimečné zároveň. Jak je to možné? Odpovědět si na to musíte sami. Když na sebe necháte obrazy působit, reakce se určitě dostaví.

5 z Chomutova
Kdy: Pátek 8. dubna od 16.00 hodin
Kde: Galerie Jirkov
V pátek 8. dubna od 16.00 hodin proběhne vernisáž výstavy 5 z Chomutova, při níž budou představena díla skupiny výtvarníků, a to Květy Novákové, Jany Svobodové, Jany Topinkové, Nadi Hoštové a Václava Suchopárka.

Úl - Divadelní jařina
Kdy: Pátek 8. dubna od 19.30 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Divadlo V.A.D. - Úl „Včelařské divadelní rondo“ je komediální sondou do ročního fungování jedné Základní organizace Českého svazu včelařů. Ve smyslu hudebního ronda se střídá refrén spolkových schůzí s dějem na jednotlivých stanovištích. Jsou včelaři něčím specifičtí, nebo představují běžný vzorek populace? Jací jsou vlastně a co mají společného lidé a včely? A vejdou se všichni do úlu?

Jirkovské farmářské trhy
Kdy: Sobota 9. dubna od 8.00 do 12.00 hodin
Kde: Náměstí Dr. Edvarda Beneše v Jirkově
Můžete se těšit na květinovou, jahodovou a zeleninovou sadbu. Dále na pečivo, maso a uzeniny, ovoce a zelenina, ručně vyráběné sýry, med a medovinu, koření, plátěné tašky a další prodejce… A také se můžete těšit na skvělé snídaně od Startair. Prostě skvělé jarní farmářské trhy jak mají být.

Dnes čte… Hvězdář
Kdy: Sobota 9. dubna od 9.30 hodin
Kde: Městská knihovna v Kadani, pobočka v Golovinově ulici
Co je vlastně to, čemu říkáme hvězdy? Jak poznat na nebi jednotlivá souhvězdí? A jaké zajímavé jevy pomůže nadšeným hvězdářům odhalit dalekohled? A ovlivňuje ostavení Měsíce a jiných planet naše životy?Přijďte se zeptat Jana Losenického, který nejprve přečte dětem pohádku a poté zodpoví všechny zvídavé dotazy.

Jarní koncert plný muzikálových a filmových melodií
Kdy: Sobota 9. dubna od 18.00 hodin
Kde: Základní umělecká škola v Jirkově
Tradiční jarní koncert ŽKS s názvem Jarní koncert plný muzikálových a filmových melodií. Hostem ŽKS bude vokální těleso ExperiPent. Koncert se uskuteční v koncertním sále ZUŠ Jirkov.

Vítání jara s Mandrigalem
Kdy: Sobota 9. dubna od 18.00 hodin.
Kde: Kostel sv. Ignáce v Chomutově
Koncert vokálně instrumentálního souboru Mandrigal. Uměleckou vedoucí souboru je Hana Ondráčková.

Sherlock Holmes: Zrození zla – Divadelní jařina
Kdy: Sobota 9. dubna od 19.30 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Suchdolské divadlo - Sherlock Holmes - Zrození zla. Napínavá komedie pro celou rodinu. Slavný detektiv se svým nerozlučným přítelem očistí anglický venkov od zločinných záměrů jednoho z nejrafinovanějších padouchů. Součástí představení je stínové divadlo a doprovází jej živá hudba.

Workshop květinové výzdoby
Kdy: 9. dubna od 10.00 hodin
Kde: Městské muzeum v Kadani
Rádi byste si vyzdobili domov květinami, ale nevíte, jak na to? Přijďte na workshop květinové výzdoby pod vedením Martiny Šedové, kde se naučíte základy aranžování květin, kombinování jednotlivých rostlin i barev. Zároveň se budete podílet na výzdobě kláštera na Květnou neděli.

Tanec v srdci
Kdy: Neděle 10. dubna od 17.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Srdečně vás zveme na taneční představení dětí a dospělých, pro které je tanec radostí a láskou. Tance moderní, etnické i fantasy styly Vám zatančí děti z kroužků Veroniky Kvisové z DDM Volňásek, kurzistky lektorky Alice Batujevy z Kadaně a jejich hosté. Pořádá DDM Volňásek Klášterec n. Ohří a Alice Batujeva ve spolupráci s Kulturním centrem Klášterec n. Ohří. Podmínky vstupu dle platných hygienických opatření.

Obrazy – Milan Tóth
Kdy: Do 30. dubna
Kde: Jirkovská synagoga
Otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek, vždy od 16.00 do 18.00 hodin bude výstava spojena s prodejem šperků a dárků. Milan Tóth je známý svými fantasy obrazy, které je teď kvůli následkům nemoci nucený malovat levou rukou. Přidal i šití a zdobení pouzder

Barvy nadevše
Kdy: Do 7. dubna
Kde: Galerie Jirkov
V neděli 27. února byla vernisáží zahájena nová výstava v Galerii Jirkov. Tentokrát se zde představuje se svými obrazy Robert Bělocha s tématem Barvy nadevše.

Fotografická soutěž Jirkovská zrcadlení
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Město Jirkov
Město Jirkov vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže Jirkovská zrcadlení. Soutěž bude opět probíhat od 1. března do 31. srpna. Stejně jako v předešlých dvou letech máme 2 tematické okruhy. První okruh je na téma Jirkov v maličkostech a druhý na téma Tady žiju. Mezi výherce se i letos celkově rozdělí 12 tisíc korun. V každém tematickém okruhu je za 1. místo částka 3 tisíce korun, za 2. místo 2 tisíce korun a za 3.místo 1 tisíc korun. Tematické okruhy:
1) Jirkov v maličkostech (můžete fotografovat technické či architektonické maličkosti a detaily, přírodní i běžný život apod.)
2) Tady žiju (můžete fotografovat vše, co se vám líbí v našem městě. Vytvořte takové snímky, jak doopravdy vnímáte své město.). Úkolem soutěžících je pořídit kreativním, tvůrčím a originálním způsobem fotografie (max. 3 snímky v každém tematickém okruhu) s motivem Jirkova.

Loutky Divadla Lampion
Kdy: Do 24. dubna
Kde: Františkánský klášter v Kadani
Výstava loutek k 70. výročí kladenské scény pro děti a mládež Divadla Lampion. Divadlo Lampion je jediné profesionální divadlo ve Středočeském kraji, které se soustředí na tvorbu pro děti a mládež. Naše inscenace jsou určeny pro různé věkové kategorie počínaje těmi opravdu nejmenšími, pro které lze divadlo hrát, stěžejní část repertoáru je určena dětem předškolního a mladšího školního věku, ale snaží se postupně cílit i na druhý stupeň základních škol a v neposlední řadě na celou rodinu. Vernisáž výstavy proběhne 18. února od 17.00 hodin. Otevírací doba je čtvrtek až neděle od 10.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 24. dubna.

Veřejné bruslení
Kdy: V sobotu 8. a v neděli 9. dubna od 10.00 a od 17.00 hodin
Kde: Tréninková hala Rocknet Areny v Chomutově
Přijďte si zabruslit do Rocknet Areny, o víkendu můžete dvakrát za den. Vstupné je 40 korun.

Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.