Tříkrálová jízda v Chomutově
Kdy: Pátek 6. ledna od 16.00 do 18.00 hodin
Kde: Zoopark Chomutov
V pátek 6. ledna bude v Zooparku Chomutov zahájena Tříkrálová jízda, která je první akcí Rodinného zápolení v roce 2023. Tříkrálový průvod vyjde v 16.00 hodin od spodní brány zooparku v Přemyslově ulici. Účastníci průpvodu vytvoří kometu, která doprovodí tři krále při jejich jízdě za Ježíškem. Půjde se do městského parku, kde bude čekat andělský rej. Kdo bude chtít, bude moci využít poslední den otevřené ledové arény a zabruslit si. V cíli účastníci obdrží hrací karty k Rodinnému zápolení a bude možné se zaregistrovat pro letošní ročník. Online registrace je možná už od 1. ledna.

Kláštercem nad Ohří opět proletí kometa
Kdy: Pátek 6. ledna od 18.00 hodin
Kde: Startuje se od Centrumu
V pátek 6. ledna, na svátek Tří králů, prolétne městem Klášterec nad Ohří unikání kometa. Zapojit se do ní mohou všichni obyvatelé města i návštěvníci. Ti můžou pomoci kometě vytvořit rekordní světelný ohon ze světýlek, lampiónů, čelovek nebo baterek. Průvod plný světel startuje v 18.00 hodin od Centrumu a bude pokračovat přes sídliště a Panoramu ke kostelu Nejsvětější Trojice v centru města. Tam bude na průvod čekat divadélko od The Brokes z GSOŠ Klášterec nad Ohří. Součástí průvodu bude i tradiční Tříkrálová sbírka.

Tříkrálové setkání v Kadani
Kdy: Pátek 6. ledna od 15.00 hodin
Kde: Mírové náměstí v Kadani
Přijďte podpořit kadaňskou charitu a darovat příspěvek potřebným do pokladniček Tří králů. S koledníky se letos setkáte v Kadani a okolí od 6. do 12. ledna. Tříkrálová sbírka bude v Kadani slavnostně zahájena 6. ledna v 15 hodin na Mírovém náměstí, kde bude k zahřátí také stánek charity občerstvením, čajem a tradičním starostenským svařákem. Celý odpolednem vás bude provázet moderátor Martin Šíl. Program:
Mírové náměstí 15.00 – 17.30: starostenský svařák, Charita Kadaň - sladké pečivo, MŠ a ZŠ Začít spolu - slané pečivo, DDM Šuplík - drobná keramika, dekorační předměty, štěstíčka, doprovodný program pro děti, zvířátka z Betléma, 16:30 Divadlo Navenek - klanění Tří králů, 16:45 Hudba pro radost - program HŠ Yamaha pro nejmenší. Pódium: 15.00 zahájení Tříkrálového setkání, 15.15 ZUŠ Klementa Slavického - žáci literárně-dramatického oboru a flétnového oboru, 16.00 ZUŠ Klementa Slavického - pěvecký sbor Flamencos. Kostel Povýšení sv. Kříže: 14.00 žehnání koledníkům, 17.00 varhanní ukázky - Tomáš Mareček, 18.00 tříkrálová mše svatá, celebruje kadaňský děkan Josef Čermák. Kostel bude otevřený pro veřejnost od 15.00 do 17.30 hodin k rozjímání nebo třeba návštěvě betléma.

Za norským souostrovím Lofoty do galerie Kryt
Kdy: Od 6. ledna
Kde: Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří
V lednu se v městské galerii Kryt v Klášterci nad Ohří představí fotograf a cestovatel Lukáš Brychta se svou tematickou výstavou. Výstava Lofoty začíná již v pátek 6. ledna, vernisáž výstavy le proběhne až o týden později, 13. ledna v 17.00 hodin. Fotit začal už jako kluk pod dohledem táty, tehdy klasickou filmovou Practicou. Od samého začátku ho bavila hlavně příroda a krajinky, teprve s větším rozvojem digitálních fotoaparátů o nějakých pár let později se fotografováním začal zabývat vážně. Focení přírody, především hor, je pro něj dodnes největší radostí.

Tříkrálový koncert proběhne v kostele sv. Kateřiny
Kdy: Sobota 7. ledna od 17.00 hodin
Kde: Kostel sv. Kateřiny v Chomutově
Za kolik: Vstupné je dobrovolné
Přijmětepozvání na Tříkrálový koncert a podpořte správnou věc! S krásnými písněmi se při něm v sobotu 7. ledna od 17.00 hodin představí nejen smíšený sbor Na hlas!, ale také dětský sbor Sluníčka. Koncert se uskuteční v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje v Chomutově.

Tvoříme: Deníčky
Kdy: Neděle 8. ledna od 16.00 hodin
Kde: Kulturní dům Střelnice v Kadani
Za kolik: 60 korun
A jedeme dál! I v novém roce se můžete těšit na další tvořivé dílničky pro děti. Hned v lednu startujeme dílničkou s názvem Deníčky. S Vašimi ratolestmi si společně vyrobíme notes s kroužkovou vazbou o velikosti A4 a počtu cca 30 stran. To, jakým způsobem si děti vyšperkují přední a zadní stranu bloku, bude jen a jen na nich. Nabízí se zde hned několik možných variant. Strany bloku mohou libovolně odekorovat kresbou, lepením, stříháním, psaním nebo recyklováním starých časopisů a barevných papírů. Skvělé je, že za pomoci a asistence zvládne výrobu notesu i malé dítko. Dílna je vhodná pro děti již od 3 let. Rodiče, kteří jdou s dětmi na dílničku jako doprovod, si vstupenku nekupují.

Daniela Soukupová, Hana Pešková
Kdy: Neděle 8. ledna od 16.00 hodin
Kde: Galerie Jirkov
Zahájení výstavy obrazů dvojice výtvarnic v Galerii Jirkov v Kostelní ulici. Výstava potrvá do 17. února.

Krušnohorská Túr de Svařák
Kdy: Do 31. ledna
Kde: Krušné hory
Vydejme se za nejlepšími svařáčky, které umí Krušnohorsko nabídnout. Portál krusnohorsko.com připravil pro zájemce a soutěživce mapu, kde jsou zvýrazněné podniky, které ho prodávají. Účastníci se jí ale nemusí striktně držet, uznáno bude svařené víno z celých Krušných hor. Stáhněte si zápisovou tabulku, vypište si místo, kde jste si vínko dali a nechte si ho od provozovatele potvrdit třeba razítkem nebo podpisem. Kdo ochutná 5 a více svařáků, dostane pamětní placku nebo magnet. Vyplněný formulář stačí ofotit a poslat na mail redakce@krus-nohorsko.com. Abyste si nemysleli, že jde jen o kavárenské povalečství, je připraven i seznam výletů, které si v okolí můžete projít. Akce trvá do konce ledna. Více informací a soutěžní kartu najdete na webu https://krusnohorsko.com/svarak/

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.