Výstava soutěžních návrhů nového loga organizace Tilia Kadaň
Kdy: Pátek 6. května od 16.00 hodin
Kde: Studentské náměstí v Kadani
Výstava soutěžních návrhů nového loga organizace Tilia Kadaň, z.s. potrvá do 26. června.

Mini May Fest
Kdy: Pátek 6. května od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Chomutově
Hudební večer s kapelou Kalandr revival Band, Up Down Blues, Album a Wishlist.

Sobotní farmářské trhy v Kadani
Kdy: Sobota 7. května od 8.00 do 12.00 hodin
Kde: Mírové náměstí v Kadani
Přijďte si nakoupit regionální potraviny přímo od místních farmářů. Nabídka je tradiční, sazenice, zelenina, ovoce, ale i uzeniny a sýry.

Dnes čte… včelař
Kdy: Sobota 7. května od 9.30 hodin
Kde: Městská knihovna Kadaň – pobočka Golovinova
Jak zkrotit včely tak, aby si jejich chovatel neodnesl žihadlo? Co všechno má vliv na chuť medu, který včeličky vyrábí? A nebojí se, když musí sáhnout do úlu? Přijďte se zeptat zkušeného včelaře Karla Čížka, který nejprve dětem přečte pohádku a poté odpoví na všechny zvídavé dotazy.

Mistrovství ČR v tanečních formacích
Kdy: Sobota 7. května od 8.00 hodin
Kde: Městská sportovní hala v Chomutově
Závody mistrovství České republiky v tanečních formací pořádané Tanečním klubem Beethoven D.C. Chomutov.

Kadaňský flerjarmark
Kdy: Sobota 7. května od 10.00 do 16.00 hodin
Kde: Studentské náměstí v Kadani
Už jste objevili kouzlo Fleru? Pokud ne, tak o mnoho přicházíte! Internetové tržiště Fler.cz dává prostor českým a slovenským designérům, švadlenkám, šperkařům, umělcům, návrhářům… zkrátka každému, kdo něco umí, a chtěl by produkty své šikovnosti dále šířit a dělat jimi radost spokojeným zákazníkům. Veškeré zboží, které prodejci na fler umístí, je ručně vyráběné a každý výrobek je tak naprostý originál, často je k dispozici od každého pouze jediný kus.

4.setkání heligonkářů a harmonikářů
Kdy: Sobota 7. května od 17.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Kulturní centrum Klášterec nad Ohří srdečně zve na 4.setkání heligonkářů a harmonikářů z Čech. K pohodové náladě, ale i k tanci se představí: Heligonky Aleše Rusnáka – Plzeň, Strejc Vladimír - heligonka Okounov, Josef Krajňák a Václav Vlk - Most, Ústí nad Labem Radbuza pana Filipa, Malá kapela Třehusk - Zadní Třebáň, Homolka Jiří a Ester Krejnická – Sokolov, Malá muzika – Chomutov.

Kapka – Taneční zábava
Kdy: Sobota 7. května od 17.30 hodin
Kde: KZ Orfeum v Kadani
Zábava pro všechny generace s Kapesní kapelou Petra Baranijaka.

Pohár nových nadějí – starší žákyně
Kdy: Sobota 7. května od 9.00 hodin
Kde: Sportovní hala 4. ZŠ Jirkov
Mistrovský turnaj v volejbalu - 8 družstev na 3 kurtech. Přijďte fandit do sportovní haly ve 4. ZŠ Krušnohorská. Turnaj pokračuje i v neděli od 9.00 hodin.

Rockový koncert v Kulisárně
Kdy: Sobota 7. května od 19.30 hodin
Kde: Kulisárna Chomutov
Rock, Gothic, Melody, Hard, Heavy, Power, Speed a Metal. To vše v chomutovské Kulisárně v sobotu Od 19.30 hodin. Koncertovat budou Rimortis, Carpatia Castle a Fat Bat.

Pietní akt ke Dni vítězství
Kdy: Neděle 8. května od 9.00 hodin
Kde: Hřbitov v Jirkově
Pietní akt u památníku na jirkovském hřbitově letos proběhne v komorní atmosféře, další program se kvůli ruské agresi na Ukrajině konat nebude. Předchozí dva roky se větší oslavy výročí konce II. světové války nepořádaly kvůli koronavirové pandemii.

Sherpa Cup 2022
Kdy: Neděle 8. května od 11.00 hodin
Kde: Start v Pyšné v 11.30 hodin
Tradiční podnik, jehož hlavní náplní je výstup v horském terénu se zátěží po historické solné stezce. Trať má 2 325 metrů s převýšením 200 metrů. Atraktivní adrenalinová krušnohorská expedice se letos uskuteční již pošestnácté.

Jana Tóthová – Fotografie a obrazy
Kdy: Do 14. května
Kde: Restaurant & Cafe Republika v Chomutově
Jana Tóthová – malířka, fotografka a šperkařka vystavuje v Restaurant & Cafe Republika v Chomutově. Její výstava fotografií a obrazů byla zahájena ve středu 13. dubna slavnostní vernisáží. Jana se navíc spojila s Čeňkem Pekařem z Mladé Boleslavi a její fotografie tak doplnily básnické verše. Výstava v Restaurant & Cafe Republika potrvá do 14. května.

5 z Chomutova
Kdy: Do 19. května
Kde: Galerie Jirkov
Výstava představuje představena díla skupiny chomutovských výtvarníků, a to Květy Novákové, Jany Svobodové, Jany Topinkové, Nadi Hoštové a Václava Suchopárka.

Fotografická soutěž Jirkovská zrcadlení
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Město Jirkov
Město Jirkov vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže Jirkovská zrcadlení. Soutěž bude opět probíhat od 1. března do 31. srpna. Stejně jako v předešlých dvou letech máme 2 tematické okruhy. První okruh je na téma Jirkov v maličkostech a druhý na téma Tady žiju. Mezi výherce se i letos celkově rozdělí 12 tisíc korun. V každém tematickém okruhu je za 1. místo částka 3 tisíce korun, za 2. místo 2 tisíce korun a za 3.místo 1 tisíc korun. Tematické okruhy:
1) Jirkov v maličkostech (můžete fotografovat technické či architektonické maličkosti a detaily, přírodní i běžný život apod.)
2) Tady žiju (můžete fotografovat vše, co se vám líbí v našem městě. Vytvořte takové snímky, jak doopravdy vnímáte své město.). Úkolem soutěžících je pořídit kreativním, tvůrčím a originálním způsobem fotografie (max. 3 snímky v každém tematickém okruhu) s motivem Jirkova.
Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.