Výšlap na Kočičák
Kdy: Sobota 31. prosince od 10.00 hodin
Kde: Muzeum čs. Opevnění z let 1936 – 1938 Na Kočičáku
Muzeum československého opevnění z let 1936 – 1938 Na Kočičáku nad Chomutovem společně se skauty zve na silvestrovský výšlap na Kočičák. Od 10.00 do 15.00 hodin si můžete prohlédnout pevnosti, uvidíte zápas v dobovém fotbale a vyzkoušíte si překážkovou dráhu. Občerstvení bude zajištěno a každý příchozí získá pamětní list.

Běh na Jedlák
Kdy: Sobota 31. prosince od 8.45 hodin
Kde: Sraz u koupaliště ve Vysoké Peci
Proběhnout se můžete poslední den roku 2022 na vrch Jedlák v Krušných horách. Akci pořádají tradičně Běžci Chomutov. Sraz je u koupaliště ve Vysoké Peci je v 8.45 hodin, start je v 9.00 hodin. Účastníky čeká 18 kilometrů dlouhý okruh.

Dětský Silvestr v Klášterci
Kdy: Sobota 31. prosince od 15.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Zábavu pro děti chystá na poslední den roku Kulturní centrum Klášterec nad Ohří. Program s hudebním divadlem Hnedle Vedle začíná v 15,00 hodin.

Novoroční jízda
Kdy: Neděle 1. ledna 2023 od 13.00 hodin
Kde: Start před prodejnou Cyklo Point Chomutov
Novoroční hobby jízda se chystá v Chomutově. Start je ve 13.00 hodin před prodejnou Cyklo Point Chomutov a připravena bude spíše lehčí trasa. Zakončení v restauraci Sushi Sen Viet kolem 15. hodiny.

Novoroční setkání pod hvězdami
Kdy: Neděle 1. ledna 2023 od 17.00 hodin
Kde: Hvězdárna v Lipské ulici v Chomutově
Pozorovat novoroční noční oblohu můžete na hvězdárně v Lipské ulici, na louce u bývalého kina Oko v Chomutově. K vidění bude meteorický roj kvadrantiny. Sraz je v 17.00 hodin.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.