Veřejné bruslení
Kdy: Pátek 3., sobota 4. a neděle 5. února vždy od 10.00 a od 17.00 hodin
Kde: Rocknet Arena v Chomutově
Za kolik: 60 korun
Zabruslit si mohou děti o pololetních prázdninách do Rocknet Areny v Chomutově, a to v pátek, v sobotu i v neděli od 10.00 do 11.00 hodin a od 17.00 do 18.00 hodin.

Únorové Trio Grace
Kdy: Sobota 4. února od 17.30 hodin
Kde: Kulturní zařízení Orfeum v Kadani
Za kolik: 90 korun
Co s načatým večerem? Přijďte si užít pohodový večer na taneční zábavu za doprovodu Tria Grace, pod vedením kapelníka Františka Fiřta.

Tvoříme: Marionetka
Kdy: Neděle 5. února od
Kde: Kulturní dům Střelnice v Kadani
Za kolik: 60 korun
Únorová tvořivá dílna nese název Marionetka. A co to ta marionetka je? Je to loutka, která je ovládána shora tenkými provázky. A právě jednu takovou jednoduchou papírovou si společně s dětmi vyrobíme. Pomocí ruliček od toaletního papíru, barevných papírů, provázku a dřívek vykouzlíme např. jednorožce, pejska, lišku, ale i třeba něco úplně jiného. Za pomoci rodiče je dílnička vhodná pro děti již od 4 let. Rodiče, kteří jdou s dětmi na dílničku jako doprovod, si vstupenku nekupují.

Chomutovská vzduchovková Sportka
Kdy: Neděle 5. února od 8.00 hodin
Kde: Střelnice SSK Chomutov v Blatenské ulici
Chomutovská vzduchovková sportka SPVzPi 30+30, Středoevropský pohár IV. kolo discipliny RVzPi 2×30, StVzPi 3×20.

Champions League: DHK Baník Most - Odense Handbold
Kdy: Neděle 5. února od 16.00 hodin
Kde: Rocknet Arema v Chomutově
Mostecké házenkářky - Černí andělé se v rámci dalšího kola Ligy mistryň představí na „domácí“ palubovce v Chomutově, kde vyzvou tým Odense Handbold.

Zlaté české ručičky - Divadelní ples
Kdy: Sobota 4. února od 20.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Divadelní spolek KLAS z Klášterce nad Ohří pořádá v sobotu 4. února Divadelní ples. Jeho dějištěm bude sál Kulturního centra v Klášterci. K tanci a poslechu bude hrát kapela Zfleku. Tématem plesu je Zlaté české ručičky.

Nebe je modré, tráva zelená a co je mezi tím?
Kdy: Do 11. března
Kde: Galerie Špejchar v Chomutovské knihovně
Za kolik: 25 korun
V Galerii Špejchar v Chomutovské knihovně začala nejnovější výstava, která prezetuje díla čtyř představitelek současné umělecké tvorby, a to Alice Nikitinové, Hany Grodlové Sommerové, Karolíny Šulcové a Petry Švecové. Jejich malby spojuje forma zobrazování skutečnosti na pomezí mezi abstrakcí a realitou. Výstava potrvá do 11. března.

Chomutovské medúzárium chová 160 tvorů
Kdy: Pondělí až neděle od 9.00 do 17.00 hodin
Kde: Zoopark Chomutov
Osm akvárií, barevné podsvícení, atmosférická hudba, a především na sto šedesát medúz osmi různých druhů - to nabízí nově otevřená expozice mořských medúz. Chomutovský zoopark je první zoologickou zahradou v ČR, která má vlastní medúzárium. Návštěvníky potěší jistě fakt, že do medúzária se nevybírá žádné zvláštní vstupné, stačí platná vstupenka do zooparku. V souvislosti s otevřením nové atrakce přichystal zoopark také komemntované prohlídky. Začínat budou vždy v celou hodinu, od 9,00 do 16,00 hodin s výjimkou poledne. Počet míst ve skupině je omezen na dvacet lidí, registrujete se proto na telefonním čísle spodní brány - 703 149 043. Medúzárium je možné navštívit i bez rezervace, jen je třeba počítat s tím, že hlavně na začátku prohlídek bude v pavilonu více lidí.

Barvy
Kdy: Do 16. února
Kde: Galerie Lurago v Chomutově
Vernisáž zahájí ve čtvrtek 26. ledna výstavu Barvy. Svá díla na ní představí výtvarnice Andrea Faifrová, která se věnuje především klasické malbě a Jarmila Šťastná, pro jejíž pastelkami provedené kresby jsou typické ornamentální motivy. Výstava potrvá do 16. února.

Dřevomalby Tomáše Záborce
Kdy: Do 12. února
Kde: Galerie Josefa Lieslera v Kadani
Již několik let se Tomáš Záborec věnuje vytváření obrazů na dřevěném podkladu, které dřevomalby. Metoda práce spočívá ve využití různých zářezů, vrypů a dlabání do dřeva. V konečném výsledku tento způsob tvorby umožňuje i zapojení jiných, než jen zrakových smyslů - možnost seznámit se s obrazem dotykem, hmatovým vjemem, evokuje i další známé zážitky, jakými je vůně květin či šumění lesa. Toto vše má za úkol vytvářet výsledný dojem, vyvolávat vzpomínku, stát se obdobně jakýmsi symbolickým "zářezem" do podvědomí zúčastněného diváka. Ootevírací hodiny galerie: úterý – neděle 13.00 – 17.00 hodin.

Daniela Soukupová, Hana Pešková
Kdy: Do 17. února
Kde: Galerie Jirkov
Zahájení výstavy obrazů dvojice výtvarnic v Galerii Jirkov v Kostelní ulici. Výstava potrvá do 17. února.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.