Protidrogový vlak v Klášterci
Kdy: Pátek 3. června od 15.30 hodin
Kde: Vlaková stanuce Klášterec nad Ohří
Do vlakové stanice Klášterec nad Ohří dorazí v pátek 3. června Revolution Train nebo-li protidrogový vlak, který poutavou formou ukazuje mladým nebezpečí drogové závislosti. Veřejnost může přijít od 15.30 do 18.00 hodin, vstup je zdarma. Určen pro děti od 10 let, do 12 let nutná přítomnost dospělých.

Začíná festival Otevřeno
Kdy: Pátek 3. června od 21.30 hodin
Kde: Městský park v Chomutově
V pátek 3. června začíná v Chomutově dvoutýdenní multižánrový festival Otevřeno. Nabídne muzikál, koncerty, přednášku, divadlo i akrobatickou show. V pátek 3. června od 21.30 hodin muhou diváci v městském parku v Chomutoivě zhlédnout muzikál ZUŠ TGM Chomutov Mamma Mia!

Sobotní farmářské trhy v Kadani
Kdy: Sobota 4. června od 8.00 do 12.00 hodin
Kde: Mírové náměstí v Kadani
Přijďte si nakoupit regionální potraviny přímo od místních farmářů. V rámci doprovodného programu v 10 hodin vystoupí kapela Rytmus.

Dětský den s Březeneckým drakem
Kdy: Sobota 4. června od 13.00 hodin
Kde: Park u rybníčku v obci Březno
Odpoledne plné soutěží a zábavy pro děti k jejich svátku. Vystoupí kouzelník Martin Kelman, Míša Dolinová, bude pohádka Divadla z bedny a zazpívá Klára Kolomazníková.

Strupčický ¼ maraton pro Markétku
Kdy: Sobota 4. června od 10.30 hodin
Kde: Sportovní areál Strupčice
Dobročinný běžecký závod pro Markétku, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Registrace od 9.00 hodin.

pARTy ve Františkánu
Kdy: Sobota 4. června od 11.00 hodin
Kde: Františkánské zahrady v Kadani
Další ročník hudebního festivalu pARTy ve františkánu je tady. Letos proběhne 4. června od 11.00 do 1.00 hodin a těšit se můžete například na velšskou reggae metalovou kapelu Skindred, chybět nebude stálice Gaia Masiah, zahrát přijede také  elektropopová kapela Midi Lidi, originální uskupení Vltava s mottem  „Česká poezie – světová hudba“, kultovní devadesátkovou kapelu Kurtizány z 25. avenue a mnoho dalších. Čeká nás také několik přednášek - cestovatelka Kateřina Vrbasová povypráví o svých cestách po Ománu, vyslechneme odvážný příběh Josefa Hlavatého "Na rogale přes železnou oponu" a chybět nebude ani tradiční pořad v podání publicisty a překladatele Josefa Rauvolfa, tentokrát o funku.

Den UNESCO v Měděnci
Kdy: Neděle 5. června od 13.00 hodin
Kde: Štola Marie Pomocné v Měděnci
Den světového dědictví UNESCO se koná v neděli 5. června na Měděnci v Krušných horách, u štoly Marie Pomocné. Po celé odpoledne si můžete vyzkoušet práci horníků, výrobu keramiky či děti hornický trojboj o sladké odměny. Od 13.00 do 16.00 hodin uvidíte výpal hornických keramických kahanů a ve 14.00 hodin se koná přednáška o archeologii v Krušných horách. Prohlídky štoly začínají ve 13.30 a 15.30 hodin.

EKO dobroš
Kdy: Neděle 5. června od 10.00 hodin
Kde: Zahrada Radka v Kadani
Centrum RADKA Vás zve na celodenní festival s ekologickou tematikou, který letos krásně vyšel na svátek všech Dobroslavů! Slavíme ale ve velkém, a to hlavně výročí 5 let Evropského sboru solidarity a Evropský rok mládeže. Můžete se těšit na den plný besed, setkání s českými i zahraničními dobrovolníky, kreativní workshopy, soutěže, doprovodný program i grilování. V rámci oslav pěti let Evropského sboru solidarity vás čeká interkulturní setkání s našimi dobrovolnicemi z Francie a Ukrajiny, povídání o dobrovolnictví v zahraničí a také příběhy našich bývalých dobrovolníků.

Den otců v Kadani
Kdy: Neděle 5. června od 13.00 hodin
Kde: KD Střelnice v Kadani
Přijďte strávit odpoledne aktivně a oslavit s námi Den otců. KZK společně se spolky Tma Jirkov a Dehet Kadaň pořádají každoroční naučně - zábavnou soutěž pro rodiny s dětmi. Startujeme ve 13.00 hodin od KD Střelnice. Čekají vás nejrůznější zábavné úkoly, při kterých se jistě dozvíte něco nového.

Pohádkový les na Červeném Hrádku
Kdy: Neděle 5. června od 13.00 hodin
Kde: Zámek Červený Hrádek
Letošní Pohádkový les na zámku Červený Hrádek u Jirkova bude věnován českým večerníčkům. V neděli 5. června bude pro děti od 13,00 do 17,00 hodin připravena zážitková trasa. Registrace je nutná v DDM Paraplíčko.

Lidická tragédie, Hrdinové
Kdy: Do 28. září
Kde: Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani začala minulý týden výstava Památníku Lidice k 80. výročí heydrichiády. Výstava s Názvem Lidická tragédie mapuje okolnosti vypálení středočeské obce nacisty a poválečný vývoj Lidic. Druhá část s názvem Hrdinové přináší příběhy odvahy a zrady v obrazech akademické malířky Zdenky Landové. Výstava potrvá do 28. září.

Zaparkováno!
Kdy: Do 9. července
Kde: Galerie Jirkov
Výstava sběratelských autíček, populárních angličáků. Z obrovské sbírky známého sběratele Jiřího Fialy je vystaveno kolem třech tisíc těchto unikátů.

Sbírka pro Ukrajinu
Kdy: Do čtvrtka 30. června
Kde: Galerie Jirkov
V Galerii Jirkov byla v neděli 22. května zahájena výstava a prodej obrazů s jasným cílem – pomoc Ukrajině.

Výstava soutěžních návrhů nového loga organizace Tilia Kadaň
Kdy: Do 26. června
Kde: Studentské náměstí v Kadani
Výstava soutěžních návrhů nového loga organizace Tilia Kadaň, z.s. potrvá do 26. června.

Fotografická soutěž Jirkovská zrcadlení
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Město Jirkov
Město Jirkov vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže Jirkovská zrcadlení. Soutěž bude opět probíhat od 1. března do 31. srpna. Stejně jako v předešlých dvou letech máme 2 tematické okruhy. První okruh je na téma Jirkov v maličkostech a druhý na téma Tady žiju. Mezi výherce se i letos celkově rozdělí 12 tisíc korun. V každém tematickém okruhu je za 1. místo částka 3 tisíce korun, za 2. místo 2 tisíce korun a za 3.místo 1 tisíc korun. Tematické okruhy:
1) Jirkov v maličkostech (můžete fotografovat technické či architektonické maličkosti a detaily, přírodní i běžný život apod.)
2) Tady žiju (můžete fotografovat vše, co se vám líbí v našem městě. Vytvořte takové snímky, jak doopravdy vnímáte své město.). Úkolem soutěžících je pořídit kreativním, tvůrčím a originálním způsobem fotografie (max. 3 snímky v každém tematickém okruhu) s motivem Jirkova.

Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.