Tančírna v kulturním domě Střelnice v Kadani
Kdy: Pátek 27. ledna od 19.00 hodin
Kde: Kulturní dům Střelnice v Kadani
Kulturní dům Střelnice v Kadani bude v pátek 27. ledna od 19.00 hodin hostit Tančírnu. Chcete si zatančit společenské tance? Právě pro vás je tu tančírna! Ať už si chcete oprášit polku, valčík, nebo latinu, budete mít skvělou příležitost. Večerem provází Martin Kučera, hudba bude tentokrát reprodukovaná. Občerstvení bude ke koupi v restauraci.

Dětský karneval na téma cirkus
Kdy: Sobota 28. ledna od 15.00 hodin
Kde: Jirkovské divadlo
Za kolik: Děti z Paraplíčka 50, ostatní 70 korun, dospělí zdarma
Těšili jste se na nás, stejně jako my na vás? Právě jsme pro vás připravili naší první letošní akci, na kterou už se nyní můžete těšit. Čeká na vás program plný zábavy i bohatá tombola. Vstupenky doporučujeme zakoupit v předprodeji v recepci DDM Paraplíčko Jirkov. 

Zdušehraní
Kdy: Sobota 28. ledna od 18.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Za kolik: 190 korun
Poklidné i dynamické, ale vždy laskavé hudební večery se skupinou Janek & kapela a jejich hosty. Pozvání přijala Lucie Redlová se svou skupinou.

Ples Chomutovského dětského nadačního fondu
Kdy: Sobota 28. ledna od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Chomutově
Za kolik: 750 Kč hlavní sál, 400 balkón
K tanci a poslechu bude hrát orchestr Klub 49. Účinkovat bude Petra Janů, ABBA a také Boney M. Výtěžek z plesu bude věnován do sbírky Chomutovského dětského nadačního fondu a prostředky využity pro dětské oddělení chomutovské nemocnice.

Štístko a Poupěnka - Velká oslava
Kdy: Neděle 29. ledna od 15.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Ahoj broučkové! Máme tady úplně nové představení, které se jmenuje Velká oslava. A to si pište, že bude co slavit. Náš nový domeček, který konečně spatří světlo světa bude jedna velká Paráda. Postavili jsme ho spolu s naším Honzíkem. Zkrátka Umíme cokoli. Seznámíme se i s novým pianistou panem Doremi, který umí nejen Hlava ramena…Nebudou nám stačit nohy v písničce Stonožka, protože musíme chystat oslavu pro Ňufáčka. V přípravách nás vyruší Jarášek Bobi i Čertík Bububu. A možná přijde i Vlk a jehňátko! Tolik masek vystačí na opravdový Karneval! Jen abychom neudělali nepořádek, to by znamenalo Velký úklid. Nakonec zazpíváme Ňufáčkovi Hodně štěstí a konečně se můžeme bavit a tančit na naší diskotéce, kde zazní hity jako: Hejbni kostrou, Jájájá, Prázdniny i Tanči tanči. Tak neváhejte, přijďte si i vy s námi užít velkou oslavu! Hrajeme po celé republice. Těšíme se na vás. Vaši Štístko a Poupěnka

Chomutovská Sportka
Kdy: Neděle 29. ledna od 9.00 hodin
Kde: Střelnice SSK Chomutov v Blatenské ulici
Závody ve sportovní střelbě. Chomutovská vzduchovková sportka SPVzPi 30+30, Středoevropský pohár IV. kolo discipliny RVzPi 2×30, StVzPi 3×20.

Chomutovské medúzárium chová 160 tvorů
Kdy: Pondělí až neděle od 9.00 do 17.00 hodin
Kde: Zoopark Chomutov
Osm akvárií, barevné podsvícení, atmosférická hudba, a především na sto šedesát medúz osmi různých druhů - to nabízí nově otevřená expozice mořských medúz. Chomutovský zoopark je první zoologickou zahradou v ČR, která má vlastní medúzárium. Návštěvníky potěší jistě fakt, že do medúzária se nevybírá žádné zvláštní vstupné, stačí platná vstupenka do zooparku. V souvislosti s otevřením nové atrakce přichystal zoopark také komemntované prohlídky. Začínat budou vždy v celou hodinu, od 9,00 do 16,00 hodin s výjimkou poledne. Počet míst ve skupině je omezen na dvacet lidí, registrujete se proto na telefonním čísle spodní brány - 703 149 043. Medúzárium je možné navštívit i bez rezervace, jen je třeba počítat s tím, že hlavně na začátku prohlídek bude v pavilonu více lidí.

Barvy
Kdy: Do 16. února
Kde: Galerie Lurago v Chomutově
Vernisáž zahájí ve čtvrtek 26. ledna výstavu Barvy. Svá díla na ní představí výtvarnice Andrea Faifrová, která se věnuje především klasické malbě a Jarmila Šťastná, pro jejíž pastelkami provedené kresby jsou typické ornamentální motivy. Výstava potrvá do 16. února.

Why? Příběhy zvířat na území Ruskem okupované Ukrajiny
Kdy: Do 2. února
Kde: Předsálí oddělení beletrie Chomutovké knihovny
Expozice, jejímž autorem je Igor Pavlyuk, přibližuje příběhy zvířat na území Ruskem okupované Ukrajiny. Výstavu můžete v Chomutovské knihovně navštívit do 2. února.

Dřevomalby Tomáše Záborce
Kdy: Do 12. února
Kde: Galerie Josefa Lieslera v Kadani
Již několik let se Tomáš Záborec věnuje vytváření obrazů na dřevěném podkladu, které dřevomalby. Metoda práce spočívá ve využití různých zářezů, vrypů a dlabání do dřeva. V konečném výsledku tento způsob tvorby umožňuje i zapojení jiných, než jen zrakových smyslů - možnost seznámit se s obrazem dotykem, hmatovým vjemem, evokuje i další známé zážitky, jakými je vůně květin či šumění lesa. Toto vše má za úkol vytvářet výsledný dojem, vyvolávat vzpomínku, stát se obdobně jakýmsi symbolickým "zářezem" do podvědomí zúčastněného diváka. Ootevírací hodiny galerie: úterý – neděle 13.00 – 17.00 hodin.

Daniela Soukupová, Hana Pešková
Kdy: Do 17. února
Kde: Galerie Jirkov
Zahájení výstavy obrazů dvojice výtvarnic v Galerii Jirkov v Kostelní ulici. Výstava potrvá do 17. února.

Krušnohorská Túr de Svařák
Kdy: Do 31. ledna
Kde: Krušné hory
Vydejme se za nejlepšími svařáčky, které umí Krušnohorsko nabídnout. Portál krusnohorsko.com připravil pro zájemce a soutěživce mapu, kde jsou zvýrazněné podniky, které ho prodávají. Účastníci se jí ale nemusí striktně držet, uznáno bude svařené víno z celých Krušných hor. Stáhněte si zápisovou tabulku, vypište si místo, kde jste si vínko dali a nechte si ho od provozovatele potvrdit třeba razítkem nebo podpisem. Kdo ochutná 5 a více svařáků, dostane pamětní placku nebo magnet. Vyplněný formulář stačí ofotit a poslat na mail redakce@krus-nohorsko.com. Abyste si nemysleli, že jde jen o kavárenské povalečství, je připraven i seznam výletů, které si v okolí můžete projít. Akce trvá do konce ledna. Více informací a soutěžní kartu najdete na webu https://krusnohorsko.com/svarak/.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.