Festival KaDiBřez - Píseček
Kdy: Pátek 4. března od 19.00 hodin
Kde: Kulturní zařízení Orfeum v Kadani
Kadaňský divadelní březen (KaDiBřez) se po dvouleté pauze vrací na jeviště Orfea. Startuje už tento pátek, 4. března. Je to již 13. ročník tradiční nesoutěžní přehlídky ochotnických divadel z celé republiky. Divadlo žije! Poslední dva roky sice trochu klimbalo, ale věříme, že letošní březen ho probudí v plné síle. Po téměř dvouleté pauze se totiž vrací Kadaňský divadelní březen - nesoutěžní divadelní přehlídka toho nejlepšího, co je aktuálně na ochotnické scéně k mání. Představení se odehrají tradičně každý březnový pátek od 19 hodin v Orfeu, vstupné na jednotlivá představení je 80 Kč, divadelním nadšencům se pak vyplatí pořídit si abonmá za 250 Kč, které je opravňuje k vstupům na všechna představení. Původně měli přijet divadelníci ze Suchdola nad Lužnicí se Sherlockem Holmesem, ale covid stále řádí, takže se nám podařilo na poslední chvíli domluvit náhradu, a to víc než plnohodnotnou - přijede V. A. D. Kladno, na které jsme měli spadeno také už několik let, ale nikdy jsme se neshodli na termínu. "Vaďáci" jsou zkušení harcovníci a přijedou se svou autorskou hrou Píseček, kterou mají na repertoáru už 10 let, což samo o sobě ukazuje, že je to nejen hra dobrá, ale evidentně i oslovující široké publikum. 

Severočeské farmářské trhy
Kdy: Sobota 5. března od 8.00 do 12.00 hodin
Kde: Náměstí 1. máje v Chomutově
Tradiční farmářské trhy, při nichž je možné koupit produkty a výrobky regionálních farmářů.

North Bohemian Quartet
Kdy: Sobota 5. března od 19.00 hodin
Kde: Jacques Café v Chomutově
Koncert jazového uskupení mladých talentů v chomutovské kavárně. Na pořadu bude jazz, fushion a funky. Vstupné je 90 korun. Výtěžek ze vstupného půjde na pomoc Ukrajině a lidem, kteří to potřebují.

Galavečer Kabel 1
Kdy: Sobota 5. března od 19.00 hodin
Kde: Kluturní centrum v Klášterci nad Ohří
Srdečně zve na náš galavečer Kabel1. Objednávky vstupenek na telefonním čísle: 605 291 017.

Taras Voloshchuk - koncert pro Ukrajinu
Kdy: Neděle 6. března od 16.00 hodin
Kde: Kostel sv. Michaela archanděla v Blatně u Chomutova
Přijďte do Kostela svatého Michaela archanděla v krušnohorském Blatně nad Chomutovem podpořit Ukrajince a Ukrajinky bojující proti nepřátelské agresi. Komorní kontrabasový koncert doprovodí Taras Voloshchuk komentáři k současné ruské a běloruské agresi vůči Ukrajině. Kontrabasista Taras Voloshchuk pochází z Kyjeva, kde absolvoval na Lysenko Music School a Hudební akademii P. I. Čajkovského. Na české jazzové scéně působí od roku 1999, kde s celou řadou interpretů, např. s NajPonk Trio, Yvonne Sanchez, René Trossmanem, Romanem Pokorným, kapelou Limbo nebo slavným Čechomorem. Je příležitostným spoluhráčem světově známé americké popové zpěvačky Susan Vega, spolupracuje s vyhlášenými muzikanty jakými jsou Gerry Leonard nebo Alex Riel. Na koncertě nebude vybíráno vstupné.

Dětský karneval
Kdy: Neděle 6. března od 16.00 hodin
Kde: Kulturní centru, v Klášterci nad Ohří
Dětský karneval plný bezprostředního humoru, dětských písniček, soutěží a řádění s Tomášem a jeho kamarády. Písničky, které Tomáš se svými kamarády zpívá, všichni známe (Mach a Šebestová, Hlupáku najdu tě, Saxana, Statistika, Hajný je lesa pán, Vařila myšička kašičku, Mašinka, Včelka Mája, Perníková chaloupka, Buchet je spousta a další).

Tvoříme: Oslíčku, otřes se!
Kdy: Neděle 6. března od 15.00 hodin
Kde: Kulturní dům Střelnice v Kadani
Pamatujete si, jak vypadala vaše úplně první pokladnička? A byla koupená v obchodě nebo jste si ji vyrobili sami? A co jste si koupili za nasbírané korunky, když už byla plná? Jistě na všechny tyto zážitky s láskou vzpomínáte a rozhodně je první pokladnička součástí dětství každého z nás. Přijďte si vyrobit svoji první pokladničku. Použijeme mnoho materiálů, se kterými jste se mohli setkat na předešlých dílničkách jako jsou plsť, korálky, plastové lahve a jiné.

Gymka: Studenti pro Ukrajinu
Kdy: Neděle 6. března od 16.00 hodin
Kde: Kostel Povýšení sv. Kříže na Mírovém náměstí v Kadani
Hudební klub GymKa a pěvecký sbor Kadaň zpívá Vás srdečně zvou na benefiční vystoupení v Kostele Povýšení sv. Kříže na kadaňském náměstí, kde písně v jejich podání nejen uslyšíte, ale některé si s nimi budete moci i sami zazpívat. Od 15.30 hodin bude možnost zakoupit si stužku a popovídat si s GymKa studenty o současné situaci, od 16.00 hodin proběhne pěvecké vystoupení. Vstupné je dobrovolné, výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině.

Barvy nadevše
Kdy: Neděle 27. února od 17.00 hodin
Kde: Galerie Jirkov
V neděli 27. února bude vernisáží od 17.00 hodin zahájena nová výstava v Galerii Jirkov. Tentokrát se zde představí s svými obrazy Robert Bělocha s tématem Barvy nadevše.

Fotografická soutěž Jirkovská zrcadlení
Kdy: Od 1. března do 31. srpna
Kde: Město Jirkov
Město Jirkov vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže Jirkovská zrcadlení. Soutěž bude opět probíhat od 1. března do 31. srpna. Stejně jako v předešlých dvou letech máme 2 tematické okruhy. První okruh je na téma Jirkov v maličkostech a druhý na téma Tady žiju. Mezi výherce se i letos celkově rozdělí 12 tisíc korun. V každém tematickém okruhu je za 1. místo částka 3 tisíce korun, za 2. místo 2 tisíce korun a za 3.místo 1 tisíc korun. Tematické okruhy:
1) Jirkov v maličkostech (můžete fotografovat technické či architektonické maličkosti a detaily, přírodní i běžný život apod.)
2) Tady žiju (můžete fotografovat vše, co se vám líbí v našem městě. Vytvořte takové snímky, jak doopravdy vnímáte své město.). Úkolem soutěžících je pořídit kreativním, tvůrčím a originálním způsobem fotografie (max. 3 snímky v každém tematickém okruhu) s motivem Jirkova.

Loutky Divadla Lampion
Kdy: Do 24. dubna
Kde: Františkánský klášter v Kadani
Výstava loutek k 70. výročí kladenské scény pro děti a mládež Divadla Lampion. Divadlo Lampion je jediné profesionální divadlo ve Středočeském kraji, které se soustředí na tvorbu pro děti a mládež. Naše inscenace jsou určeny pro různé věkové kategorie počínaje těmi opravdu nejmenšími, pro které lze divadlo hrát, stěžejní část repertoáru je určena dětem předškolního a mladšího školního věku, ale snaží se postupně cílit i na druhý stupeň základních škol a v neposlední řadě na celou rodinu. Vernisáž výstavy proběhne 18. února od 17.00 hodin. Otevírací doba je čtvrtek až neděle od 10.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 24. dubna.

Veřejné bruslení
Kdy: Sobota 5. března a neděle 6. března, vždy od 10.00 a od 17.00 hodin
Kde: Tréninková hala Rocknet Areny v Chomutově
Přijďte si zabruslit do Rocknet Areny, o víkendu můžete dvakrát za den. Vstupné je 40 korun.

Bruslení v Kadani na náměstí
Kdy: Do 13. března
Kde: Mírové náměstí v Kadani
Bruslí se ve všední dny od 14.00 do 18.00 hodin, o víkendu pak už od 11.00 hodin. Na speciální povrch je možné vstupovat pouze v dobře nabroušených bruslích, nikoliv běžné obuvi, a to ani jako doprovod. Na náměstí je také každý den otevřený stánek s občerstvením. Vstup na kluziště je zdarma a vejde se na něj 20 až 30 lidí.

Obrazy a keramika Sylvy Prchlíkové
Kdy: DO 25. března
Kde: Galerie Lurago v Chomutově
V chomutovské Galerii Lurago bude od čtvrtka 10. února vystavovat své obrazy a keramiku naivní malířka Sylva Prchlíková. Výtvarnice z nedalekého Litvínova se umění věnuje už od školního věku. Její záběr je opravdu široký a kromě malování tvoří i sochy a keramiku. Vystava potrvá až do 25. března.

Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.