Festival Expediční kamera v chomutovském kině Svět
Kdy: Pátek 25. března od 17.00 hodin
Kde: Kino Svět v Chomutově
V chomutovském kině Svět se v pátek 25. března od 17 hodin představí festival Expediční kamera. Filmový festival již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. V první části budou uvedeny snímky Salto je král (Slovensko), Kwanza, topící se diamant Angoly m(Nový Zéland) a Nájdem odvahu (Slovensko). V druhé části budou promítnuty bonusové filmy 1 000 Miles 2021 – Jih proti severu, Kripl trip a Boys 1970, všechno snímky z produkce České republiky. Přestávka je připravena od 19.15 do 19.30 hodin. Celé promítání potrvá 280 minut.

Rozezpívaný KaDiBřez – Adéla ještě nevečeřela
Kdy: Pátek 25. března od 19.00 hodin
Kde: Kulturní zařízení Orfeum v Kadani
Pokračuje Kadaňský divadelní březen (KaDiBřez), který se po dvouleté pauze vrátil na jeviště Orfea. Tentokrát se zde představí Radar Praha. Pražský Radar u nás taky máme moc rádi - jezdí k nám pravidelně, protože jsou prostě skvělí, jejich produkce je v podstatě vždy na téměř profesionální úrovni, velmi často u nich profíci i režírují nebo jinak vypomáhají a je to pak na výsledku zkrátka znát. Letos k nám přivezou znovu muzikál (pamatujete, byli u nás třeba se Třemi mušketýry?), který je trochu delší (140 minut i s přestávkou), ale věřte mi, že si tenhle kriminalistický kabaret určitě nechcete nechat ujít. Zpěv, skvělé herecké výkony, zajímavá scénografie - to všechno na Vás v Adéle čeká.

Akrylové techniky
Kdy: Sobota 26. března od 9.00 do 17.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Akrylové techniky – víkendový workshop s Janou Sádrikovou - šablony, malba pomocí negativního prostoru – 26. března, začátečníci i pokročilí Účastníky čekají stejně naladění lidé, příjemná atmosféra a naučí se kombinování materiálů a technik, práci se strukturou pod vedením zkušené lektorky. Zjistí, jak je malování obohacující činnost. Více ke kurzu telefonicky na 607 272 188 , e-mail: janasadrikova@seznam.cz.

Jirkovské farmářské trhy
Kdy: Sobota 26. března od 8.00 do 12.00 hodin
Kde: Náměstí Dr. Edvarda Beneš v Jirkově
Jirkovské farmářské trhy, které se budou konat už tuto sobotu 26. března od 8.00 do 12.00 hodin na nám. Dr. E. Beneše. Budou první květinová, jahodová a zeleninová sadba. Dále pečivo, maso a uzeniny, ovoce a zelenina, ručně vyráběné sýry, med a medovina, koření, plátěné tašky a další zboží od regionálních prodejců. Také budou skvělé snídaně od Startair. Prostě už skvělé jarní farmářské trhy jak mají být.

Velikonoční tvoření v Paraplíčku
Kdy: Sobota 26. března od 13.00 do 17.00 hodin
Kde: DDM Paraplíčko Jirkov
Zveme Vás na Velikonoční tvoření v Paraplíčku. Registrace spuštěna od 1. března na stránkách DDM.

Probouzení medvědů v zooparku
Kdy: Sobota 26. března od 14.00 hodin
Kde: Zoopark Chomutov
V sobotu 26. března se mohou návštěvníci Zooparku Chomutov těšit na první větší akci tohoto roku. Tou bude probouzení medvědů, které začne ve 14 hodin. Připraveny budou i zábavné hry a soutěže pro děti. A jedna zajímavá novinka. Tentokrát nepřijede žádná slavnou osobnost, ale zoopark se rozhodl se, že čestné „gratulanty“, kteří odnesou dorty do medvědího výběhu, budou vybráni mezi návštěvníky přímo na místě!

Přebor mladších žákyň ČR
Kdy: Sobota 26. a neděle 27. března od 10.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve 4. ZŠ Krušnohorská v Jirkově
Přebor ČR mladších žákyň - přihlášeno 73 družstev! První kvalifikační turnaj 26. a 27. března v Jirkově.

MARS 24 hodinový maraton s roztroušenou sklerózou 2022
Kdy: Sobota 26. března od 9.00 do 16.00 hodin
Kde: Tělocvična 4. ZŠ Krušnohorská Jirkov
Přijďte si zacvičit na podporu léčby roztroušené sklerózy. Již 11. ročník pohybově osvětové kampaně i v Jirkově. V tělocvičně 4. ZŠ v ul. Krušnohorská na Vás čeká jóga, boccia, kompenzační a rehabilitační cvičení, pexeso, deskové hry a další. Zástupci a studenti Střední zdravotnické školy Vám změří tlak a předvedou základy první pomoci.

Tančírna
Kdy: Sobota 26. března od 18.00 hodin
Kde: KD Střelnice v Kadani
Chcete si zatančit společenské tance? Právě pro Vás je tu tančírna! Ať už si chcete oprášit polku, valčík, nebo latinu, budete mít skvělou příležitost. Zveme vás do tančírny na kadaňské Střelnici. O hudební doprovod se postará Chilli Band Viliama Béreše, který vybere vyvážený repertoár tak, aby si na své přišli všichni, ať už preferujete standard, nebo latinsko-americké tance. Pro občerstvení bude k dispozici otevřený bar v přísálí. Akce trvá od 18.00 do 22.00 hodin.
Společenský večer k Mezinárodnímu dni učitelů
Kdy: Sobota 26. března od 19.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Společenský večer k Mezinárodnímu dni učitelů. V programu je od 19.00 hodin divadelní představení spolku KLAS Saturnin a od 21.00 hodin taneční zábava se skupinou Garance z České Lípy.

Barvy nadevše
Kdy: Do 7. dubna
Kde: Galerie Jirkov
V neděli 27. února byla vernisáží zahájena nová výstava v Galerii Jirkov. Tentokrát se zde představuje se svými obrazy Robert Bělocha s tématem Barvy nadevše.

Fotografická soutěž Jirkovská zrcadlení
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Město Jirkov
Město Jirkov vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže Jirkovská zrcadlení. Soutěž bude opět probíhat od 1. března do 31. srpna. Stejně jako v předešlých dvou letech máme 2 tematické okruhy. První okruh je na téma Jirkov v maličkostech a druhý na téma Tady žiju. Mezi výherce se i letos celkově rozdělí 12 tisíc korun. V každém tematickém okruhu je za 1. místo částka 3 tisíce korun, za 2. místo 2 tisíce korun a za 3.místo 1 tisíc korun. Tematické okruhy:
1) Jirkov v maličkostech (můžete fotografovat technické či architektonické maličkosti a detaily, přírodní i běžný život apod.)
2) Tady žiju (můžete fotografovat vše, co se vám líbí v našem městě. Vytvořte takové snímky, jak doopravdy vnímáte své město.). Úkolem soutěžících je pořídit kreativním, tvůrčím a originálním způsobem fotografie (max. 3 snímky v každém tematickém okruhu) s motivem Jirkova.

Loutky Divadla Lampion
Kdy: Do 24. dubna
Kde: Františkánský klášter v Kadani
Výstava loutek k 70. výročí kladenské scény pro děti a mládež Divadla Lampion. Divadlo Lampion je jediné profesionální divadlo ve Středočeském kraji, které se soustředí na tvorbu pro děti a mládež. Naše inscenace jsou určeny pro různé věkové kategorie počínaje těmi opravdu nejmenšími, pro které lze divadlo hrát, stěžejní část repertoáru je určena dětem předškolního a mladšího školního věku, ale snaží se postupně cílit i na druhý stupeň základních škol a v neposlední řadě na celou rodinu. Vernisáž výstavy proběhne 18. února od 17.00 hodin. Otevírací doba je čtvrtek až neděle od 10.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 24. dubna.

Veřejné bruslení
Kdy: Sobota 26. března a neděle 27. března, vždy od 10.00 a od 17.00 hodin
Kde: Tréninková hala Rocknet Areny v Chomutově
Přijďte si zabruslit do Rocknet Areny, o víkendu můžete dvakrát za den. Vstupné je 40 korun.

Obrazy a keramika Sylvy Prchlíkové
Kdy: Do 25. března
Kde: Galerie Lurago v Chomutově
V chomutovské Galerii Lurago bude od čtvrtka 10. února vystavovat své obrazy a keramiku naivní malířka Sylva Prchlíková. Výtvarnice z nedalekého Litvínova se umění věnuje už od školního věku. Její záběr je opravdu široký a kromě malování tvoří i sochy a keramiku. Vystava potrvá až do 25. března.

Ohře aneb Old master therapy
Kdy: Do 1. dubna
Kde: Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří
V galerii Kryt v Klášterci nad Ohří je nová výstava s názvem Ohře a podtitulem Old master therapy, tedy terapie starými mistry malíře a sochaře Miroslava Javůrka. Jak sám autor při vernisáži uvedl, jde o jeho soukromou terapii díly na motivy starých mistrů. Součástí cyklu jsou nejen obrazy, ale také sochy inspirované starým klasickým malířstvím a sochařstvím. Javůrek také maluje obrazy pro filmovou tvorbu. Výstava potrvá do 1. dubna.

Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.