Zámecký pátek
Kdy: pátek 21. srpna od 18 hodin
Kde: Zámek Červený Hrádek
Za kolik:
Proč přijít: A je tu další Zámecký pátek na louce před Červeným Hrádkem. Přijďte si 21. srpna poslechnout dobrou muziku, zazpívat si a třeba i zatančit, zkrátka dobře se venku pobavit. Při Red Alternativ Session vystoupí známý písničkář Xavier Baumaxa a chomutovská kapela Primitiv Akustik.

Bluesová Střelnice
Kdy: 22. srpna od 13 hodin
Kde: Kulturní dům Střelnice, Kadaň
Za kolik: 170 Kč, vstupenky budou k dispozici pouze v předprodeji
Proč přijít: Přijďte si projasnit konec prázdnin už třetím ročníkem festivalu Bluesová Střelnice, který se opět uskuteční u altánku KD Střelnice. Tentokrát se můžete těšit na Petra Börnerová Band, Acid Horses, Dobré ráno blues band, WBand, Michaela van Merwyka a The Jookebox ZOO z Německa nebo slovenské The Joint Venture.

Motosraz na Měděnci
Kdy: sobota 22. srpna od 13 hodin
Kde:  Měděnec
Za kolik:
Proč přijít: Spanilá jízda je naplánována od 14 hodin. Nebudou chybět koncerty kapel AC/DC revival, Synové výčepu, Hot Pants, Re – Play, Land Station a Concord. Pořadatelé přislíbili účast legendy Dakaru Davida Pabišky. Bude i tombola.


Ten Fest
Kdy: sobota 22. srpna od 16 hodin
Kde: Kludského zahrada v Jirkově
Za kolik: 100 Kč
Proč přijít: Městská knihovna Jirkov připravila menší festival v Kludského zahradě. Vystoupí: Ogge (Žatec), Station Beggards (Chomutov), Trepifajxl (Kadaň) a Trojka (Klášterec nad Ohří).

Najezte se v Kadani a prohlédněte si zdarma památky
Kdy: od 1. července
Kde: Kadaň
Proč přijít: Jděte kdekoliv v Kadani na oběd, kávu, zmrzlinu nebo cokoli udělá vašim chuťovým buňkám radost. Pečlivě si uschovejte účtenku a poté ji předložte na pokladně některé z kadaňských kulturních památek. Za každých utracených 250 korun získáte jeden vstup zdarma. Akce se vztahuje na vstupy do Františkánského kláštera, na Kadaňský hrad, radniční věž, Mikulovickou bránu i na středověkou baštu.

Medové odpoledne
Kdy: 23. srpna od 13 do 18 hodin
Kde: Muzeum – Františkánský klášter, Kadaň
Za kolik: 50 Kč
Proč přijít: Přijďte si osladit závěr léta odpolednem ve znamení medu. Těšit se můžete například na jarmark včelařského zboží, medu, medoviny, perníků, svíček a mnoho dalšího. Od 13 do 16 hodin doprovodí trhy kapela Swing party band. Od 14 hodin se můžete těšit na včelařskou přednášku s ochutnávkou místních medů spojenou se soutěží o Oettlovu cenu a tedy i nejlepší med Kadaňska. Od 16 hodin nás pak čeká program pro děti s divadélkem Hnedle vedle.

Pohádkové zpívání
Kdy: 23. srpna od 16 hodin
Kde: Františkánské zahrady, Kadaň
Za kolik: 50 Kč
Proč přijít: Malý dětský pohádkový kabaret s těmi nejznámějšími písničkami z českých pohádkových filmů a seriálů. Superstar Zbyněk Drda a Tomáš Barták jsou ostřílení excelentní zpěváci, kteří mají rádi legraci a zavedou vás do pohádek s těmi nejznámějšími filmovými a televizními písničkami pro děti. Například: Jak se budí princezny, Tři oříšky pro popelku, Tajemství staré bambitky, Tři bratři, S čerty nejsou žerty, Princové jsou na draka, Včelka Mája, Lotrando a Zubejda a další. Pojďte s nimi do pohádek a starých příběhů. To, že mají smysl pro humor, je známé a legrace pro celou rodinu bude veliká.