Rytíři Kladno – Kometa Brno
Kdy: Pátek 21. ledna od 18.00 hodin
Kde: Rocknet Arena v Chomutově
Jágrův tým Rytíři Kladno, který hraje své extraligové zápasy v chomutovském azylu, hostí v utkání 44. kola Tipsport extraligy celek Komety Brno.

Muzeobus: Anežský klášter
Kdy: Sobota 22. ledna od 7.45 hodin
Kde: Sraz na autobusovém nádraží v Kadani
Výlet za uměním do Prahy pro dospělé a seniory. Dopoledne navštívíme Anežský klášter se sbírkou gotického umění. Porovnáme toto významné františkánské centrum s naším klášterem, pokusíme se najít díla, která pocházejí z Kadaně. Velkou pauzu na oběd můžete využít také k procházce v centru města a návštěvě místních pamětihodností. Po obědě zamíříme do Galerie hlavního města Prahy, na výstavu No Art Today, která představuje nová díla ze sbírek galerie. Oživíme společně příběhy jednotlivých děl. Sraz je v 7.45 hodin na autobusovém nádraží v Kadani.

HC Tygři Klášterec nad Ohří – Piráti Chomutov
Kdy: Sobota 22. ledna od 17.00 hodin
Kde: Zimní stadion v Klášterci nad Ohří
Okresní derby krajské ligy v ledním hokeji mužů. Favoritem zápasu jsou hosté, kteří jsou lídrem tabulky.

Tvoříme: Potápěč v láhvi
Kdy: Neděle 23. ledna od 15.00 hodin
Kde: Kulturní dům Střelnice v Kadani
Co všechno můžete nalézt v mořských hlubinách? A jak si lze jednoduše vytvořit potápěče, který se skutečně potápí? Na to všechno nám stačí pořádná dávka kreativity a jeden fyzikální pokus. Díky němu se může každý z vás stát průzkumníkem tajemných vod. Ale pozor nemusíte se potápět pouze s potápěčem, vyrobit si můžete cokoli - chobotnici, žraloka, rejnoka, úhoře, kapra nebo třeba mořskou hvězdici. Vodní svět je velice rozmanitý.

Vyšívané obrazy podle slavných malířů
Kdy: Do 25. února
Kde: Galerie Jirkov
Avignonské slečny a další známá díla Pabla Picassa, ale i Paula Gauguina nebo Jana Zrzavého je možné si prohlédnout na jednom místě. V Galerii Jirkov na výstavě vyšívaných obrazů podle děl slavných malířů. Vytvořil je Chomutovan Odon Brummeisen. S vyšíváním začal před více než čtyřiceti lety. Odon Brummeisen podle svých slov vyšil kolem 140 obrazů na motivy světově uznávaných malířů. V jirkovské galerii jich vystavuje ke čtyřiceti.

Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Výstava Josef Voves – Obrazy
Kdy: Od 13. ledna do 13. února
Kde: Galerie Josefa Lieslera v Kadani
V Galerii Josefa Lieslera v Kadani začne ve čtvrtek 13. ledna nová výstava s názvem Josef Voves – Obrazy. Jiří Voves vystudoval architekturu na ČVUT u prof. J. Štursy, poté na AVU Praha u prof. F. Cubra. Od roku 1977 se věnuje výhradně volné malbě a grafice, příležitostně se zabývá ilustracemi, grafickými úpravami knih, scénografií a realizacemi v architektuře. Vernisáž proběhne 13. ledna od 17.00 hodin. Výstavu slovem uvede Lucie Šiklová, zazpívá Jana Vovsová Lewitová.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Výstava Angry Earth – Jeden obrázek je více než 1 000 slov
Kdy: Do 28. února
Kde: Galerie pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani
První výstavou roku 2022 v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani je ekologický projekt Angry Earth aneb Jeden obrázek je více než 1 000 slov. Ten začal v úterý 11. ledna. Za poslední dva roky poznamenala život lidstva pandemie nemoci covid-19. Ta způsobila smrt milionů lidí, dalším zhoršila zdraví a zasáhla ekonomiku a mezilidské vztahy. Zkusme si ale na chvíli představit, že pro naši planetu může být obdobnou pandemií, lidská činnost.

Eva Čermáková – Obrazy
Kdy: Do 23. února
Kde: Galerie Na Síti v Chomutovské knihovně
Novou výstavu obrazů Evy Čermákové nabídne od 13. ledna galerie Na Síti ve druhém patře u velkého sálu Chomutovské knihovny. Výstava potrvá do 23. února.

Akty Milana Pecha v galerii Kryt
Kdy: Do 31. ledna
Kde: Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří
V Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří začíná v pátek 7. ledna výstava fotografií Milana Pecha Připraven na KRYTiku. Vernisáž začíná v 17.00 hodin a doprovodí ji houslový koncert. Otevřena bude do konce ledna.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Od ledna do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Lidé odvedle aneb neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem
Kdy: Do 21. ledna
Kde: Galerie Lurago v Chomutově
Už jen do 21. ledna bude možné v galerii Lurago navštívit interaktivně edukativní výstavu Lidé odvedle, jež seznamuje s každodenním životem lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením, a spíše než prohlídku nabízí jedinečný zážitek ze světa plného překážek. Prožitá zkušenost návštěvníkům přiblíží, jak s postiženými komunikovat, vzájemně se obohacovat a jak si smysluplně pomáhat. Výstavou vás provedou odborní edukátoři. Metodické materiály jsou volně ke stažení na webové adrese www.lideodvedle.cz/metodiky/.

Václav Černý – Průniky forem
Kdy: Do 28. ledna
Kde: Galerie Špejchar v Chomutově
Do 28. ledna je v galerii Špejchar k zhlédnutí expozice obrazů a soch Václava Černého Průniky forem. Akademický malíř Václav Černý vystudoval obor malba a mozaika a před rokem 1989 se umělecky realizoval především v architektuře. Po sametové revoluci vedl ateliér malby v Sárksu, kde působil do roku 2009. Jeho díla byla vystavována v Německu, Irsku či Anglii.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.