Why? Příběhy zvířat z války - Igor Pavlyuk
Kdy: Pátek 20. ledna od 16.00 hodin
Kde: Chomutovská knihovna
V pátek 20. ledna od 16.00 hodin proběhne v předsálí oddělení beletrie vernisáž výstavy Why? Expozice, jejímž autorem je Igor Pavlyuk, přibližuje příběhy zvířat na území Ruskem okupované Ukrajiny. Výstavu můžete v Chomutovské knihovně navštívit do 2. února.

Knihovnický pisálek
Kdy: Pátek 20. ledna od 16.00 hodin
Kde: Chomutovská knihovna
Kroužek tvůrčího psaní pro děti a mládež, který vede spisovatelka Renata Šindelářová. Akce se koná v Bublině - 2. patro, vedle dětského oddělení Chomutovské knihovny.

Setkání České numismatické společnosti
Kdy: Sobota 21. ledna od 9.00 hodin
Kde: Chomutovská knihovna
Klubové setkání otevřené veřejnosti. Dějištěm bude učebna č. 66, 3. patro Chomutovské knihovny.

Dnes čte… lékárník
Kdy: Sobota 21. ledna od 9.30 hodin
Kde: Městská knihovna Kadaň – Pobočka Golovinova 
Zná složení všech těch tajemných pilulek, kapiček, mastiček a umí s jejich pomocí léčit lidi. Lékárník Radek Oswald nejprve přečte dětem pohádku a poté zodpoví všechny zvídavé dotazy.

Ples města Kadaně
Kdy: Sobota 21. ledna od
Kde: Kulturní dům Střelnice v Kadani
Pojďte se s námi přenést do kouzelného světa černobílého filmu. Právě to je téma letošní vrcholné události plesové sezóny - Plesu města Kadaně. Přijďte nasát atmosféru doby, kdy hudbě vládl swing, na stříbrném plátně zářil Oldřich Nový a Adina Madlová, dámy oblékaly elegantní róby, muži se chovali jako gentlemani a tančírny praskaly ve švech. I tentokrát Vás čeká skvostný program a bohatá tombola. Co však k plesu neodmyslitelně patří je skvělá hudba k poslechu, ale hlavně tanci. O tu se postará M. K band a také speciální host Světlana Nálepková, která zazpívá písně z 20. a 30. let. Chybět nebude ani stepařské vystoupení v podání Tap Academy Prague. Chybět nebude slosovatelná tombola ani oblíbený fotokoutek. Celým večerem Vás bude provázet Martin Šíl.

Dřevomalby Tomáše Záhorce
Kdy: Do 12. února
Kde: Galerie Josefa Lieslera v Kadani
Již několik let se Tomáš Záborec věnuje vytváření obrazů na dřevěném podkladu, které dřevomalby. Metoda práce spočívá ve využití různých zářezů, vrypů a dlabání do dřeva. V konečném výsledku tento způsob tvorby umožňuje i zapojení jiných, než jen zrakových smyslů - možnost seznámit se s obrazem dotykem, hmatovým vjemem, evokuje i další známé zážitky, jakými je vůně květin či šumění lesa. Toto vše má za úkol vytvářet výsledný dojem, vyvolávat vzpomínku, stát se obdobně jakýmsi symbolickým "zářezem" do podvědomí zúčastněného diváka. Ootevírací hodiny galerie: úterý – neděle 13.00 – 17.00 hodin.

Daniela Soukupová, Hana Pešková
Kdy: Neděle 8. ledna od 16.00 hodin
Kde: Galerie Jirkov
Zahájení výstavy obrazů dvojice výtvarnic v Galerii Jirkov v Kostelní ulici. Výstava potrvá do 17. února.

Krušnohorská Túr de Svařák
Kdy: Do 31. ledna
Kde: Krušné hory
Vydejme se za nejlepšími svařáčky, které umí Krušnohorsko nabídnout. Portál krusnohorsko.com připravil pro zájemce a soutěživce mapu, kde jsou zvýrazněné podniky, které ho prodávají. Účastníci se jí ale nemusí striktně držet, uznáno bude svařené víno z celých Krušných hor. Stáhněte si zápisovou tabulku, vypište si místo, kde jste si vínko dali a nechte si ho od provozovatele potvrdit třeba razítkem nebo podpisem. Kdo ochutná 5 a více svařáků, dostane pamětní placku nebo magnet. Vyplněný formulář stačí ofotit a poslat na mail redakce@krus-nohorsko.com. Abyste si nemysleli, že jde jen o kavárenské povalečství, je připraven i seznam výletů, které si v okolí můžete projít. Akce trvá do konce ledna. Více informací a soutěžní kartu najdete na webu https://krusnohorsko.com/svarak/.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.