Africké trhy v Chomutovce
Kdy: sobota 20. března a neděle 21. března od 9 do 17 hodin
Kde: OC Chomutovka v Chomutově
Virunga Africké trhy vyráží o víkendu do Chomutova. V obchodním centru Chomutovka budou probíhat v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin. Přijede s nimi zásoba čerstvého i sušeného exotického ovoce z Ugandy a Asie , voňavého koření ze Zanzibaru, té nejlepší kávy, čaje nebo marmelád. Nově bude možné zakoupit ovoce z Kolumbie. Kdo přijde, může tak ochutnat nejčerstvější ovoce, které jste kdy měl.

Minisérie o dobytí města Chomutova husity
Kdy: kdykoliv
Kde: na facebooku muzea
V úterý 16. března uplynulo přesně 600 let od dobytí a vypálení města Chomutova husitskými vojsky. V dlouhé historii města to představuje jeden z milníků, byť v tomto případě neblahý, které je nutno si pamatovat. Oblastní muzeum v Chomutově si pro své příznivce při této příležitosti připravilo malé připomenutí tohoto dne. Jedná se video s názvem Krvavá květná neděle 1421. Vypráví historik Jiří Šlajsna. Oblastní muzeum v Chomutově tak uvádí první díl minisérie o dobytí Chomutova husity v březnu 1421.

Krmítka stále frčí
Kdy: ve volném čase
Kde: doma
Vyrobte si papírové krmítko se Střediskem volného času Domeček v Chomutově. Podrobný návod výroby papírového dekoračního krmítka, kde je komentář u každé fotky, má SVČ Domeček Chomutov na svém facebookovém profilu. Ať se daří a až si kapsář vyrobíte, pochlubte se svým dílem na facebooku.

Na zaniklý hrad Najštejn
Kdy: po celý rok
Kde: nad údolní nádrží Jirkov
Obyvatelé Jirkova mohou vyrazit na procházku ke skromným pozůstatkům hradu Najštejn. Ty se nachází na vysokém skalním ostrohu nad údolní nádrží Jirkov. Hrad byl pravděpodobně založen v polovině 13. století Jindřichem z Alamsdorfu, majitelem nedalekého panství Březenec. Již ve 14. století byl hrad opuštěn. Jádro tvořila nevelká oválná plošina s menší budovou. Okolo plošiny je příkop a val. K zaniklému hradu se nejlépe dostaneme z autobusové zastávky Blatno – Květnov, odkud vede polní a pak lesní cesta. Ta ale není na mapě KČT zakreslena.

Někdejší Hrádek Hausberg
Kdy: celoročně přístupné
Kde: Zámecký vrch nad Bezručovým údolím
Nepatrné náznaky terénních valů na ostrožně vybíhají do Bezručova údolí nad Chomutovem u Hrádečné. Bergrutsch je zastaralý pomístní název polohy. Z polohy lze usuzovat, že se jednalo o opevnění spjaté s důležitou dálkovou komunikací vedoucí z Chomutova přes Blatno do Saska. Celková podoba lokality dává usuzovat o středověkém původu. S vazbou na dálkovou komunikaci to mohl být kontrolní bod na této cestě. Bohužel se nedochovaly žádné písemné zmínky. Do literatury lokalitu uvedl Jaroslav Pachner a navrhl ji označovat jako Hausberk II. Nebyly zde nalezeny žádné archeologické nálezy. Nejsou zde žádné pozůstatky staveb či jiných objektů. Podle terénních náznaků šlo nejspíše o nedostavěné jednodílné opevnění, které na východní straně vymezuje příkop, před nímž je vyhozen val, další mělký příkop odděluje vlastní ukončení ostrožny. Je zde také prohlubeň, vysekaná do rulové skály, dnes zpola zasypaná. Nejsnadnější přístup je z Chomutova po modré turistické značce.

Zřícenina hradu Perštejn
Kdy: po celý rok
Kde: nad obcí Perštejn
Za kolik: zdarma
Obyvatelé Perštejna mohou využít víkendu k vycházce k rozsáhlé zřícenině hradu, která je ukrytá v zalesněném skalním ostrohu přibližně jeden kilometr nad obcí Perštejn na svazích Krušných hor. Hrad není odnikud vidět, z obce k němu vede modrá turistická značka. Pozůstatky hradu jsou roztroušeny na rozsáhlém území na vrcholu kopce. Hrad byl založen někdy ve druhé polovině 13. století. Podle německého názvu Borschenstein se soudí, že jeho zakladatelem mohl být Boreš z Rýzmburka, v úvahu připadají ale také páni ze Šumburku.

Stezka pro pěší a cyklisty v Klášterci
Kdy: přístupná celoročně
Kde: v Klášterci nad Ohří
V Klášterci nad Ohří je možné se vydat na stezka pro pěší i cyklisty podél Kláštereckého potoka. Navazuje na vloni dokončený cyklopark v Královehradecké ulici. Zájemci se tak mohou projít podél potoka a objevovat krásy města a načerpat čerstvý vzduch. Trasa, která začíná u cykloparku, stoupá sídlištěm podél Kláštereckého potoka do Útočiště. Cyklopark vedle hlavního silničního tahu přes město byl otevřen v červnu loňského roku.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Za kolik: zdarma
Obyvatelé Kadaně mají možnost navštívit kovovou rozhlednu na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní. Ta nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce, kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.