Pohádkové safari v zooparku
Kdy: pátek 17. a sobota 18.července od
Kde: Zoopark Chomutov
Proč přijít: Přijďte se i s dětmi pobavit do zooparku, kde na ně čeká nejen zajímavá jízda, ale i pohádkové postavičky. Pro malé i velké návštěvníky zoopark připravil již tradiční letní výlet do říše pohádek a fantazie, kam je zaveze souprava Safari expresu a zoovláček Amálka. První jízdu začínáme již ve 14.00 hodin, každá další jízda je vždy po půl hodině. Safari expres i zoovláček odjíždí od restaurace Tajga (spodní vstup), trasa vede ze zoo přes skanzen Stará Ves a končí opět u Tajgy. Jízdenky, které zároveň slouží jako vstupenky do zoo na daný den, si mohou návštěvníci koupit na našich pokladnách nebo online.

Vinné trhy
Kdy: sobota 18. července od 14 hodin
Kde: Březno u Chomutova
Proč přijít: Regionální vína budou k prodeji i ochutnání v sobotu 18. července v Březně u Chomutova. V obecním parku nabídnou své výrobky vinaři z Března a okolí, dále Willomena z Chlumce a Chrámecké vinařství. Vína doplní stánky s dalšími dobrotami i pivem, hrát bude hudba. Otevřeno od 14 do 22 hodin.

Prohlídka zámeckého parku
Kdy: sobota 18. července od 16 hodin
Kde: zámecký park v Klášterci nad Ohří
Proč přijít: Na sobotní odpoledne 18. července připravilo město Klášterec nad Ohří další z komentovaných prohlídek zámeckého parku. Tentokrát s účastníky František Kroupa projde Zámecký a Stíbalův okruh. Vstupenky jsou k zakoupení v infocentru pod radnicí, sraz v 16 hodin u kašny před zámkem. Vstup 30 korun.

Okno do středověku
Kdy: sobota 18. července od 10 hodin
Kde: hrad Hasištejn
Proč přijít: Nahlédnout do středověku můžete v sobotu 18. července na hradě Hasištejn na Chomutovsku. Čekají vás dobová tržiště, šermířské vystoupení, malá bitva o hrad, dobová hudba a spousta dobrého občerstvení. Při dobrém počasí se můžete večer těšit na velkolepou ohnivou show. Hradní brány se otevřou v 10 hodin.

Carmen
Kdy: 18. července od 20 hodin
Kde: Františkánské zahrady, Kadaň
Za kolik: 120 Kč
Proč přijít: Srdečně zveme všechny milovníky vážné hudby a zpěvu na operní večer do Františkánských zahrad. Na úvod vystoupí  kadaňská rodačka, sopranistka Martina Marie Heroldová, která studuje operní zpěv na Pražské konzervatoři u sólistky národního divadla Dany Burešové. Na programu bude mít árie z oper W. A. Mozarta nebo Bedřicha Smetany, písně Antonína Dvořáka či Franze Schuberta. Od 21 hodin se pak můžete těšit na mezzosopranistku Editu Adlerovou, která se stala nejmladší představitelkou Carmen v české operní historii. Věnuje se převážně koncertní činnosti – zpívá sólové party oratorií s orchestry, účinkuje i v programech s komorním obsazením. V Kadani se opět vrátí ke své osudové roli, těšit se můžete na program s názvem Španělský večer s Carmen.

Úlet
Kdy: 19. července od 14 hodin
Kde: Františkánské zahrady, Kadaň
Za kolik: 50 Kč / Vstupenky budou k dispozici pouze v předprodeji, kapacita bude omezena.
Proč přijít: Základními kameny skupiny ÚLET byli dva bratři, Milan a Honza Bočkovi. V roce 1996 spolu začali hrát po hospodách u stolu. Zpočátku si na větší akce aparaturu půjčovali, ale když přibývali posluchači, vznikla potřeba koupit první vlastní reprobednu a mikrofony, aby hospodu překřičeli. Jak šel čas, našetřili na basovou kytaru ze zastavárny a přibrali k sobě basáka Geryho. Když se nějaká písnička nepodařila zahrát tak, jak se má, byl to prostě úlet. A to si tenkrát zvolila tahle parta jako svůj název. Ze začátku u stolu se hrál hlavně folk a country, ale když kapelu začali zvát i do klubů a na různé oslavy, kde se na písničky Úletu začalo tancovat, repertoár se postupně obohacoval. Dnes skupina Úlet dokáže zahrát téměř všechny hudební styly a díky tomu se z hospod a klubů dostala také na taneční zábavy, plesy, poutě, svatby, motorkářské srazy, obecní slavnosti a festivaly.

Za historií zámku Červený Hrádek
Kdy: neděle 19. července od 11 hodin
Kde: zámek Červený Hrádek
Proč přijít: Pokud vás zajímá historie zámku Červený Hrádek ve 20. století, můžete se vydat v neděli 19. července na tématickou komentovanou prohlídku. Začíná v 11 a 15 hodin.

Krušnohorské sochařské sympozium Lesná
Kdy: neděle 19. – sobota 25. července
Kde: horský areál Lesná
Proč přijít: Tradiční akce, při níž je možné sledovat při práci řezbářské mistry. Letošními tématy jsou: Venkovní šachy v Lesné 2020 – 2023, Postavy Krušných hor a Zvěrokruh: znamení Střelce. Každý rok vznikne 8 šachových figur, některé budou mít rozměr až 1 metru. Venkovní šachovnice pak bude návštěvníkům sloužit k zábavě. Projekty se plánují ukončit v roce 2023. Sympozia se zúčastní Milan Bezaniuk, Pavel Vítek, Slávek Jiran, David Fiala a Josef Šporgy.