Rozezpívaný KaDiBřez – Šakalí léta
Kdy: Pátek 11. března od 19.00 hodin
Kde: Kulturní zařízení Orfeum v Kadani
Pokračuje Kadaňský divadelní březen (KaDiBřez), který se po dvouleté pauze vrátil na jeviště Orfea. Tentokrát se zde představí DS Tyl z Rakovníku s muzikálem Šakalí léta. Už třikrát měli Rakovničtí se svými Šakalkami přijet. Jednou se to nepodařilo kvůli zlomené noze jednoho z představitelů, pak nám do toho vlítnul covid, ale to letošní do třetice konečně vyšlo. Tohle představení hrají už 9 let a kromě nestárnoucích hitů, které jsou známé z filmu, si tam půjčili i nějaké moderní songy. 

Muzika pro Ukrajinu
Kdy: Pátek 11. března od 17.00 hodin
Kde: Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří
Folk a country zahajuje Muziku pro Ukrajinu. Vystoupí Pepa Štross a syn - Stranďa ze Stráníků - Janek a kapela - Dál za nosem - Na plech. První večer bude patřit folku a country. Pomoc je v současné době zásadní a my vám za to děkujeme. Zveme všechny milovníky muziky do kulturního centra na velmi smysluplné akce. Tým organizace Zámek Klášterec nad Ohří a Kulturního centra Klášterec nad Ohří.

Tváře Petra Rychlého
Kdy: Pátek 11. března od 18.00 hodin
Kde: Kulturní dům v Březně u Chomutova
Velký sál kulturního domu U Rybníčka v Březně u Chomutova bude v pátek 11. března od 18 hodin hostit pořad Tváře Petra Rychlého. Součástí zábavného pořadu s populárním hercem, známým například ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, bude také módní přehlídka. Předprodej vstupenek v infocentru na tel. čísle 607 028 661.

Jirkovské farmářské trhy
Kdy: Sobota 12. března od 8.00 do 13.00 hodin
Kde: Náměstí Dr. Edvarda Beneše v Jirkově
Tradiční farmářské trhy, při nichž je možné koupit produkty a výrobky regionálních farmářů. Ponesou se v duchu zabijačkových hodů. V doprovodném programu zazpívá Adéle Radimcová.

Burza LP a CD Chomutov Kulisárna
Kdy: Sobota 12. března od 11.00 do 16.00 hodin
Kde: Kulisárna v Chomutově
Burza LP desek a CD . Několik tisíc titulů! Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. Výběr je obrovský, stačí přijít!
 

XVII. myslivecký ples
Kdy: Sobota 12. března od 20.00 hodin
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Členové Klubu slovenského kopova zvou na tradiční ples. Bude bohatá zvěřinová tombola. K tanci a poslechu bude hrát orchestr Milana Baranijaka. Doprovodný program, zvěřinový guláš a další občerstvení zajištěno.

Den v krytu
Kdy: Sobota 12. března od 10.00 do 17.00 hodin
Kde: ZŠ Duhová cesta v Chomutově
Prohlídka základny Muzea čs. Opevnění z let 1936 – 1938 Na Kočičáku, CO krytu Havlíčkovka.

Barvy nadevše
Kdy: Do 7. dubna
Kde: Galerie Jirkov
V neděli 27. února byla vernisáží zahájena nová výstava v Galerii Jirkov. Tentokrát se zde představuje se svými obrazy Robert Bělocha s tématem Barvy nadevše.

Fotografická soutěž Jirkovská zrcadlení
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Město Jirkov
Město Jirkov vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže Jirkovská zrcadlení. Soutěž bude opět probíhat od 1. března do 31. srpna. Stejně jako v předešlých dvou letech máme 2 tematické okruhy. První okruh je na téma Jirkov v maličkostech a druhý na téma Tady žiju. Mezi výherce se i letos celkově rozdělí 12 tisíc korun. V každém tematickém okruhu je za 1. místo částka 3 tisíce korun, za 2. místo 2 tisíce korun a za 3.místo 1 tisíc korun. Tematické okruhy:
1) Jirkov v maličkostech (můžete fotografovat technické či architektonické maličkosti a detaily, přírodní i běžný život apod.)
2) Tady žiju (můžete fotografovat vše, co se vám líbí v našem městě. Vytvořte takové snímky, jak doopravdy vnímáte své město.). Úkolem soutěžících je pořídit kreativním, tvůrčím a originálním způsobem fotografie (max. 3 snímky v každém tematickém okruhu) s motivem Jirkova.

Loutky Divadla Lampion
Kdy: Do 24. dubna
Kde: Františkánský klášter v Kadani
Výstava loutek k 70. výročí kladenské scény pro děti a mládež Divadla Lampion. Divadlo Lampion je jediné profesionální divadlo ve Středočeském kraji, které se soustředí na tvorbu pro děti a mládež. Naše inscenace jsou určeny pro různé věkové kategorie počínaje těmi opravdu nejmenšími, pro které lze divadlo hrát, stěžejní část repertoáru je určena dětem předškolního a mladšího školního věku, ale snaží se postupně cílit i na druhý stupeň základních škol a v neposlední řadě na celou rodinu. Vernisáž výstavy proběhne 18. února od 17.00 hodin. Otevírací doba je čtvrtek až neděle od 10.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 24. dubna.

Veřejné bruslení
Kdy: Sobota 12. března a neděle 13. března, vždy od 10.00 a od 17.00 hodin
Kde: Tréninková hala Rocknet Areny v Chomutově
Přijďte si zabruslit do Rocknet Areny, o víkendu můžete dvakrát za den. Vstupné je 40 korun.

Zábavný koncert Festivalového orchestru Petra Macka
Kdy: Pondělí 14. března od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Svět evergreenů, populárních melodií, šlágrů a hudebních lahůdek našich i světových skladatelů. Účinkují sólisté hudebních divadel: Lucie Víšková, Michaela Horká, Martin Růža, Richard Pekárek, Bohuš Matuš. Dirigent Martin Peschík.

Bruslení v Kadani na náměstí
Kdy: Do 13. března
Kde: Mírové náměstí v Kadani
Bruslí se ve všední dny od 14.00 do 18.00 hodin, o víkendu pak už od 11.00 hodin. Na speciální povrch je možné vstupovat pouze v dobře nabroušených bruslích, nikoliv běžné obuvi, a to ani jako doprovod. Na náměstí je také každý den otevřený stánek s občerstvením. Vstup na kluziště je zdarma a vejde se na něj 20 až 30 lidí.

Obrazy a keramika Sylvy Prchlíkové
Kdy: Do 25. března
Kde: Galerie Lurago v Chomutově
V chomutovské Galerii Lurago bude od čtvrtka 10. února vystavovat své obrazy a keramiku naivní malířka Sylva Prchlíková. Výtvarnice z nedalekého Litvínova se umění věnuje už od školního věku. Její záběr je opravdu široký a kromě malování tvoří i sochy a keramiku. Vystava potrvá až do 25. března.

Ohře aneb Old master therapy
Kdy: Do 1. dubna
Kde: Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří
V galerii Kryt v Klášterci nad Ohří je nová výstava s názvem Ohře a podtitulem Old master therapy, tedy terapie starými mistry malíře a sochaře Miroslava Javůrka. Jak sám autor při vernisáži uvedl, jde o jeho soukromou terapii díly na motivy starých mistrů. Součástí cyklu jsou nejen obrazy, ale také sochy inspirované starým klasickým malířstvím a sochařstvím. Javůrek také maluje obrazy pro filmovou tvorbu. Výstava potrvá do 1. dubna.

Figurální kresba v jirkovské Čajovně Zen
Kdy: Každou neděli od 16.00 do 19.00 hodin
Kde: Čajovna Zen v Jirkově
Určeno všem, co mají zájem naučit se nebo zdokonalit ve figurální kresbě. Informace na tel. 606 387 974.

Svět z kostiček
Kdy: Prodlouženo do 30. června
Kde: Chomutovská knihovna
Opětovného prodloužení se dočkala úspěšná výstava nabízející pohled na svět složený z lega. Pozoruhodná, volně přístupná výstava Svět z kostiček je k vidění v předsálí naučného oddělení. Zahrnuje 120 exponátů z kostek lega, má vzdělávací charakter a potěší nejen dospělé, ale i děti či školní skupiny.

Senioři ve Strupčicích se mohou každý pátek protáhnout
Kdy: Každý pátek od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala ve Strupčicích
V obci Strupčice myslí i na kondici obyvatel dříve narozených. Senioři se zde totiž mohou přijít protáhnout každý pátek do zdejší sportovní haly a v rámci svých možností mohou absolvovat protahovací a rehabilitační cvičení. To začíná vždy v 11.00 hodin. Vstup je zdarma.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka do Bezručova údolí
Kdy: Kdykoliv
Kde: Bezručovo údolí
Za procházkou můžete vyrazit například do Bezručova údolí v Chomutově. Je to jedno z nejdelších, nejhlubších a nejkrásnějších údolí Krušných hor. Vzniklo působením řeky Chomutovky. V roce 2002 bylo vyhlášeno přírodním parkem. Rozloha je přibližně 6 500 ha. Součást parku tvoří prostředí svahů údolí a údolní niva řeky.

Rozhledna Maják u Strupčic
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Nad obcí Strupčice
Rozhledna nad obcí Strupčice na Chomutovsku nabízí zajímavý výhled na Krušné hory a Středohoří, ale také uhelné doly mezi nimi. Stojí totiž na hradě povrchového dolu. Vznikla v roce 2012 jako součást projektu Moře klidu. Celodřevěná konstrukce s celkovou výškou šest metrů a vyhlídkovou plošinou v pěti metrech, na níž vede 25 schodů, vznikla během několika dnů při kurzu Prázdninové školy Lipnice a filmař Martin Ryšavý během stavby natáčel svůj film Na vodě. Stala se první stavbou sdružení Moře klidu na břehu budoucího moře, které má proměnit uhelnou krajinu severní Čech v krajinu přímořskou. Z centra obce Strupčice (ulicí Holešickou) vede značená cesta, též pro cyklisty. Rozhledna bude napojena na nově vznikající cyklostezku Chomutov-Strupčice. Na Štědrý den bude na rozhledně sesit, do kterého se mohou návštěvníci zapsat.

Rozhledna na svatém Vrchu
Kdy: Rozhledna je volně celoročně přístupná
Kde: Na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní 
Kovová rozhledna na Svatém vrchu nebo také Strážišti nad Kadaní nabízí výhled na Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Vyhlídková věž stojí na vrcholu od roku 2003. Kopcem vede stezka s naučnými cedulemi o zdejších přírodních zajímavostech. Přístup je od kadaňského Františkánského kláštera na vrchol po žluté turistické značce. Kopec je protkán sítí stezek. Hlavní cesta vás od kláštera dovede k silnici u průmyslové zóny.

Lapidárium zaniklých obcí Vintířov
Kdy: Po celý rok
Kde: Na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné 
Zapomenutou historii měst a obcí v Doupovských horách, vysídlených v druhé půli 20. století, připomíná v obci Vintířov, na okraji vojenského prostoru, lapidárium. Najdete ho na návrší nad Vintířovem u poutní kaple Panny Marie Pomocné. Lapidárium vzniká úsilím členů občanského sdružení Klub historických památek Radonicka u poutní kaple na Vintířovském vrchu. Ze zaniklých měst a obcí Doupovských hor, které byly vysídleny v 50. letech letech kvůli budování vojenského prostoru Hradiště, sváží kamenné artefakty. Prvním byl žulový pomník Dr. Hanse Kudlicha z roku 1933 od dnes již zaniklé Kudlichovy rozhledny na vrchu Složiště. Neznačená cesta vede od kostela svaté Markéty na vintířovské návsi severně okolo starého a nového zámku lesní cestou, zhruba 1,5 kilometru.