zakázanÝovoce
Kdy: 10. července od 20 hodin
Kde: AmFík, Nábřeží Maxipsa Fíka, Kadaň
Za kolik: 200 Kč
Proč přijít: Kapela zakázanÝovoce vznikla v roce 2005, na scéně je tak už celých 15 let. Zatím poslední studiové album Díky vám kapela vydala v září 2016, na novém ale usilovně pracuje tak, aby vyšlo ještě v roce 2020, těšit se tak můžete kromě osvědčené klasiky i na některé nové singly. Za poslední léta odehrála kapela turné s kapelami Horkýže Slíže, Harlej nebo Jaksi Taksi a představili se desetitisícům diváků. Přijďte si ji poslechnout do kadaňského AmFíku! Jako host vystoupí také kapela From.

Country Amfík
Kdy: 11. července od 15 hodin
Kde: AmFík, Nábřeží Maxipsa Fíka, Kadaň
Za kolik: 70 Kč / vstupenky budou k dispozici pouze v předprodeji, kapacita bude omezena
Proč přijít: Zveme Vás na hudební country festival v AmFíku. K poslechu zahrají kapely Nosáči, Pohoda, Naplech a Zfleku.

Eva Mokrá a Tetiana Tishchenko
Kdy: 11. července od 17 hodin
Kde: Kostel Povýšení sv. Kříže, Kadaň
Za kolik: vstupné dobrovolné, výtěžek půjde na opravu kadaňských varhan
Proč přijít: Druhý letošní benefiční koncert pro kadaňské varhany. Tentokrát zazní viola za doprovodu varhan. Barokní a klasicistní hudbu nám přednesou jedny z předních interpretek současné hudební scény Eva Mokrá (viola) a Tetiana Tishchenko (varhany).

Najezte se v Kadani a prohlédněte si zdarma památky
Kdy: od 1. července
Kde: Kadaň
Proč přijít: Jděte kdekoliv v Kadani na oběd, kávu, zmrzlinu nebo cokoli udělá vašim chuťovým buňkám radost. Pečlivě si uschovejte účtenku a poté ji předložte na pokladně některé z kadaňských kulturních památek. Za každých utracených 250 korun získáte jeden vstup zdarma. Akce se vztahuje na vstupy do Františkánského kláštera, na Kadaňský hrad, radniční věž, Mikulovickou bránu i na středověkou baštu.

Hodinářův učeň
Kdy: 10. července od 22 hodin. Čas začátku je orientační promítání začne po setmění.
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: Vstupné dobrovolné, výtěžek poputuje na nadaci Konto Bariéry.
Proč přijít: I letos bude možné zhlédnout několik českých filmů v prostředí našeho krásného náměstí díky kinematografu bratří Čadíků. Jako první Vás čeká pohádka Hodinářův učeň.

Afrikou na Pionýru
Kdy: 11. července od 22 hodin. Čas začátku je orientační promítání začne po setmění.
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: Vstupné dobrovolné, výtěžek poputuje na nadaci Konto Bariéry.
Proč přijít: I letos bude možné zhlédnout několik filmů v prostředí našeho krásného náměstí díky kinematografu bratří Čadíků. V sobotu 11. července nás čeká dobrodružná slovenská dokumentární road movie Afrikou na Pionýru. Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru ukáže dobrodružství, které nezná hranice a které žene možnosti vlastního těla i svobodu ducha až do nejvyšších otáček. A zároveň přinese úchvatné záběry a pohled na přírodu a život Afriky, jaký nemá obdoby. Pět jezdců strávilo v sedle Jawy Pionýr pět měsíců, ze střední Evropy ke Kapskému městu ujelo přes 15 000 kilometrů. Na tom nejméně pohodlném dopravním prostředku projeli pouští, pralesem i savanou, protnuli rovník a profrčeli kolem Kilimandžára a dorazili až na nejjižnější místo afrického kontinentu, na Střelkový mys, kde se setkává Indický oceán s Atlantickým. Během cesty spotřebovali 2500 litrů benzínu, natočili 360 hodin záběrů, provedli snad milion drobných oprav a prožili si dvě malárie. „Afrika nám dala úplně jiný pohled na život. Zažili jsme na cestě takovou volnost, jakou si v dnešním uspěchaném světě dokáže představit jen málokdo. Uvědomili jsme si, že právě svoboda je to největší bohatství, které máme,“ říká cestovatel a dobrodruh Marek Slobodník.  

Na střeše
Kdy: 12. července od 22 hodin. Čas začátku je orientační promítání začne po setmění.
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: Vstupné dobrovolné, výtěžek poputuje na nadaci Konto Bariéry.
Proč přijít: I letos bude možné zhlédnout několik českých filmů v prostředí našeho krásného náměstí díky kinematografu bratří Čadíků. V neděli 12. července nás čeká autorská komedie Jiřího Mádla Na Střeše. Profesor Rypar poskytne dočasné útočiště Songovi, mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy nad hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit?

Úniková hra Klíč ke Kadani
Kdy: 11. a 12. července od 14 do 21 hodin.
Kde: Muzeum Mikulovická brána Kadaň
Za kolik: 380 Kč / Vstupné pro skupinu min. 2 a maximálně 6 osob
Proč přijít: Získejte klíč k bráně a tím i k městu Kadaň. Vydejte se do středověku a unikněte ze zavřené věže! Na Mikulovické bráně Vás čeká úniková hra, jakou jste ještě nezažili.Únikovou hru si můžete přijít zahrát každou celou hodinu ve 14, 15, 16, 17, 18, 19 a 20 hodin. Rezervace konkrétních termínů je možná na e-mailu liebscher@kultura-kadan.cz.