Orient show
Kdy: 17.8. od 20 hodin
Kde: Chomutovská knihovna, atrium
Za kolik: 100
Festival orientálního tance a hudby se bude v prostorách nádherného atria Chomutovské knihovny konat letos již po jedenácté. K vidění budou různé taneční styly, jako jsou klasický orientální tanec, moderní beledi, acro joga, pole dance a další. Samozřejmostí bude vystoupení Pavly Kostkové a pořádajícího seskupení V rytmu Orientu.

Motorkářský sraz Poláky
Kdy: 17.8. od 12 hodin
Kde: Poláky, fotbalové hřiště
Za kolik: 30
v obci Poláky uskuteční pouťový a motorkářský festival. V Kulturním domě Poláky proběhne unikátní výstava - "Zlaté poklady filmového Hollywoodu

Prohlídka pevností československého opevnění
Kdy: 17. 8 a 18.8 od 10 hodin
Kde: Muzeum na Kočičáku
Za kolik: 40 korun

Udělejte si výlet do přírody a za historií. Muzeum na Kočičáku tvoří několik objektů lehkého opevnění z roku 1936 a 1937. Uvidíte nejen jeho stěny, ale i výstroj a vybavení. Po stezce dlouhé necelý jeden kilometr se seznámíte s vojenskými opevněními, zákopy a zapomenutými kulometnými hnízdy. To vše samozřejmě i s odborným výkladem zkušených průvodců. Otevřeno je do 17 hodin, vstupné činí 40 korun.

Cyklovlakem do Krušných hor
Kdy: 17. - 18.8 od 9 hodin
Kde: Chomutov
Za kolik: 50 korun
Koloběžky, kola, ale i kočárky jsou v těchto vlacích vítané. Společnost Loko-Motiv i toto léto vypraví o víkendech na trať historické cyklovlaky. Odjezd je z nádraží Klášterec nad Ohří v 9:10, z Chomutova souprava odjíždí v 9:40. Na Křimově čeká výletníky přestávka s opékáním špekáčků a poté se vydají dál do vrcholků Krušných hor a Vejprt. Jízdné pro dospělé je padesát korun, děti od 6 let platí třicet korun.

Muzejní noc
Kdy: 17.8. od 19 hodin
Kde: Františkánský klášter Kadaň
Za kolik: 120/60
Jiří Popel z Lobkowicz: když chceš moc, tak nemáš nic. Kostýmované prohlídky kláštera. Doporučena rezervace: liebscher@kultura-kadan.cz.

Taneční večer se skupinou Sonet
Kdy: 17.8. od 17 hodin
Kde: Letní kino Klášterec
Za kolik: 50 korun
Sonet je značkou kvalitní taneční zábavy. Přijměte pozvání a pojďte si zatančit a užít skvělý večer v příjemném prostředí letního kina. Pivo, víno, alko-nealko a něco k zakousnutí zajištěno v kiosku Letního kina.