CHOMUTOVSKO

Výstava v Klášterci

Kdy: čtvrtek 9. listopadu od 17.00
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Za kolik: zdarma

Kulturní centrum Klášterec nad Ohří zve ve čtvrtek 9. listopadu od 17 hodin na slavnostní zahájení výstavy A jdeme dál stále naší cestou. Ukáže práce výtvarnic z Neratovic Yvetty Holanové, Jaroslavy Lejčkové, Olgy Paterové a Věry Zoulové. Výstava bude poté přístupná až do 6. prosince.

Anna K. akusticky v Chomutově

Kdy: čtvrtek 9. listopadu od 19.00
Kde: Městské divadlo Chomutov
Za kolik: od 490 korun

Oblíbená zpěvačka Anna K. přijede ve čtvrtek 9. listopadu za fanoušky do Chomutova. V rámci podzimního turné příznačně nazvaného Akusticky vystoupí v městském divadle. Do regionu se vrátí ještě jednou za několik týdnů - na 1. prosince je naplánován koncert v Klášterci nad Ohří.

Farmářské a vinné trhy v Chomutově

Kdy: sobota 11. listopadu od 8.00
Kde: náměstí 1. máje, Chomutov
Za kolik: zdarma

Sobota 11. listopadu nabídne na náměstí 1. máje v Chomutově oblíbené trhy. Ráno a dopoledne bude patřit těm farmářským. Zájemci tam najdou zeleninu, ovoce, maso, sýry i pečivo a mnoho dalšího. Odpoledne nabídnou své produkty místní i přespolní vinaři. Sklenku na ochutnávky si vezměte vlastní. Akce končí v 18 hodin.

Tak vypadaly trhy a vinné slavnosti v Chomutově letos v dubnu: 

Fotogalerie: Farmářské trhy a vinné slavnosti v Chomutově

Lampionový průvod na Červeném Hrádku

Kdy: sobota 11. listopadu od 15.30
Kde: zámek Červený Hrádek, Jirkov
Za kolik: zdarma

Svatý Martin přijíždí a na zámek Červený Hrádek v Jirkově přiváží pestrý program. Uskuteční se v sobotu 11. listopadu odpoledne. Sraz na nádvoří bude v 15.30 hodin, sám sv. Martin přijede na bílém koni v 16.00. Následuje hudební animační program s Lukášem Budaiem (16.15) a zahájení lampionového průvodu (17.00).

Lampionový průvod ve Výsluní

Kdy: sobota 11. listopadu od 16.00
Kde: komunitní centrum, Výsluní
Za kolik: zdarma

Město Výsluní uspořádá v sobotu 11. listopadu svatomartinský lampionový průvod. Účastníci se sejdou v 16 hodin před komunitním centrem. Poté je čeká opékání buřtů a překvapení.

Lampionový průvod v Otvicích

Kdy: sobota 11. listopadu od 17.00
Kde: náves, Otvice
Za kolik: zdarma

V Otvicích potěší v sobotu 11. listopadu lampionový průvod. Do jeho čela se postaví Martin na bílém koni. Sraz účastníků je v 17 hodin u ohniště na návsi. V programu vystoupí šermíři a o hudbu se postará skupina 4. cenová. Vítány budou vlastní lampiony, k dispozici naopak bude čas a svařené víno. Pořadatelé navíc slibují překvapení na závěr.

Kadaňská cesta sv. Martina

Kdy: sobota 11. listopadu od 18.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma

V sobotu 11. listopadu proběhne v Kadani tradiční lampionový průvod městem. Vyrazí v 18.00 hodin z Mírového náměstí, v 18.30 hodin se mu dostane svatomartinského přivítání v zahradě františkánského kláštera, kde se budou lámat preclíky. Večer završí v 19.15 pohádka v Orfeu.

Podzimní zábava v Měděnci

Kdy: sobota 11. listopadu od 20.00
Kde: sál obecního úřadu, Měděnec
Za kolik: 50 korun

Obec Měděnec zve v sobotu 11. listopadu na Podzimní zábavu. Proběhne v sále místního obecního úřadu. K tanci a poslechu zahraje skupina Krušnohorský výběr. Zábava odstartuje ve 20 hodin.

Úniková hra v Zaječicích

Kdy: neděle 12. listopadu od 13.00
Kde: náves, Zaječice
Za kolik: dobrovolné

Nejen rodiny s dětmi si užijí neděli 12. listopadu ve znamení únikové hry. Ponese název Útěk z laboratoře a zájemce svolá na náves v Zaječicích. Součástí akce bude také možnost opékání přinesených špekáčků na ohni. Program pořádaný spolkem Živé Krušnohoří za podpory obce Vrskmaň proběhne od 13 do 17 hodin.

Soutěž v pečení ve Vysoké Peci

Kdy: neděle 12. listopadu od 14.00
Kde: sál u Wojty, Vysoká Pec
Za kolik: dobrovolné

Obec Vysoká Pec pořádá v neděli 12. listopadu Soutěž v pečení aneb Cokoli s mákem. Zájemci mohou přihlásit buchty, koláče nebo třeba rolády, slané i sladké. Program odstartuje v sále u Wojty ve 14 hodin. Soutěží se o zajímavé ceny, pro každého bude připraven drobný dárek.

Michal Nesvadba v Chomutově

Kdy: neděle 12. listopadu od 15.00
Kde: Městské divadlo Chomutov
Za kolik: od 280 korun

Za dětmi do chomutovského divadla přijede v neděli 12. listopadu Michal Nesvadba, oblíbený Michal z Kouzelné školky. V programu Michal je kvítko! nabídne spoustu legrace, nápadů a především aktivní interakce s malými diváky.

Další podrobnosti najdete ve facebookové události.

LOUNSKO

Ochutnávka vín z Pálavy v Žatci

Kdy: pátek 10. listopadu od 18.00
Kde. Mederův dům, Žatec
Za kolik: 300 korun

Mederův dům na náměstí 5. května v Žatci zve na ochutnávku vín z Pálavy. Milovníci ušlechtilého moku okusí produkci rodinného vinařství Šilinek, možná bude i svatomartinské překvapení. Program bude probíhat od 18 do 20 hodin.

Martinské ponocování v žatecké knihovně

Kdy: pátek 10. listopadu od 19.00
Kde: Městská knihovna Žatec
Za kolik: 290 korun

Městská knihovna Žatec chystá na pátek 10. listopadu Martinské ponocování pro dospělé čtenáře. Uskuteční se v hlavní budově na náměstí Svobody. Příchozí se mohou těšit na uvítací drink, drobné pohoštění, ale především možnost si zarelaxovat a pobavit se při doprovodných aktivitách. Akce skončí úderem půlnoci.

Lampionový průvod v Jimlíně

Kdy: sobota 11. listopadu od 17.15
Kde: u ZŠ Zeměchy
Za kolik: zdarma

Obec Jimlín a tamní dobrovolní hasiči pořádají v sobotu 11. listopadu lampionový průvod. Účastníci se sejdou v 17.15 hodin u základní a mateřské školy v Zeměchách a společně se vydají až na hřiště U Letadla. Lampiony bude možné zakoupit u školy, na hřišti bude zajištěno občerstvení.

Tak vypadal lampionový průvod v Jimlíně v roce 2009:

Fotogalerie: Lampionový průvod Jimlínem

Svatomartinská zábava v Libočanech

Kdy: sobota 11. listopadu od 18.00
Kde: KD Libočany
Za kolik: 150 korun

Dobrovolní hasiči z Libočan na Žatecku zvou v sobotu 11. listopadu na svatomartinskou zábavu a slibují spoustu legrace. K tanci zahraje kapela Lochness.

Spolkový ples v Petrohradu

Kdy: sobota 11. listopadu od 20.00
Kde: sál U Borise, Petrohrad
Za kolik: 150 korun

Obec Petrohrad na Podbořansku se stane v sobotu 11. listopadu dějištěm Spolkového plesu. Připravili ho místní dobrovolní hasiči, členové spolku VEEV, fotbalisté, základní a mateřská škola a místní úřad. Zábava proběhne v sálu U Borise na petrohradské návsi. Na stolech bude zajištěno drobné občerstvení, pobaví bohatá tombola a hudba kapely 3D Most.

Michal Nesvadba v Lounech

Kdy: neděle 12. listopadu od 10.00
Kde: Vrchlického divadlo Louny
Za kolik: 320 korun

Oblíbený dětský hrdina nejen z Kouzelné školky Michal Nesvadba jede do Loun. S představením plným radosti a nápadů vystoupí ve Vrchlického divadle. Roztančí sál v různých rytmech, třeba letní plážové samby. Tančit tak budou nejen děti, ale i květiny!

Další podrobnosti najdete ve facebookové události.

LITOMĚŘICKO

Den lovosických autorů

Kdy: sobota 11. listopadu od 13.00
Kde: Pfannschmidtova vila, Lovosice
Za kolik: zdarma

Přednášky, koncerty, výstavy, ochutnávky. To vše nabídne po tříleté pauze Den lovosických autorů v sobotu 11. listopadu v historické Pfannschmidtově vile. Svou tvorbu odprezentují hudebníci, vinaři, gastrospecialisté, malíři nebo cestovatelé. Celodenní program zahájí slavnostní jmenování nových čestných občanů města. Proběhne také fotografická soutěž na téma Moje středohoří, které se mohou zúčastnit všichni amatérští i profesionální fotografové.

Více se dozvíte ve facebookové události

Svatý Martin s knihovnou v Litoměřicích

Kdy: pátek 10. listopadu od 17.00
Kde: Knihovna K. H. Máchy, Litoměřice
Za kolik: zdarma

„Oslavte s námi hodnoty dobra, které svatý Martin představuje. Kromě dílniček a průvodu světýlek se můžete těšit také na příjezd svatého Martina na koni a promluvu v kostele sv. Vojtěcha,“ lákají na svatomartinský program zástupci litoměřické knihovny K. H. Máchy. V parku Václava Havla je od úterý připravena Svatomartinská stezka pro děti s možností vyhrát cenu. Losování výherce proběhne v pátečním programu v parku. Ten na různých místech zahrne dílničky pro děti, lampionový průvod, scénku Svatý Martin a žebrák a promluvu litoměřického děkana Józefa Szeligy.

Další podrobnosti najdete ve facebookové události

Krampus v Litoměřicích

Kdy: sobota 11. listopadu od 16.00
Kde: Galerie na soutoku, Litoměřice
Za kolik: zdarma

Soutěže, tanec a hlavně příchod děsivých čertů krampusáků. To je nabídka Galerie na soutoku v Litoměřicích, kterou připravila na sobotu 11. listopadu.

Stezka odvahy v Hrdlech

Kdy: sobota 11. listopadu od 17.30
Kde: náves, Hrdly
Za kolik: zdarma

Lampion a pořádná dávka odvahy. To je spolu s teplým oblečením doporučená výbava pro účastníky sobotní akce v Hrdlech. Chystá se tam lampionový průvod a stezka odvahy pro malé i velké. Komunitní akce přivítá strašidelné kostýmy, naopak nabídne čaj či svařák na zahřátí. Sraz lampionového průvodu bude v 17.30 hodin na návsi v Hrdlech, poté proběhne stezka odvahy. Děti do 12 let věku musí mít doprovod rodičů, ty starší alespoň jejich souhlas.

Posvícenská zábava v Mnetěši

Kdy: sobota 11. listopadu od 20.00
Kde: obecní sál, Mnetěš
Za kolik: 100 korun

Obec Mnetěš zve na tradiční posvícenskou zábavu. Uskuteční se v sobotu 11. listopadu od 20 hodin v obecním sále. K tanci a poslechu zahraje skupina Gradace.

MOSTECKO

Rozsvícení vánočního stromu v OC Central

Kdy: pátek 10. listopadu od 16.00
Kde: OC Central, Most
Za kolik: zdarma

Central se zahalí do vánoční atmosféry. V pátek se totiž v obchodním centru rozsvítí vánoční strom i výzdoba. Od 16 hodin se lidé mohou těšit na vánoční animační program, budou moci ochutnat první svařák či punč, děti si pak budou moci nechat pomalovat obličej. V 17 hodin se rozsvítí vánoční strom a budou také probíhat workshopy. Dále se návštěvníci mohou těšit na taneční vystoupení a vánoční koncert.

Arakain v Atticu

Kdy: pátek 10. listopadu od 20.00
Kde: Attic, Litvínov
Za kolik: 420 korun

Metalová legenda vyrazila při příležitosti 40 let na české hudební scéně na klubové turné a zavítá také do Litvínova. Klub se otevře v 19 hodin, koncert začíná o hodinu později. Předprodej probíhá na portálu Ticketstream.

TEPLICKO

Lampionový průvod v Bystřanech

Kdy: sobota 11. listopadu od 16.45
Kde: Máchovy sady, Bystřany
Za kolik: zdarma

Z Máchových sadů vyrazí přes Ezet k Základní škole Bystřany lampionový průvod. U ZŠ bude připraven program nejen pro děti, jako soutěže, dětská diskotéka, živá hudba nebo ohnivá show. Každý lampion bude odměněn, vlastnoručně vyrobený pak dostane speciální dárek. Občerstvení je zajištěno, návštěvníci se mohou těšit na grilované speciality, kávu na kolečkách či svatomartinské sladkosti, děti dostanou zdarma čaj.

Día de los Muertos

Kdy: od 1. listopadu do 26. listopadu
Kde: Botanická zahrada, Teplice
Za kolik: dle ceníku pořadatele

Día de los Muertos je populární mexický svátek. Při jeho příležitosti opět připravili v Botanické zahradě výstavu, letos však bude speciální, protože obohatí stávající výstavu "Mexiko! Barvy! Vůně! Chutě!" Výstavu je možné si prohlédnout mezi 9.00 a 17.00 jako součást standardní prohlídkové trasy.

ÚSTECKO

Divotvorný hrnec

Kdy: pátek 10. listopadu od 19.00 a neděle 12. listopadu od 17.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: od 150 korun

Divotvorný hrnec byl prvním opravdovým americkým muzikálem v Evropě i u nás, kde je na jeviště v roce 1948 ve svém divadle a ve svém geniálně vtipném překladu uvedli Jiří Voskovec a Jan Werich. Příběh o lásce, ale také aroganci a bezohlednosti, je plný pohádkového tajemství - vystupuje v něm několik nadpřirozených postav (dokonce i jeden předmět, který by si leckdo jistě přál vlastnit – hrnec, který každému splní tři přání) a dějí se v něm věci vskutku nevídané. Divotvorný hrnec můžete vidět v Severočeském divadle v premiéře v pátek 10. listopadu od 19.00 a následně v neděli 12. listopadu od 17.00, lístek stojí od 150 do 430 korun.

Ohm Square v Ústí
Kdy: pátek 10. listopadu od 20.00

Kde: Národní dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 250 korun

Večer elektronické hudby v ústeckém Národním domě s jednou z nejzásadnějších českých kapel minulých dekád, která v letošním roce vydala nové album. Pražské Ohm Square uvede trojice ústeckých enfante teribble Mellon Collie. Start koncertu je v pátek 10. listopadu ve 20.00, lístek stojí 250 korun.

Svatomartinské víno na Lidickém náměstí

Kdy: sobota 11. listopadu od 10.00 do 20.00
Kde: Lidické náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Lidické náměstí bude v sobotu 11. listopadu patřit vínu. Oslava a degustace Svatomartinského vína tam proběhne od 10.00 do 20.00. Těšte se na cimbálovou muziku, ochutnávku a prodej vín. Vstupné je zdarma.

Tak chutnalo svatomartinské v Ústí před rokem: 

Fotogalerie: Slavnosti svatomartinského vína na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem

Strašidla v muzeu

Kdy: sobota 11. listopadu od 10.00
Kde: Muzeum Ústí nad Labem
Za kolik: 50 korun

Zábavný dětský program plný her a soutěží na téma skal, jeskyní a lomů. Každý, kdo se odváží do ústeckého muzea vstoupit, se vydá na milost a nemilost strašlivému skalnímu obru a bude nucen si s ním porovnat délku chodidel. S čerty si zahrajete v pekelné síni ďábelské hry o svou duši, čarodějnice vás naučí létat na koštěti, loupežníci vás naučí mnohé triky svého řemesla, čekají na vás i ztracené víly, které potřebují pomoci s hledáním domečků v lesní říši a pokud si nedáte pozor, liška vás odnese do své nory jako chudáka Budulínka. Akce s názvem Strašidla v muzeu proběhne v sobotu 11. listopadu od 10.00 do 16.00, vstupné stojí 50 korun.

Ústecké akva trhy v Důlcích

Kdy: sobota 11. listopadu od 9.00 do 11.00
Kde: budova pionýra v Důlcích, Ústí nad Labem
Za kolik: 20/0 korun

Milovníci akvaristiky by neměli chybět v sobotu 11. listopadu od 9.00 do 11.00 v ústeckých Důlcích (v budově pionýra), kde uskuteční další Ústecké akva trhy. Tradiční akce nabídne nejen ryby, ale i potřeby pro chovatele. K mání bude široký výběr rybek, krevetek, rostlinek i jiných vodních živočichů, a také krmení. Lístek stojí na 20 korun, děti mají vstup zdarma. 

Sváťovo Dividlo v Chlumci

Kdy: neděle 12. listopadu od 15.00
Kde: Kino Chlumec
Za kolik: 50 korun

Kdo má rád loutková představení, tak by neměl chybět v neděli od 15.00 v chlumeckém kině. Sváťovo Dividlo tam totiž uvede pohádku Máša a tři medvědi. Vstupné stojí 50 korun.

DĚČÍNSKO

Den válečných veteránů

Kdy: sobota 11. listopadu od 14.00 do 17.00
Kde: Pivovar Sever, Děčín
Za kolik: zdarma

V areálu Pivovaru Sever proběhne akce ke Dni válečných veteránů. Těšit se mohou návštěvníci na střelnici (airsoftové zbraně), ukázku výstroje, stánek Armády ČR s programem POKOS nebo tematické soutěže pro děti. K vidění bude i nafukovací tank, k prodeji budou vlčí máky. Většina výtěžku poputuje na Centrum pomoci paměti národa, které poskytuje stabilní podporu válečným veteránům a dalším pamětníkům. Akci pořádá Branný oddíl mládeže Děčín, který se v 17 hodin přesune k pomníku válek, kde uctí památku válečných veteránů.

Krampus show v Dolní Poustevně

Kdy: sobota 11. listopadu od 16.30 do 19.30
Kde: Sportovní hala, Dolní Poustevna
Za kolik: zdarma

Na sever míří děsiví Krampus čerti. Návštěvníky, kteří mají pro strach uděláno, čeká od sportovní haly v Dolní Poustevně, kde bude sraz, pochod za krampusáky. Na jejich show se mohou těšit od 17.20. Zpět k hale se pak průvod vrátí v 17.40, pak bude probíhat volná zábava, kdy se s čerty lidé budou moci třeba vyfotografovat.