CHOMUTOVSKO

7. sobotní odpoledne s dýní

Kdy: sobota 28. října od 14.00
Kde: Obecní úřad Měděnec
Za kolik: 80 korun

Obec Měděnec zve na workshop pro rodiče s dětmi a ostatními dospěláky. Na programu bude vyřezávání a vydlabávání dýní a zdobení přírodninami. Malé občerstvení bude zajištěno. Nástroje na dlabání dýní si ale každý musí přinést.

Halooweenská zoo v Chomutově

Kdy: sobota 28. října od 16.00
Kde: Zoopark Chomutov
Za kolik: 150/80 korun

Opět po roce je tu oblíbený halloweenský program v chomutovském zooparku. Sraz malých i velkých strašidel je naplánován na sobotu 28. října od 16 do 19 hodin. Uskuteční se tradičně v areálu dětské zoo. Na místě si budete moci vydlabat vlastní originání halloweenskou dýni (pomůcky na dlabání si vezměte s sebou), hrát k tomu bude kapela 4. cenová. Nebude chybět ani ocenění těch nejhezčích masek. Na večer je pak připravena působivá ohňová show.

Vernisáž výstavy v Chomutově

Kdy: sobota 28. října od 17.00
Kde: Restaurant Republika, Chomutov
Za kolik: zdarma

V sobotu se uskuteční tradiční setkání v Café Republika v chomutovské ulici 28. října. Při příležitosti výročí vzniku republiky tam chystají vernisáž výstavy Člověk a světlo. Autory čerstvých grafik a maleb jsou Josef Šporgy a Jana Timiopulu.

Taneční zábava v Orfeu

Kdy: sobota 28. října od 17.30
Kde: Orfeum, Kadaň
Za kolik: 90/70 korun

Kadaňské Orfeum přivítá v sobotu 28. října taneční zábavu s Triem Grace. Nabídne program pro všechny generace pod vedením kapelníka Františka Fiřta.

Pozorování zatmění Měsíce v Chomutově

Kdy: sobota 28. října od 21.00
Kde: hvězdárna F. J. Gerstnera, Chomutov
Za kolik: zdarma

Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie na veřejné pozorování částečného zatmění Měsíce. Setkání proběhne v sobotu ve 21 hodin na hvězdárně F. J. Gerstnera v Chomutově, na louce vedle bývalého kina Oko. Pro sledování úkazu není třeba žádný dalekohled. „Nezapomeňte na fotoaparát či mobil a teplé oblečení,“ radí pořadatelé. Akce se bude konat pouze za vhodného počasí.

Podrobné informací najdete na internetových stránkách astro21.cz.

Ukliďme Česko v Místě

Kdy: neděle 29. října v 9.00
Kde: hrad Hasištejn
Za kolik: zdarma

V obci Místo se v neděli 29. října připojí k akci Ukliďme Česko, zaměří se také na Blahuňov a Vysokou Jedli. Dobrovolníci se sejdou v 9 hodin na hradě Hasištejn, zapomenout by neměli na pevné obutí. Pytle a rukavice budou k dispozici.

LOUNSKO

Strašidelná cesta zámeckým parkem

Kdy: pátek 27. a sobota 28. října
Kde: zámek Krásný Dvůr
Za kolik: 90 korun/zdarma

Státní zámek Krásný Dvůr zve na strašidelnou cestu parkem. Probíhat bude v pátek a v sobotu, vždy od 18 do 21 hodin. Začátek stezky se nachází na zámeckém nádvoří a pokračovat bude do zámeckého temného parku osvětleného jen loučemi a lampiony. Tam budou na návštěvníky po celé trase čekat tajemné bytosti a strašidla, která v Krásném Dvoře ožívají tradičně koncem října. Děti do šesti let mohou na trasu vyrazit zdarma.

Tak vypadala akce v roce 2021:

Další podrobnosti najdete na stránkách zámku

Stezka odvahy v Žatci

Kdy: pátek 27. října od 18.30
Kde: Hošťálkovo náměstí, Žatec
Za kolik: 20 korun

Tři strašidelné trasy čekají v pátek 27. října na účastníky desátého ročníku Stezky odvahy v Žatci. Účastníci na ně vyrazí mezi 18.30 a 19.30 hodin. Startuje se z předzahrádek u Kreativní dílny Sedmikrásky Žatec a od Restaurantu u Zlatého Beránka na Hošťálkově náměstí. Také letos budou mít děti důležitý úkol - pomoci bájnému městskému hrdinovi Borešovi zahnat všechna strašidla odkud přišla.

Dlabání dýní a drakiáda v Hřivčicích

Kdy: sobota 28. října od 13.00
Kde: hřiště v Hřivčicích
Za kolik: zdarma

Místní skupina Českého červeného kříže Hřivčice uspořádá v sobotu 28. října na místním hřišti dlabání halloweenských dýní a drakiádu. Příchozí čeká výroba bubáka, vzlet a malování draků, opékání špekáčků, zdobení dýňových perníčků a ochutnávání dýňových pochoutek. Dýně budou na místě k dispozici, draky si děti přinesou vlastní.

Halloween na Červeňáku

Kdy: sobota 28. října od 13.00
Kde: Rozhledna na Červeňáku
Za kolik: zdarma

Rozhledna na Červeňáku nedaleko Dobroměřic nabídne v sobotu 28. října opravdu pestrý halloweenský program. Od 13 do 18 hodin bude připravena napínavá detektivní hra, strašidelná dílna pro děti, budou se dlabat dýně. Nástroje si zájemci musí přinést s sebou. Rodiče mohou od 15.30 zhlédnout vyprávění o Islandu a Finsku, o hodině později zahraje Blues Dickinson. Kopec, rozhledna i účastníci budou halloweensky vyzdobeni, masky jsou vítány. Nejoriginálnější maska získá speciální odměnu.

Další podrobnosti najdete ve facebookové události.

Pavlína Senić v Opočně

Kdy: sobota 28. října od 14.00
Kde: sokolovna, Opočno u Loun
Za kolik: 50 korun/zdarma

Obec Opočno u Loun zve v rámci oslav 105. výročí vzniku Československa do místní sokolovny na posezení se známou sopranistkou Pavlínou Senić. Začne v sobotu 28. října ve 14 hodin. Pořadem bude provázet Milouš Červencl, zazní československá hymna, součástí akce bude předávání čestného občanství.

Drakiáda v Libčevsi

Kdy: sobota 28. října od 14.00
Kde: hřiště v Libčevsi
Za kolik: zdarma

Obec Libčeves v sobotu 28. října uspořádá drakiádu. Odstartuje ve 14 hodin na místním hřišti. Porota vybere mezi draky nejlepšího letce, vytrvalce a také krasavce. Pro každého draka bude připravena dobrota.

Dýňování v Líšťanech

Kdy: sobota 28. října od 15.00
Kde: kulturní dům, Líšťany
Za kolik: zdarma

SDH Líšťany a obec Líšťany zvou na Dýňování v sobotu 28. října od 15.00 do kulturního domu. Návštěvníci si mají přinést náčiní na vyřezávání dýní, dýně samotné budou zajištěny. Připraveno bude malé občerstvení. Těšit se můžete také na malování na obličej. Kostýmy jsou vítány.

Halloweenský pochod ve Stradonicích

Kdy: sobota 28. října od 16.00
Kde: Restaurace Pod Rozhlednou
Za kolik: zdarma

Halloweenský pochod za rozsvícenou dýní. Tak se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu 28. října ve Stradonicích. Začne před Restaurací Pod Rozhlednou. Bohatý program nabídne kreativní dílničku, opékání buřtů, ohňostroj, pouštění lampionů štěstí, lampionovou stezku a samozřejmě občerstvení. Děti by neměly zapomenout přinést si lampiony, vítány budou i masky. Pořadatelem je Klub maminek Stradonice.

Halloweenská párty ve Vroutku

Kdy: sobota 28. října od 16.45
Kde: náměstí Míru, Vroutek
Za kolik: zdarma

Město Vroutek a kulturní komise zve na Halloween párty pro děti i dospělé. Proběhne v sobotu 28. října na náměstí Míru. Příchozí se mohou těšit na lampionový průvod, spoustu soutěží, dlabání dýňových strašidel a množství odměn. Strašidelné masky jsou vítány.

Halloween v Holedeči

Kdy: sobota 28. října od 17.00
Kde: hasičárna, Holedeč
Za kolik: zdarma

Obec Holedeč pořádá před místní hasičárnou oslavu Halloweenu. Děti se mohou těšit na dlabání a vyřezávání dýní, průvod s přinesenými lampiony a také na strašidelnou stezku odvahy.

Pohádkově strašidelná stezka v Panenském Týnci

Kdy: sobota 28. října od 17.00
Kde: Panenský Týnec
Za kolik: 50 korun

Pohádková a strašidelná akce se chystá na sobotu 28. října v Panenském Týnci. Připravená stezka tam mezi 17. a 18. hodinou přivítá děti ještě bez strašidel, další hodina už bude s nimi. Zakončení a předání odměn se odehraje v místní sokolovně.

Halloween v centru Loun

Kdy: neděle 29. října od 16.00
Kde: Mírové náměstí, Louny
Za kolik: zdarma

Kiwanis Club Luna Louny zve v neděli 29. října na tradiční oslavu Halloweenu. Program se bude pod taktovkou Divadla VeTři odehrávat na Mírovém náměstí a nabídne spoustu zábavy, dobré jídlo, strašidelné líčení, masky, soutěže a tvořivé dílničky. Vystoupí lounské mažoretky a bubeníci z místní ZUŠ se svou show. V 18 hodin se vydá průvod centrem města k loutkovému divadlu, kde akci zakončí ohňostroj.

LITOMĚŘICKO

Výstava holubů, králíků a drůbeže v Libochovicích

Kdy: sobota 28. a neděle 29. října
Kde: Čechova 864, Libochovice
Za kolik: 30/10 korun

Více než 600 zvířat bude k vidění na víkendové prodejní výstavě sdružení chovatelů v Libochovicích. Uskuteční se v sídle sdružení v Čechově ulici vedle vlakové zastávky v sobotu mezi 8. a 16. hodinou, v neděli pak mezi 8. a 13. hodinou. Návštěvníci uvidí drobné exotické ptactvo, králíky, drůbež a především holuby. Výstavy se bude mimo jiné účastnit klub bubláků. Nebude chybět ani tradiční burza zvířat nebo drobné občerstvení.

Další podrobnosti najdete ve facebookové události.

Podzimní košt v Třebívlicích

Kdy: sobota 28. října od 12.00
Kde: Vinařství Johann W, Třebívlice
Za kolik: 100 korun

V duchu První republiky proběhne v sobotu 28. října ochutnávková akce ve Vinařství Johann W v Třebívlicích. Svá vína přijedou prezentovat vinařství z oblastí Litoměřicka, Chomutovska, Mostecka, Mělnicka, Slánska a Roudnicka. Vstupenkou bude koupě degustační skleničky za 100 korun, vzorky vín zájemci ochutnají výměnou za žetony v hodnotě pěti korun. Během akce bude otevřená restaurace Ulrika, která připravila menu v duchu první Československé republiky.

Podzimní festival v Horních Beřkovicích

Kdy: sobota 28. října od 14.00
Kde: hřiště TJ Slovan Horní Beřkovice
Za kolik: zdarma

Hřiště v Horních Beřkovicích se v sobotu 28. října stane dějištěm Podzimního festivalu. Odstartuje ve 14.00 hodin drakiádou, následovat bude vyřezávání halloweenských dýní (15.00) a strašidelný rej s vyhodnocením nejlepších masek (17.30). Jako zlatý hřeb bude v 18.00 lampionový průvod. Zábavné odpoledne nabídne také malování betonových dýní, zdobení perníčků, soutěže pro děti a něco dobrého na zub. Náčiní na dlabání dýní si vězměte s sebou.

Halloween v Račicích

Kdy: sobota 28. října od 15.00
Kde: kulturní dům a restaurace, Račice
Za kolik: dobrovolné/100 korun

Račický spolek lidových tradic uspořádá v sobotu 28. října oslavu Halloweenu pro děti a dospělé. Děti si v maskách zařádí od 15 hodin v sále obecního úřadu. Čeká je dlabání dýní a jiné tvoření a také stezka odvahy. Dospělí se pobaví večer od 20 hodin v Restauraci U Šárky. K tanci a poslechu zahrají Býbák a Prkýnko. Také zde budou masky vítány. Akce pro děti je za dobrovolný příspěvek, večer se platí stokoruna.

Strašidlácká stezka v Trnovanech

Kdy: sobota 28. října od 16.00
Kde: hřiště v Trnovanech
Za kolik: zdarma

V Trnovanech si děti i jejich rodiče v sobotu 28. října užijí Strašidláckou stezku. Trasu plnou strašidel a pohádkových bytostí. Nejprve se budou od 16 hodin dlabat dýně, které si později děti odnesou domů. Strašidelná cesta se otevře o hodinu později. Kromě toho se budou opékat buřty, mlsouny potěší podzimní dýňové dobroty, jako polévka nebo dortíky, klobásy, párky, svařené víno, čaj nebo grog. Náčiní na dlabání dýní si vězměte s sebou.

Mapu stezky najdete na stránkách úřadu trnovany.cz.

Žalhostický strašidlák

Kdy: sobota 28. října od 18.00
Kde: u Obecního úřadu Žalhostice
Za kolik: zdarma

Za obecním úřadem v Žalhosticích proběhne v sobotu 28. října od 18 hodin Žalhostický strašidlák. Akce pro děti nabídne strašidelné sklepení, hry, sladké odměny, také občerstvení a buřty pro děti zdarma. Pořadateli jsou obec a spolek Žalhobeat.

Noc duchů ve Vražkově

Kdy: sobota 28. října od 18.00
Kde: stromovka, Vražkov
Za kolik: zdarma

Strašidla a strašidýlka jsou zvány v sobotu 28. října do stromovky ve Vražkově na Noc duchů. „Oblečte si ten nejstrašidelnější kostým a přineste s sebou vyřezanou dýni,“ vyzývají pořadatelé. Proběhne rej strašidýlek a duchů, občerstvení bude zajištěno.

Klášterní den v Doksanech

Kdy: neděle 29. října od 12.00
Kde: klášter v Doksanech
Za kolik: dobrovolné

V areálu kláštera v Doksanech proběhne v neděli 29. října odpoledne Klášterní den. Jde o dobročinnou akci na pomoc Markovi, 14letému chlapci, trpícím dětskou obrnou a Downovým syndromem. Pořadatelé mu věnují celý výtěžek z dobrovolného vstupného. Program nabídne šermířská vystoupení, ukázky historických zbraní a zbrojí, lukostřelbu a prohlídky kláštera s průvodcem.

Halloweenský průvod ve Velemíně

Kdy: neděle 29. října od 18.00
Kde: u nádrže ve Velemíně
Za kolik: zdarma

Klub aktivních rodičů zve v neděli 29. října k nádrži ve Velemíně. Právě tam v 17.55 hodin odstartuje halloweenský průvod v maskách. Účastníci si mají s sebou přinést kostýmy, lampiony a buřtíky na oheň a samozřejmě dobrou náladu. Závěr průvodu bude na fotbalovém hřišti, kde bude otevřené občerstvení. Na děti bude čekat teplý džus a malé halloweenské překvapení.

MOSTECKO

Tublatanka Dobrí priatelia tour

Kdy: pátek 27. října od 19.00
Kde: Sportovní hala, Most
Za kolik: 890 a 445 korun

Přední slovenská rocková skupina Tublatanka slaví 40 let novým albem a velkolepým turné, v rámci nějž zavítá také za fanoušky do Mostu. Jako speciální host vystoupí Argema, která dosáhla stejného milníku. Předprodej běží v síti Ticketstream, zlevněné vstupné platí pro děti do 12 let. Na webových stránkách kapely je možné si objednat speciální promo balíček vstupenky a nového alba.

Oslava sklizně a řemesel

Kdy: sobota 28. října od 10.00
Kde: Litvínov
Za kolik: zdarma

V Litvínově se chystají velkolepé oslavy sklizně a řemesel, jako připomínka 30. výročí partnerství Litvínova a Olbernhau. Na náměstí Míru se uskuteční mezi 10. a 17. hodinou Litvínovský food festival, který nabídne tradiční i netradiční gastronomii, a také farmářský trh s ochutnávkou regionálních potravin. Na nádvoří Zámku Valdštejnů proběhne mezi 11. a 16. hodinou módní přehlídka krajky a od 17.30 koncert s pozdravy starostů partnerských měst. Přímo na zámku pak bude mezi 10. a 17. hodinou probíhat jarmáreček, Dny krušnohorské krajky, výstava a také řemeslné dílničky. Na zámek se platí vstupné 40 korun. Zámecký park se promění v herní, chystají se tu soutěžní stanoviště pro děti, do 15 hodin se budou moci nejen děti projet na koních. I v parku se chystá jarmáreček, z oken zámku v 18 hodin zazní slavnostní fanfáry. V 18.15 si pak dá u zámku v parku sraz lampionový průvod, který zámecký park projde za hudebního doprovodu.

TEPLICKO

Koncert RMC - A Tribute to Rammstein

Kdy: sobota 28. října od 20.00 do 23.45
Kde: Hvjezda, Teplice
Za kolik: 250 korun

Fanoušci skupiny Rammstein by měli zpozornit. Jeden z nejlepších revivalů skupiny, který je uznávaný také v Německu a pochází z Liberce, zamíří do teplického klubu Hvjezda. Druhým hostem večera bude skupina Schlak.

Halloweenská neděle v Galerii Teplice

Kdy: neděle 29. října od 13.00 do 17.00
Kde: OC Galerie Teplice
Za kolik: zdarma

V Galerii Teplice se chystá halloweenské soutěžení o vstupenky do kina. S prázdnou ale neodejde nikdo, všichni, kteří přijdou v masce nebo kostýmu čarodějky, monstra nebo dalších strašidel, získají balonek a sladkosti. Na pasáži centra budou všudypřítomná strašidla, dokonce i ve vzduchu. Na místě bude možné se vyfotit ve strašidelném fotokoutku.

ÚSTECKO

Největší ústecký Halloween

Kdy: pátek 27. října od 19.00
Kde: DK Ústí nad Labem
Za kolik: 250–890 korun

Další Ústecký Halloween je opět tu. Taneční mejdan se odehraje v hlavním sále ústeckého Kulturního domu v pátek 27. října od 19.00. Důležité je nezapomenout vzít si s sebou masky, kostýmy a přátelé. Účastníci se mohou těšit na speciální halloweenský stage design a výzdobu, soutěž o nejlepší kostým, halloweenský průvod, mnoho DJs, 2 stage, fotokoutek, make-up artists, profesionální fotoreport a aftermovie. Lístek koupíte od 250 korun.

David Koller v Národním domě

Kdy: pátek 27. října od 20.00
Kde: Národním dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 790 korun

David Koller, jedna z nejvýraznější osobností české hudební scény posledních desetiletí, zpěvák, bubeník, producent a autor mnoha hitů přijede do Ústí nad Labem se svou skvělou kapelou představit písně z nové desky LPXXIII a zahrát své největší hity. Koller vystoupí v Národním domě v Ústí v pátek 27. října od 20.00, lístek přijde na 790 korun.

Strašidla v ústecké zoo

Kdy: sobota 28. října od 9.00
Kde: Zoo Ústí nad Labem
Za kolik: 60/120 korun

V sobotu 28. října ovládnou ústeckou zoo strašidla, od 9.00 se tam totiž bude konat akce s názvem Strašidelná zoo. Pro zvířata skřítci připraví tajemná překvapení a pro návštěvníky příšerózní občerstvení.  „Po celý den se v našem strašisalónu díky malování na obličej změní nejedno dítko ve strašidlo nejvyššího řádu. Přijďte si vydlabat dýni, projít strašidelnou stezku a zapojit se do lampiónového průvodu,“ láká zoo.

Čarodějův učeň v Činoheráku

Kdy: sobota 28. října od 18.00
Kde: Činoherní studio, Ústí nad Labem
Za kolik: 250 korun

Příběh o čarodějnickém učni Krabatovi a věčné touze po moci, která může fascinovat i zahubit. Osidla zla otevírají svou náruč a cesta ven vede jen jedním směrem… Představení Čarodějův učeň můžete v Činoherním studiu v Ústí nad Labem vidět v sobotu 28. října od 18.00, lístek stojí 250 korun.

Na Severní Terase se budete bát

Kdy: neděle 29. října od 16.00
Kde: Centrální park Severní Terasa, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Kdo se rád bojí, tak by neměl chybět na Halloweenu na Laguně. Těšit se můžete na stezky odvahy (různé věkové kategorie), soutěž rodinných týmů v dlabání dýní, čarodějnickou diskotéku a malování na obličej. Pro dospěláky bude připraveno svařené víno, horká medovina a opékané klobásy. Strašidelné masky a lampióny jsou vítány. Vstup je zdarma.

DĚČÍNSKO

Na zámku straší

Kdy: pátek 27. října od 17.00
Kde: Státní zámek Benešov nad Ploučnicí
Za kolik: 80 korun

Benešovský zámek se zahalí do strašidelné atmosféry. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program, při kterém nebudou chybět oblíbená strašidelná zámecká sklepení, soutěže pro děti, stezka odvahy, malování na obličej nebo vystoupení Balonkové Evičky. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením. Vstupenky je možné zakoupit online na webových stránkách zámku.

13. ročník Ale Festivale

Kdy: sobota 28. října od 13.00
Kde: Pivovar Kocour, Varnsdorf
Za kolik: 50 korun

Další mezinárodní soutěžní přehlídka svrchně kvašených piv tradičně proběhne ve vytápěném stanu a také v sále Pivovaru Kocour. Svá piva bude nabízet včetně varnsdorfského zhruba dvacítka různých minipivovarů z blízkého i vzdáleného okolí, jako třeba Máša, Trilobit, Hradecký Klenot, Lípák, MadCat, Born, Zichovec a další. O hudební program se postará Dechová hudba Lužanka Varnsdorf se zpěvákem Petrem Machutou, jarmareční hudební těleso Nešlapeto, country-rock MGB& a heavymetal z Ústí nad Labem Total. Akcí bude provázet moderátor Dan Syrovátka alias Balonkový baron.