Naposledy byli chomutovští celníci úspěšní 5. března, kdy se zaměřili na jednu hernu v Chomutově.

„Občanka vietnamské národnosti zde v době kontroly obsluhovala hosty, ale kontrolorům se nebyla schopna prokázat platným pracovním povolením,“ konkretizoval Nejedlý.


Na příslušníky vietnamské národnosti bez pracovního povolení narážejí celníci především právě v zimě. V létě pro změnu často přistihnou na stavbách či při práci v zemědělství pracovat na černo Ukrajince.


O poznání lépe dopadla pro zaměstnavatele kontrola 12. března, kdy celníci přijeli do společnosti Pila Málkov na Chomutovsku. „Na úseku zaměstnávání cizinců neshledali žádné porušení předpisů,“ komentoval Nejedlý. V březnu provedli mostečtí celníci dvě kontroly zaměřené na zaměstnávání cizinců též na Mostecku. Ani v těchto případech neshledali žádná pochybení.


Za loňský rok provedli celníci v Ústecké kraji celkem 200 kontrol, které byli zaměřeny právě na zaměstnávání cizinců. Z toho se jich pětatřicet uskutečnilo na Chomutovsku a Lounsku a 24 na Mostecku a Teplicku. Celníci za dvanáct měsíců zkontrolovali 500 cizinců ve 202 firmách. Bez povoleních pracovalo 144 lidí v 56 společnostech.