Hada se obsluha bála

Hned dvě hodinky po půlnoci přijal velitel směny telefonické oznámení od obsluhy čerpací stanice OMW v Černovické ulici. Z vyděšeného hlasu se dozvěděl, že se dovnitř budovy doplazil had, který budí hrůzu. Zalezl si do kouta a ne a ne odejít. Jako by si vyhlížel svoji budoucí oběť. Motohlídka tedy okamžitě vyrazila a při cestě se strážníci radili, jak hada přemoci, aby nikomu nevznikla nějaká újma. Když dorazili na místo, obsluha raději zdálky ukázala prstem pod regály. Napětí opadlo, když muži zákona v plazovi poznali dobráckou užovku obecnou. Svůj výlet užovka zakončila u nedalekého rybníka, kam byla převezena.

Před smečkou vylezl na strom

Strach měl i 18 letý mladík, který v ulici Bezručova v 5 hodin ráno vylezl před smečkou psů raději na strom. Příjezdivší hlídce uvedl, že se hrozně bál. Ulevil si, že mohl slézt a kolem sebe měl strážníky, což v něm vyvolávalo pocit bezpečí. I když hlídka provedla kontrolu přilehlého i vzdáleného okolí, psy nespatřila. Dotyčný stejně klidu až tak moc neměl a pro jistotu do svého domova v Cihlářské ulici natáhl svůj krok, že by mu i mohl závidět slavný chodec Jožka Pribiliněc.

Děti našly "orla"

Další zajímavý telefonát přijal velitel směny kolem poledního. Děti se v telefonu překřikovaly, že v ulici Dřínovská našly na zemi mládě dravého ptáka. Když motohlídka přijela, omladina nejprve tvrdila, že je to jistě orel, další jejich člen dodal, že to bude určitě sup. Muži zákona však děti zklamali, když jim sdělili, že jde "jen"o poštolku. Ta skončila v rukou pracovníků podkrušnohorského zooparku.

Opilec musel z vlaku ven

Ve 20.10 hodin reagovali strážníci na telefonické oznámení, když vyjeli na hlavní vlakové nádraží k přijíždějícímu rychlíku. Vyjely rovnou pro jistotu dvě motohlídky, protože ve vlaku je nečekalo nic dobrého. Oznamovatel totiž uvedl, že zde vezou opilce, který ve vlaku řádí a cestující se ho bojí. Jen co vlak zastavil, vyvalili se cestující na peron. Ihned poté do soupravy naběhly hlídky. V uličce na zemi ležel velmi opilý 42 letý muž z Postoloprt. Že se povaloval pomočen a ve svých výkalech, mu nijak nevadilo. Opilec kupodivu se svým přestupkem souhlasil a na místě zaplatil i blokovou pokutu. Pochopitelně byl z místa okamžitě vykázán. Jak se dostal domů do Postoloprt, se už strážníci nedozvěděli.