Ve středu 23.5. ve 14.00 hodin přijal velitel směny telefonické oznámení, že z jednoho domu v ulici Kyjická se ozývá volání o pomoc, které trvá již delší dobu. Motohlídka tedy okamžitě vyrazila. Před uvedeným vchodem nalezla plačícího 20 letého chlapce se škrábanci po obličeji. Ten vzlykaje uvedl, že ho napadl druh jeho matky. Prý je ještě doma. Strážníci tedy za ním zašli. Otevřel 50 letý muž s domodra vybarvujícím se monoklem pod okem. Ten zas řekl, že ho napadl právě syn jeho družky a ještě po něm házel lahve od piva. To dokazovaly i střepy na podlaze. Oběma bylo sděleno, že pokud chtějí podat trestní oznámení, ať si zajdou na nedaleké policejní oddělení.


Dvě hodiny před středeční půlnocí spěchali muži zákona k dalším fackám. Tuto činnost hlasitě provozovali v bytě v ulici Václavská 42 letý muž se svou 37 letou družkou. Hlídka do věci vnesla klid a dodala, že toto přece jen není vhodný sport. Z důvodu bezpečí žena raději odešla spát ke své kamarádce, protože si byla vědoma, že při fackovačce by přece jen tahala za kratší konec.


Ještě týž den, pár minut před tmavou půlnocí, oznamovatel na služebnu městské policie telefonicky sdělil, že před barem Mexico v Palackého ulici se pere několik lidí mezi sebou. Strážníci tedy opět vyrazili, aby na místě zaznamenali 19 letého kluka z Dostojevského ulice. Ten s roztrženým rtem vyprávěl, jak ho dva (35, 32) jeho kolegové napadli. Ti zase tvrdili, že jen bránili své dítě. I tuto záležitost strážníci zvládli a obě strany, které se později rozešly, uklidnili. Následně muži zákona zase spěchali za podobným případem.