K útoku došlo v sedmém patře panelového domu v Chomutovské ulici v neděli odpoledne. Policie vyšetřuje útok jako pokus o vraždu a navrhuje poslat útočníka do vazby. Muži hrozí nejméně deset let vězení.


Ubránila se

Žena se útoku ubránila, protože oba upadli na zem, ona rychle vstala a než mohl opilý muž zareagovat, utekla. „Muž chtěl družku bodnout do hrudníku, ale ta se bránila a pořezal ji jenom na rukou. K útoku došlo v neděli odpoledne. Muž byl silně opilý, bylo u něho zjištěno více než 3,5 promile alkoholu,“ uvedl vedoucí odboru služby kriminální policie a vyšetřování severočeské policie Jiří Krupička. Podle něj šlo o typický rodinný konflikt.
Když žena utekla k sousedům, její druh se uklidnil a sám zavolal policii na linku 158.
Podle sousedů z paneláku nejde o žádnou problémovou rodinu, ale nedělní incident je vyděsil. „Sousedka byla pořezaná na rukou, táta jí rány obvázal. Je to podle mě slušná rodina, něco podobného se stalo poprvé,“ prozradil například Karel Hrošek, který bydlí naproti bytu, kde se rvačka odehrála.


Vražda nožem
„Od začátku roku jde již o dvanáctý případ domácího násilí v kraji, kdy se obětí stane jeden z manželů či druh žijící ve společné domácnosti nebo jde o násilí, kdy neunese člověk rozchod s člověkem, se kterým do té doby udržoval intimní vztah,“ dodal Krupička.
Podle severočeské kriminalistky Heleny Pšeničkové většinou dochází k útoku nožem a v některých případech ke škrcení. Jde většinou o útoky ovlivněné požitím alkoholu útočníkem.
Na Chomutovsku došlo letos k jedné vraždě, kde hrál hlavní roli nůž. Osmnáctiletý Ladislav Štrob a stejně starý Ondřej Roth z Klášterce nad Ohří 28. března vylákali šestnáctiletého kamaráda Tomáše Potomského do Zámeckého parku a tam ho ubodali. Oba poslal soud za mříže, jednoho na patnáct a druhého na třináct let.