Jak Deníku uvedl Pavel Kaiser z chomutovského dopravního inspektorátu, za poslední rok na Chomutovsku zemřeli dva cyklisté. První vjel do cesty motorkáři na obchvatu Chomutova, poblíž obce Spořice. Druhý si svůj smrtelný úraz způsobil sám, když v neděli 2. prosince v brzkých ranních hodinách čelně narazil do stromu u Kamencového jezera.


Ze všech účastníků silničního provozu jsou ale cyklisté podle statistik v největším bezpečí. Chodci letos při dopravních nehodách zemřeli tři, nejméně bezpečná je však stále jízda autem. Jen za letošní rok zemřelo v okrese sedm řidičů a jeden spolujezdec. Poslední případ je z poloviny listopadu, kdy za volantem svého vozu zemřela žena, která na silnici u Málkova nebezpečně předjížděla a srazila se s protijedoucím kamionem.
To, že jízda na kole je poměrně bezpečná, potvrzuje i statistika z loňska. Za rok 2006 při jízdě na bicyklu nezemřel nikdo. Oproti tomu řidiči našli smrt v pěti případech a spolujezdci ve třech.


Odborníci ale „kolařům“ doporučují nenechávat nic náhodě a používat cyklistické přilby. Mezi nejčastější a nejvážnější zranění totiž při cyklistice patří poranění hlavy. Navíc nehoda se může stát opravdu každému, a to i v malé rychlosti.
Podle Pavla Jirsy, autora recenzí o cyklistických doplňcích, může netlumený náraz do hlavy v rychlosti jedenáct kilometrů za hodinu způsobit smrt dospělého člověka. U dětí může být tato rychlost ještě nižší.