Tento obrázek se nedávno naskytl chomutovským strážníkům při pohledu na monitor bezpečnostních kamer.
„Mysleli jsme si, jestli ta žena nepotřebuje pomoci,“ komentuje první pocity z překvapivého videa šéf chomutovských strážníků Jan Dřízhal.
Žena, i přes velice nízké venkovní teploty, si to nerušeně namířila podél prodejny Planeo směrem ke kruhovému objezdu. Ze záběrů je patrné, že se odebrala k jednomu z paneláků ve Zborovské ulici. Pak se na záznamu objevuje v blízkosti ženy neznámý muž. Co dělají? To už ze záběru jasné není. O chvíli později spolu nastupují zpět do luxusního auta a jedou směrem na Německo.


Strážníci na místo vyslali hlídku. Nebyli si totiž jisti, zda se žena nestala obětí násilí. Podle reportáže televize Nova dokonce mělo jít o hru na znásilnění. Než ale městská policie dorazila na místo, oba aktéři stačili ujet.
„Podle mne šlo o sázku,“ komentuje kuriózní událost Jan Dřízhal. „Pokud k nějakém sexu došlo, pak to bylo jasně dobrovolné,“ uvedl.
V místě, kde si pár zalaškoval, se přes den pohybují stovky lidí. Co si tedy o nočním povyražení myslí samotní Chomutováci? „Mně to jako něco pohoršující nepřijde,“ uvedl s úsměvem na tváři František Rada. „Asi šlo podle mne o nějakou legraci,“ přidává se Drahoslav Kubát.


Chomutovští strážníci se s obnaženými na ulicích setkali už v minulosti, byť nikdy za výše popsaných okolností. Jednou šlo o mladého muže, který se vsadil, podruhé o pomatenou ženu.