Ve čtvrtek 26. dubna pár minut po poledni kdosi na služebnu Městské policie v Chomutově telefonicky oznámil, že na Březenecké, v ulici 17 listopadu, pochoduje nějaký velký ještěr. Motohlídka, ač se jí to zdálo divné, vyrazila na místo.
Když zastavila vozidlo, nevěřila vlastním očím. Zelená nestvůra, téměř metr velká, se majestátným krokem blížila k mužům zákona. Korzovala po parkovišti, řidiči nevěděli, co si o tom mají myslet. Věděl to však zdejší občan, který uvedl, že viděl, jak ještěr spadl z balkónu.
Kolemjdoucí ženě se hned vybavil americký film o krokodýlovi, který žil v kanalizaci a poté se vyával na lov lidí. Zde však nic takového nehrozilo. Při neustálém vystrkování jazýčku působil plaz naopak až komicky. Přivolaný pracovník zooparku konstatoval, že jde o pěkně rostlého leguána zeleného. Strážníkům se nakonec podařilo zjistit jeho páníčka a následně mu ho přivézt do zaměstnání. Že i on valil oči, netřeba dodávat.