Stařík a tyčinka
Na den 6.12. nebude zrovna v dobrém vzpomínat téměř 80 letý stařík z ulice 17. listopadu. Bylo mu asi líto, že je Mikuláše a on žádnou nadílku nedostal. Vyrazil tedy do nedalekého marketu Norma. Zde chodil tak dlouho mezi regály, že si ho ochranka nemohla nevšimnout. Senior nakonec strach překonal a do rukávu si, doufal, že nepozorovaně, strčil tyčinku Twist za 8,-Kč. Jakmile procházel kasou, měnil barvy jak chameleon. Když mu ostraha zaklepala na rameno, polil ho pot. Se sklopenou hlavou a s ostudou čekal na příjezdivší strážníky. Ti staříkovi dali pokutu spíše symbolickou. Přesto však by si za ni mohl koupit twistek slušnou řádku.

Čtyřnožec bez domova
Dne 6.12. v 18.55 hodin se stal kuriózní případ. Oznamovatelka zavolala na MěPo a veliteli směny uvedla, že v ulici Skalková má problém. Motohlídka tedy vyrazila. Na místě na ni čekala nervózně přešlapávající 43 letá žena. Ukázala na své osobní vozidlo. V něm spokojeně ležel na zadním sedadle statný německý ovčák. Řidička dodala, že vykládala nákup, otevřela zadní dveře vozu a zvíře bylo v mžiku uvnitř. Lehlo si a na její slova vůbec nereagovalo. Dotyčná volala nejprve na PČR, ale ani oni nedokázali psa přemluvit, aby vylezl. Strážníci si proto raději zajeli pro odchytovou tyč. Když přijeli, pes již byl pryč. Prý uviděl nějakého bezdomovce a vyběhl za ním a oba někam zmizeli.


O pár hodin později reagovali strážníci na telefonické oznámení, když vyjeli z domu vykázat ne bezdomovce, ale psa. Ten ležel v domě v Růžové ulici. Jak muži zákona zjistili, jednalo se o stejného psa, co ležel v autě. Pes tedy nedobrovolně musel opustit dům. Vyšel ven, zavyl do dáli a zmizel v tmavé noci.