Víkend: čtrnáct kolizí, dva podnapilí

Během uplynulého víkendu došlo na silnicích okresu ke čtrnácti dopravním nehodám. Jedna osoba byla lehce zraněna, škody na vozidlech byly vyčísleny na 293 tisíc korun. Dvě nehody způsobili řidiči, kteří před jízdou požívali alkohol. K jedné takové vyjížděli policisté do obce Březno. Tam havarovala se svým vozidlem 28letá řidička. Provedená dechová zkouška naměřila 2,79 promile.

 

Čtyři muži neměli za volantem co pohledávat

Policejní hlídky zadrželi během uplynulého víkendu čtyři muže, kteří neměli za volantem vozidel co pohledávat. Dva z nich nevlastnili řidičské oprávnění k řízení vozidla vůbec, další dva pak usedli za volant nejen bez řidičáků, ale především v době, kdy již byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Všichni se nyní budou zodpovídat z trestných činů.

 

Peníze převzal, práci však neodvedl

Vejprtští policisté mají připraveno obvinění z trestného činu zpronevěry pro 26letého muže z Chomutova, který v listopadu loňského roku převzal od ženy z Vejprt finanční hotovost 137 tisíc korun. Šlo o zálohu na pořízení nové kuchyňské linky, vestavěných skříní a dalších služeb. Muž však vykonal pouze zlomek z dohodnutých prací, vybavení nedodal, peníze nevrátil a s poškozenou nekomunikuje.

Zloděj z obchodu odnesl zboží i peníze

Vloupání do prodejny drogerie šetří policie v Jirkově. Tam se během páteční noci vloupal zatím neznámý pachatel a odcizil kromě různého drogistického zboží také drobné mince z pokladny. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na třiatřicet tisíc korun. Bude-li pachatel dopaden, bude obviněn z trestného činu krádeže. Za to mu hrozí až dva roky za mřížemi některého z nápravných zařízení v ČR.

 

Nespokojený opilec

Strážníci v neděli vyjíždělidov ulici Mánesova naproti KB, kde v trávě ležel muž. Když přijeli na místo, zjistili, že jde o podnapilého Roma. Nepřívětivým hlasem se dožadoval přivolání záchranky. “Dejte mi peníze na léky,“ dále se dožadoval. Nakonec se 40letý muž z Dobřan domáhal, aby byl odvezen služebním vozidlem za svými známými, jinak že podá trestní oznámení. Když mu nebylo vyhověno, nesl to velmi nelibě.