Přišel si pro šrot do sběrny

Přímo do Sběrných surovin na Mostecké ulici v Chomutově se za lupem vydala čtveřice Chomutováků. Zcizenou měď a mosaz naložili na nalezenou kárku a objekt opustili. Než však stačili kovy prodat jinde, byli zadrženi policejní hlídkou. Všichni muži byli obviněni z trestného činu. Majitel sběrny vyčíslil celkovou škodu na 23 tisíc korun.

Šišky salámu si nacpal pod triko

Za zlodějem vyjížděli strážníci do marketu Plus v Bezručově ulici. Bezpečnostní služba jim předala mladého muže se slovy, že si ho všimla, když si dal dvě šišky salámu pod triko. U kasy nic nechtěl riskovat, proto hodlal prodejnu opustit vstupem, kterým se do obchodu vchází. Protože mladík neměl doklad totožnosti, byl předveden na PČR.

Zaměstnavateli nevrátil peníze a kartu na tankování

Z podvodu a zpronevěry bude nejspíše obviněn třicetiletý muž z Mostu. Ten totiž svému zaměstnavateli v Chomutově dluží od května letošního roku finanční hotovost ve výši 76 tisíc korun, notebook, mobilní telefon a čerpací kartu. Firma vyčíslila celkovou škodu na 135 tisíc korun. Případem se nyní zabývají chomutovští policisté.

Muži vykrádali domy v horách

Dva muži z Vejrpt mají na svědomí pět vykradených objektů převážně v horských oblastech okresu. Ze dvou garáží, jednoho osobního auta a dvou chat odcizili věci za téměř šedesát šest tisíc korun. K poslední chatě si přibrali na pomoc dalšího parťáka, tentokrát z Jáchymova. Na všechny nyní čeká obvinění z trestného činu krádeže.

U auta nezamkli dveře a přišli o věci

Na svou roztržitost doplatila včera návštěvnice kempu na Kamencovém jezeře v Chomutově. Ponechala totiž u svého vozidla Ford Transit neuzamčené dveře, a tak neznámý zloděj mohl bez problémů odcizit kabelku s telefonem, hotovostí a osobními doklady. Vlastní neopatrností tak žena přišla o věci za sedm tisíc korun.