K incidentu došlo ve středu. Čtyřiadvacetiletý Chomutovák napochodoval na odbor sociálních věcí a zdravotnictví chomutovského magistrátu a dožadoval se vyplacení mimořádné dávky v hmotné nouzi. To že se svojí žádostí neuspěl, ho rozběsnilo a začal demolovat vstupní dveře. Ještě než stačil napáchat nějakou škodu, zastavil jej strážník městské policie, který v magistrátní budově dohlíží na pořádek.


Jak uvedl tiskový pracovník chomutovských strážníků Vladimír Valenta, službukonající městský policista si musel dokonce přivolat posily, aby agresivního žadatele zvládl. Později dokonce čtyřiadvacetiletý dávkař dostal epileptický záchvat a musel být hospitalizován v chomutovské nemocnici.
Podle vedoucí odboru, Heleny Veselé, šlo o ojedinělý případ. Přesto jsou úředníci před výpady nepřizpůsobivých občanů pro jistotu chráněni. Kromě strážníka, který při výplatách dávek drží službu, magistrátní zaměstnanci vyřizují žádosti zpoza přepážky opatřené tlustým plexisklem. To je má chránit jednak před přímými útoky a také slouží jako hygienická ochrana. Odbor k tomu sledují kamery a některé kanceláře jsou dokonce vybaveny podobnými bzučáky, jaké se používají v bankách.


Další zkouška nervů čeká chomutovské úředníky dvanáctého a třináctého prosince, kdy se budou hromadně vyplácet dávky v hmotné nouzi. Během dvou dnů by měli úředníci vyplatit jedenáct set žadatelů. Normálně se tyto výplaty provádějí celý týden, ale ke konci roku bývají tyto termíny obvykle výrazně kratší.