Jirkov - Přímo pár metrů od kamery městské policie v Jirkově vykrádal dnes v noci auto čtyřiadvacetiletý mladík z Chomutova.
Zjevně o ní vůbec nevěděl, proto si vyhlédl hodinu po půlnoci postaršího favorita na parkovišti ve Smetanových sadech, před vchodem do městských sklepů. Vyháčkoval dveře a naskládal věci z auta do batohu. Za chvilku vjeli na parkoviště strážníci, které upozornila obsluha kamerového systému. Na mladíka si vyloženě posvítili, vytáhli baterky a nechali si ukázat obsah batohu. Když zjistili, že se kamera nemýlila, přivolali polici. Ta si zlodějíčka, převzala.
Nahrávky z kamer pomáhají při hledání nenechavců. Například včera v noci zaznamenala kamera zřetelně skupinku čtyř mladíků, jak vykrádají auto v ulici Na Borku. Nahrávkabyla předána policii.
S vykrádáním aut se v Jirkově policisté i strážníci potýkají častěji, proto by měli být majitelé vozidel opatrní. Vyplatí se nenechávat nic v autě, na sedačkách a všímat si podezřelých lidí.
Zloději vyrážejí na lup v noci, oblíbili si horní část Jirkova, kde se v minulém týdnu na sídlišti Vinařice, ul. Gen. Svobody a obchvatové komunikaci vloupali do osmi osobních vozidel. Pět dalších vykradli v ulicích Na Borku, SNP a Mládežnická.