Levhartice vstoupily do utkání velmi dobře a brzy se ujaly vedení 4:0. Těsný náskok jim vydržel něco málo přes tři minuty, než vyrovnala Mollenhauer. Hráčky Estudiantes následně otočily skóre, aby nakonec vyhrály zahajovací dějství o šest bodů. Po necelých čtyřech minutách druhé části vedly Španělky poprvé dvouciferným rozdílem, ovšem v šatně je během poločasové přestávky hřál jen šestibodový náskok.

Severočešky manko smazaly hned po změně stran, kdy se dostaly podruhé v zápase i do vedení, když úvodní polovinu třetího hracího období vyhrály 8:0. Madridské basketbalistky zapsaly první body ve druhém poločase až po pěti minutách a dvou vteřinách hry, takže po třetím klaksonu svítila na ukazateli remíza 50:50. Na startu závěrečné čtvrtiny soubor Movistaru lehce odskočil a chomutovské bojovnice už k remíze nepustil.

Družina Pavla Staňka se na konci základní hrací doby přiblížila na dva body, ovšem na samotném konci dvakrát minula střelu, která by znamenala otočku nebo vyrovnání, a tak dva trestné hody nejlepší střelkyně zápasu Mareny Whittle stanovily konečnou podobu výsledku. Australská hráčka zapsala díky 23 bodům (trojky 4/5) a 12 doskokům double-double. Třinácti body ji doplnila Kourtney Treffers, na chomutovské straně se nejvíc činily NaJai Pollard (16) s Annou Rylichovou (12).

„Mrzí každá porážka, ale tahle o to víc, protože jsme byli kousíček od výhry,“ soukal ze sebe po závěrečné klaksonu kouč Levhartic. „Jsem na družstvo hrdý za to, jaký výkon předvedlo,“ pokračoval. „Rozhodly opravdu maličkosti, o kterých víme. Když se z nich poučíme, můžeme být ještě lepší,“ doplnil jedním dechem.

Levhartice po jedenáctibodové prohře v Maďarsku a desetibodovém domácím nezdaru se Sassari zapsali s vedoucím týmem skupiny dosud nejtěsnější prohru v rámci EuroCupu. „Myslím, že jsme předvedli zatím nejlepší výkon sezóny,“ konstatoval Pavel Staněk. „V podstatě celou dobu jsme hráli koncentrovaně, bojovali jsme a vyhnul se nám herní výpadek,“ vyjmenovával. „Když ještě odbouráme výpadky v podobě individuálních chyb, bude to úplně geniální,“ usmíval se.

Kadaňský trenér Nenad Veljkovič během derby Chomutov - Kadaň.
FOTO, VIDEO: Drama v kabině futsalové Kadaně: Trenér zkopal nahého svěřence

Šéf chomutovského realizačního týmu hovořil o maličkostech, které rozhodly. Jednou z nich byl i doskok, který Španělky vyhrály 53:35. „Rozdíl byl velikánský, i když jsme se upozorňovali, že Estudiantes mají zkušené podkošové hráčky a také holky z perimetru si chodí za svým balonem. Bohužel jsme dva tři doskoky ubránili, ale soupeřky stejně nakonec koš daly, což dost zamrzelo,“ přibližoval muž, který od třinácté minuty postrádal zraněnou Yemiyah Morris. „Takové věci basketbal přináší a já na kdyby moc nehraju. Víme, jak zápas vypadal bez ní, a musíme věřit, že nepůjde o vážné zranění,“ uzavřel Pavel Staněk.

Sestava BK Levhartice Chomutov: Pollard 16, Rylichová 12, Bartoňová 7, Kadlecová 7, Satoranská 6, Fučíková 6, Brejchová 5, Hibalová 2, Kučerová 2, Morris 2, J. Staňková 1, Jorová
Sestava Movistar Estudiantes: Whittle 23, Treffers 13, Mawuli 9, Mendez 8, Camilion 7, Mollenhauer 4, Massey 3, De Santiago 2, Saravia 1, Zaragoza

Libor Kult