Třiatřicetiletá účastnice olympijských her v Londýně 2012 sbírala v uplynulé sezóně kromě týmových úspěchů i individuální mety. Bartoňová jako pátá hráčka v historii české nejvyšší soutěže zaznamenala přes 900 asistencí, v závěrečném domácím vystoupení v základní části proti Slavii obdržela pamětní dres s číslem 300, který odkazoval na její starty v CHANCE ŽBL a na začátku května pak byla vyhlášena nejlepší hráčkou Evropské ženské basketbalové ligy.

Rodačka z Pardubic odehrála v chomutovském dresu tři sezóny a minimálně jednu ještě přidá, neboť s klubem podepsala novou smlouvu. „Už loni při podpisu smlouvy jsme si dali nepsanou dohodu o tom, že po další sezóně to společně prodloužíme,“ říká Kateřina Bartoňová, kterou naplno opět živý basketbal. „Dělám nově regionální trenérku a od nové sezóny bych měla s Markétou Löflerovou a Naďou Salačovou trénovat holky U13,“ doplnila basketbalistka, jež v minulosti působila na Slovensku, ve Španělsku nebo v Řecku.

Novosedlický Pavel Karlík (v červeném dresu)
Bývalý ligový hráč Teplic v I. B třídě inzultoval sudího, svého činu nelituje

Pro Levhartice je podpis Bartoňové nesmírně důležitý. „Kdyby měl někdo vyučovat basketbal, tak je to právě Kačka. Její zkušenosti jsou nenahraditelné a může jít příkladem našim mladým hráčkám,“ řekl k podpisu Bartoňové majitel klubu Petr Drobný, který také prozradil jaké další hráčky bychom měli vídat v chomutovském dresu. „Kromě mladých hráček jako jsou Barča Jorová, Jožka Staňková nebo Lucka Ceralová počítáme i s Valčou Kadlecovou a smlouvu na příští sezónu má také Monča Fučíková, která zaznamenala velký progres a dostala premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace,“ nastínil částečnou podobu kádru Drobný.

BK Levhartice Chomutov