Vstup do zápasu měly o poznání lepší slávistky, které povolily Levharticím první body až po více než třech minutách při svém vedení 6:0. Úvodní čtvrtinu nakonec domácí basketbalistky vyhrály o tři body, neboť v jejím závěru snížila chomutovskou ztrátu trojkou Brejchová. „Slavia se trefovala a my ne, i když pokusy jsme měli,“ shrnul Jozef Rešetár start druhého čtvrtfinále.

Karta se postupně obrátila, takže na začátku čtvrté minuty druhého dějství Severočešky poprvé vedly a první poločas nakonec vyhrály o pět bodů. Tři a půl minuty po návratu ze šaten odskočil chomutovský soubor po trojce Kadlecové do dvanáctibodového trháku, ovšem po třech čtvrtinách prohrával 50:52. „Zase se zvedla úspěšnost střelby domácích,“ ohlížel se slovenský kouč.

Po krátké pauze se hostující tým vzpamatoval, takže tři a půl minuty před koncem byl vpředu o osm bodů, avšak vyrovnanou bitvu nakonec musela rozseknout až trojka chomutovské kapitánky Krejzové se závěrečným klaksonem. „Slavii takový průběh může nahlodat, ale my musíme k dalšímu zápasu přistoupit, jako by série byla pořád 0:0,“ uvědomoval si šéf střídačky Levhartic.

Perštejn prohrál úvodní zápas čtvrtfinálové série v Plzni těsně 4:6.
Perštejn první bitvu v play off těsně prohrál. V pátek chce plnou halu a slavit!

„V závěru jsme bohužel ztratili náskok, ale musím tým pochválit za neskutečnou bojovnost a nasazení po celém hřišti a zejména v obraně,“ pokračoval a vyjmenoval herní atributy, které jeho družinu dovedly k prvnímu vítězství na palubovce Pražanek ve čtvrté sezóně mezi tuzemskou elitou. Díky němu vedou Severočešky v sérii na tři výhru 2:0 na zápasy. „Zdobí nás týmová hra a neústupnost v obraně,“ liboval si Jozef Rešetár.

Slavii tentokrát chyběla Petra Čípková, takže parta z metropole republiky měla ztíženou pozici pod oběma koši, neboť devětadvacetiletá pivotka figuruje na šestém místě v doskocích celé Chance ŽBL. V elitní desítce jsou ještě chomutovské NaJai Pollard (1.) s Monikou Satoranskou (10.) a slávistka Kateřina Rokošová (5.).

„Clarke-Nicholas a Rokošová zastoupili Čípkovou, takže soupeřkám tolik nescházela, ale my jsme si počínali pod oběma koši také dobře, i když jsem se bál, aby nás Slavie neuskákala a nedávala body z druhých šancí. V prvním poločase to tak chvilku bylo, ale nakonec to nebylo rozhodující,“ přibližoval první muž realizačního týmu.

Údlice (v modrém) porazily po penaltách Osek 3:2.
PODÍVEJTE SE: Strupčice zachránil Nový, Údlice urvaly dva body

Ten bezprostředně po posledním koši střetnutí podle vlastních slov cítil obrovskou radost, což je logické, neboť se s týmem octil na prahu historického postupu do semifinále. V nejkratším možném čas mohou Levhartice vyřadit Slavii už v sobotu 25. března. „Důležité budou nasazení a obrana. Taky doufám, že už nebudeme tolik nervózní na začátku jako v prvních dvou zápasech,“ uzavřel Jozef Rešetár.

Sestava BLK Slavia Praha: Beasley 26, Rokošová 14, Clarke-Nicholas 12, Suchanová 8, Aulichová 8, Mircová 2, Bakajsová, Přibylová, Zítková, Lukačková, Helebrantová
Sestava BK Levhartice Chomutov: Kadlecová 21, Krejzová 18, Satoranská 10, Pollard 9, Fučíková 6, Brejchová 5, Bartoňová 4, Hibalová, Ceralová, Kovtun, Jorová

Libor Kult