Nedělní dopoledne se rychle stalo tradičním termínem pro ženský basketbal v rámci projektu Family Game a přenosů na Nova Sport a svůj dosavadní vrchol zažil tento projekt v brněnské STAREZ aréně Vodova, kde bojovaly oba celky o bytí či nebytí v dalším průběhu této sezóny.

Levhartice v parádní velikonoční atmosféře dobře začaly a v úvodních šesti minutách většinu času vedly. Málokdo by v tu chvíli tipoval, že když Američanka Tylinn Carter posílá z šestek KP TANY v poslední minutě první čtvrtiny do vedení, bude to naposledy, co se skóre otáčí. Rozhodně to totiž nebyl jasný zápas, i když na startu druhé čtvrtiny přesnější střelbou odskočily domácí hráčky k radosti publika nejprve do osmi a později i do devítibodového vedení. Levhartice ale dostály své přezdívce a bojovaly o každý míč a krátce před přestávkou byl rozdíl zpátky dva body. To vše i přes trápení hostujících hráček z dálky.

Fotbalista Klášterce a futsalista Chomutova Lukáš Krok.
Rvačka střelců Klášterce o prvenství? Zapomeňte! Hlavní je tým, říká Krok

Na přelomu druhé a třetí čtvrtiny předvedly domácí hráčky skrz přestávku propojenou sérii dvanácti bodů v řadě a najednou jejich náskok vylétl na 49:35 a Chomutov si hodně oddechl, když odpověděla trojkou Monika Satoranská a šestkami hlavní opora Američanka Najai Wynn-Pollard. I tak ale tahaly hostující hráčky stále za kratší konec, vypadalo to, že nemají tolik energie, jako jejich soupeřky. Přesto všechno byl duel ve hře ještě v poslední čtvrtině, když necelé čtyři minuty před koncem vystřihly hostující hráčky sérii sedmi rychlých bodů (Valentýna Kadlecová z toho dala 5) a rozdíl byl na pěti bodech. Jenže pak hostující hráčky darovaly snadný koš Dominice Hynkové, minuly dvě trojky a Královopolanky se uklidnily. Frustrace vyvrcholila až technickou chybou pro Kateřinu Bartoňovou a závěr si Brňanky pohlídaly.

„Využili jsme domácí prostředí, kde si věříme. Pollard nám sice dala 22 bodů, ale ostatní hráčky soupeře jsme udržely. Kulisa v hale byla perfektní, fanoušci ráno přišli, i když se posouval čas. Na holkách byla znát nervozita, ale asi je to správné, jsou zodpovědné za svůj výkon,“ pochválila své svěřenkyně domácí trenérka Marcela Krämer.

Chomutov (v zeleném) Gedeon padl na Slavii 2:8.
Slavia byla tvrdá jako Křemen. Hráč sešívaných potopil Chomutov

V převážně defenzivní bitvě ani jeden z týmů nestřílel přes 38 procent z pole, ale domácí hráčky daly devět trojek oproti čtyřem z 36 pokusů Chomutova. Navíc se Královopolanky dostávaly častěji na čáru trestného hodu.

„Za nás škoda, že jsme nebyli schopni otočit zápas jako dvakrát předtím v Chomutově. Celá série byla vyrovnaná a divácky atraktivní. Toto čtvrtfinále se nedalo srovnávat se základní částí ligy, bylo o úroveň výše, oba celky hrály na mezích svých maxim," zklamaně hodnotil pátý duel asistent trenéra Chomutova Petr Treml.

Střeleckou hvězdou zápasu byla hostující Wynn-Pollard, která dala 22 bodů, o bod méně zaznamenala domácí Kateřina Galíčková. Obě hlavní střelkyně doplnily čtrnáctibodové spoluhráčky, za Brno Anežka Kopecká, za Chomutov Valentýna Kadlecová. Důležitým faktorem byl double-double dvanáct bodů a jedenáct doskoků Tylinn Carter.