V první polovině zahajovací čtvrtiny si Levharti vypracovali místy až šestibodové vedení, jenže druhých pět minut si uzmuli Litoměřičtí, takže po prvním klaksonu byli o bod vpředu. Na startu druhé části Chomutovští chvíli vedli, ovšem skóre definitivně překlopily na domácí stranu až dva Hlavovy proměněné trestné hody po dvou a půl minutách hry.

V poločase hřál Levharty tříbodový náskok, o který však po změně stran několikrát přišli, přesto nakonec po třetím dějství vedli o čtyři body. V závěrečné čtvrtině už oslabení Litoměřice nevyrovnaly, takže Levharti si i díky sedmému sezónnímu double-double Petra Macháče, který se po dvou zápasech vrátil do chomutovské sestavy a stal se s osmadvaceti body nejlepším střelcem zápasu. Kromě toho doskočil pod oběma koši čtrnáct bodů.

Okresní přebory ve stolním tenise v údlické sportovní hale.
FOTO: Titul okresního přeborníka ve stolním tenise obhájil v Údlicích Soutner

Jen o bod méně zapsal litoměřický Tadeáš Slowiak. Po šestnácti bodech zapsali chomutovský Nestor Boyko a hostující Lukáš Rozsypal, posledním dvouciferným střelcem byl litoměřický Jan Gabriel (12). „Vstup do utkání se nám povedl, ale pak jsme se o vedení, řekl bych, školáckými chybami připravili a zápas se změnil v boj, ve kterém jsme byli šťastnější, přestože si troufám říct, že jsme vyhráli zaslouženě, protože kluci chtěli víc vyhrát než soupeř,“ ohlížel se Václav Forst.

Zkušený kouč následně pronesl, že se s mužstvem stále sžívá, přestože u něj působil už jako asistent Daniela Huška, s nímž si nyní pozice prohodil. „Hlavní trenér je něco jiného a nás čeká práce, která zabere nějaký čas, protože mám trochu jiný rukopis než Dan, se kterým ale dál budeme spolupracovat tak, abychom se co nejvíc blížili a mohli dál zapojovat mladé hráče do áčka,“ pravil nový šéf realizačního týmu Levhartů.

Zdroj: Deník

Co by tedy chtěl Václav Forst ve hře aktuálně sedmého celku prvoligové skupiny Západ změnit? „Chtěl bych trochu změnit pár věcí v obraně a zaměřit se na rychlé protiútoky,“ prozradil po prvním výhře muž, který dlouho seniorský tým nevedl. „Věnoval jsem se hodně mládeži a v posledních letech pracuju individuálně s profesionálními hráči z Evropy, což je trochu něco jiného než práce s celým týmem,“ popsal.

Jak už bylo zmíněno, Slavoj přijel do Chomutova pouze se sedmi hráči. Zda se jednalo o jeden z klíčových faktorů, se debutantovi v roli levhartího hlavního kouče podle jeho vlastních slov posuzovalo těžko. „Ano, Litoměřice nebyly kompletní. My sice ano, ale spousta kluků se vrátila z marodky nebo měli pracovní povinnosti, takže jsme na zápas nebyli připravení, jak já bych si představoval. Přesto jsme podali slušný výkon, i když nás Litoměřice hodně potrápily a kompletní by byly ještě silnější než v sedmi, což se mohlo na výsledku podepsat,“ uzavřel Václav Forst.

Kvalifikace na celostátní turnaj Harfa Cup v Chomutově.
FOTO: Teplice v slzách, postup do Prahy jim v Chomutově vzala Sparta

Sestava BK Levharti Chomutov: Macháč 28, Boyko 16, Morávek 9, Hlava 6, Kovář 5, Seifert 4, Janů 2, V. Dolanský, Slabihoud.Sestava Slavoj BK Litoměřice: Slowiak 27, Rozsypal 16, Wangle 14, Gabriel 12, Dvořák 5, Krupka 3, Stráda 3.

Libor Kult