V úvodní čtvrtině se oba celky vystřídaly v pětibodovém vedení, které si nejprve vybudovaly hostující Strakonice a ve druhé polovině pak domácí Levhartice. Severočešky nakonec zahajovací dějství vyhrály o tři body a soupeřky už před sebe nepustily.

Desetibodový náskok si chomutovské hráčky poprvé vypracovaly po necelých dvou minutách druhé části, o dvacet bodů vedly Levhartice ve třetím hracím období, aby nakonec zvítězily o 34 bodů. Svěřenkyně Jozefa Rešetára nastřílely poprvé v sezóně přes devadesát bodů, na čemž se nejvíc podílela šestadvaceti body NaJai Pollard, která díky šestnácti doskokům pošesté v sezóně zapsala double-double.

Na jednadvaceti bodech zakončila zápas chomutovská kapitánka Michaela Krejzová, ještě o bod výš se vyšplhalo střelecké konto hostující Luisy Vydrové. Se dvanácti body odešly ze zápasu domácí Valentýna Kadlecová s Eliškou Brejchovou, na dvouciferný zápis dosáhly ještě hostující Barbora Soukupová (11) a strakonická kapitánka Anna Rosecká (10).

Kateřina Bartoňová potvrdila pozici nejčastěji asistující hráčky soutěže, když jí stolek časoměřičů napočítal šest finálních přihrávek. Díky nim se posunula na 902 asistencí v nejvyšší soutěži, takže předstihla na pátém místě historického pořadí Darinu Jettmarovou, jež završila kariéru těsně pod trojcifernou hranicí začínající číslicí devět.

Mostečtí Lvi doma podlehli Kobře Praha.
Řežbu v Táboře sledovalo 2 600 diváků! Piráti mají bod. Trávníček s hattrickem

V jeden okamžik však všem kolem chomutovského klubu zatrnulo, jelikož zkušená rozehrávačka opustila hřiště s hodně bolestivou grimasou. „Mám na levé ruce hodně citlivou brňavku, která se občas po nějakém zásahu ozve,“ vysvětlovala po závěrečném klaksonu. „Mám pocit, že jsem v tu chvíli vyskočil na lavičce tak do dvou metrů,“ okomentoval zmíněný okamžik Jozef Rešetár už s úsměvem na tváři.

Ten po zápase přiznal určité obavy, které pramenily zejména z důrazu Strakonic. „Nebyl to jednoduchý zápas. Báli jsme se tvrdosti, která jde leckdy i za hranici únosnosti,“ prozradil slovenský kouč. „Nikdo se nezranil, za což jsem moc rád,“ těšilo jej, i když také NaJai Pollard v jednu chvíli křivila tvář bolestí, neboť skončila v podstatě na vlastní střídačce. „Osobně bych ten zákrok kvalifikoval jako úmyslný nesportovní faul,“ popisoval první muž realizačního týmu Levhartic.

Jihočešky však podle Jozefa Rešetára těžily tentokrát spíš z jiných atributů než tvrdosti. „V určitých úsecích využily ke skórování naše chyby v obraně, kde jsme několikrát nezvládli obranu, jakou jsme měli mít,“ ohlížel se. Paradoxně jako první nastřádaly čtyři fauly dvě členky chomutovské základní pětky – Valentýna Kadlecová a NaJai Pollard.

Setkání otužilců na jezeru Most v neděli 22. ledna.
Otužilci oslavili koupání v jezeře Most zmrzlinou. Areál nabídne další novinky

První jmenovaná počtvrté faulovala v úvodu druhého poločasu, americká posila Levhartic zhruba o dvě minuty později. „Byla to pro nás značná komplikace hlavně s ohledem na rotaci dalších hráček a vyváženosti týmu na palubovce,“ pronesl zkušený kouč. „Jsem rád, že některé hráčky dostaly větší prostor a využily ho, i když se stále objevovaly chyby, na kterých je potřeba pracovat,“ uzavřel jedním dechem.

Sestava BK Levhartice Chomutov: Pollard 26, Krejzová 21, Kadlecová 12, Brejchová 12, Ceralová 8, Fučíková 8, Hibalová 5, Kovtun 3, Jorová 2, Bartoňová, J. Staňková.
Sestava BK Strakonice: Vydrová 22, Soukupová 11, Rosecká 10, Najbrtová 8, Lišková 7, Pitrová 2, Hauserová 2, Jánská 1, Ebenhöhová, Matasová.

Libor Kult