Na úplném startu střetnutí zapsal každý z týmů po jednom koši, ale pak prokázaly přesnější ruce domácí hráčky, které po necelých třech minutách vedly už o jedenáct bodů. Následovalo vzepjetí Levhartic, po němž dělily soupeřky krátce po polovině zahajovací čtvrtiny už jen tři body. Do prvního klaksonu však Brňanky znovu odskočily a po prvních deseti minutách hry svítil na ukazateli stav 30:15.

Brzy po začátku druhého dějství byl rozdíl poprvé dvacetibodový a Žabiny už z cesty za klíčovou třetí výhrou v sérii nesešly, takže se probojovaly do finále. „Brno nás znovu předčilo v obranném doskoku, kde získalo výrazně víc míčů, a v úspěšnosti střelby,“ zmínil Jozef Rešetár dva hlavní důvody třetí porážky v sérii.

Obranný doskok vyzněl pro soubor Viktora Pruši poměrem 34:22, úspěšnost střelby z pole měly obhájkyně stříbra vyšší o patnáct procent při poměru 51:36 ve svůj prospěch. Jak předpokládal chomutovský asistent Petr Treml po druhém souboji, také pod Špilberkem postrádali trenéři Levhartic rozehrávačku Bartoňovou a kapitánku Krejzovou.

Levhartice bohužel ztratily i druhý semifinálový duel.
Levhartice prohrály i druhé semifinále, bez opor pojedou zřejmě také do Brna

„Holky patří do základní pětky, takže nám určitě chyběly do větší rotace hráček,“ konstatoval slovenský šéf realizačního týmu. „Navíc jde o zkušenější hráčky, které nám chyběly především při organizaci hry v obraně i útoku,“ doplnil s tím, že víc prostoru dostaly mladé basketbalistky.

Žabiny však mířily za potvrzením výkonů z celé sezóny, v níž ztratily doposud jen tři zápasy. „Měli jsme dobré okamžiky, ale nebyly to delší úseky,“ ohlížel se zkušený kouč, jehož potěšil zlepšený výkon v ofenzivě, kde měla jeho družina o deset procent lepší úspěšnost střelby než ve druhém klání. „Holky si uvědomily, že teď je to na nich. Že už nemůžou koukat kolem sebe a hledat zkušenější spoluhráčky,“ narážel Jozef Rešetár na výše uvedené absence.

Na každé straně zakončila duel s dvouciferným bodovým kontem pětice basketbalistek. Nejlepšími střelkyněmi se staly brněnské Elissa Cunane (18) s Petrou Záplatovou (17) a chomutovské Monika Satoranská (13) s NaJai Pollard (11). Nyní se Levhartice začnou chystat na sérii o bronz, v níž je čeká Hradec Králové.

Chomutov - Újezd 0:0. Ani největší šance domácích v samém závěru duelu brankou neskončila.
FOTO: Chomutov nedal podruhé za sebou gól. Místo Velikonoc prý bude trénink

Východočešky skončily v základní části šesté, ale ve čtvrtfinále zaskočily třetí KP Brno, takže dvě chomutovské výhry z dlouhodobé fáze nemusí být úplně vypovídající. „Play-off a navíc boj o bronz jsou úplně jiná soutěž, takže se chceme na naše vyvrcholení soutěže svědomitě připravit, i když Hradec je po zdravotních peripetiích ze základní části kompletní a pohromadě, což přispívá k jejich pohodě,“ přemítal trenérský bard a na závěr doufal, že obě opory stihnout do vypuknutí soubojů o bronz opustit marodku. „Snad je budeme mít k dispozici,“ pronesl.

Sestava Žabiny Brno: Cunane 18, Záplatová 17, Vondráčková 15, Kneževič 13, Holmes 11, Hamzová 7, Stoupalová 7, Čechová 6, Šoukalová 2, Mezihoráková, Buřtová
Sestava BK Levhartice Chomutov: Satoranská 13, Pollard 11, Kadlecová 10, Brejchová 10, Fučíková 10, Hibalová 4, Ceralová 2, J. Staňková 2, Jorová, Kovtun

Libor Kult