Po dlouhé cestě začaly svěřenkyně Jozefa Rešetára velmi dobře. Díky dvěma trojkám kapitánky Krejzové vedly po dvou a půl minutách hry 8:3. Jenže přes deset bodů se Severočešky přehouply až za dalších pět minut, když Brejchová snížila trojkou na průběžných 20:11 pro Jihomoravanky.

Brňanky náskok do prvního klaksonu navýšily na čtrnáct bodů a v tomto trendu pokračovaly i ve druhém hracím období, takže je v poločase hřálo čtyřiadvacetibodové vedení. Třetí část sice vyhrály o dva body Levhartice, jenže závěrečné dějství znovu patřilo domácímu souboru, který si tak došel pro osmou výhru v osmém vzájemném ligovém střetnutí.

„Žabiny disponují silným kádrem, který nás uskákal a předčil i v úspěšnosti střelby,“ shrnul slovenský kouč utkání, na jehož konci byl poměr doskočených míčů pod oběma koši 52:39 z pohledu brněnského výběru, který měl o patnáct procent lepší střelbu z pole a zaznamenal i jedenáct trojek.

3. Zimní futsalová liga CHLMF: Baníček Most - Libědice 5:2, hráči Mostu v bílém.
Zimní liga: Mostecké pumpičky se rozparádily a ničily soupeře

Šéf chomutovského realizačního týmu i přes porážku hodnotil zahajovací čtvrtinu relativně pozitivně. „Z naší strany byla slušná, ale od její poloviny se prosadila kvalita soupeře a nám bohužel vypadly některé střely,“ ohlížel se Jozef Rešetár, který doufá, že cesta do moravské metropole a porážka nezanechají na týmu následky, neboť po jediném dni odpočinku čeká Levhartice druhý jihomoravský celek.

Rovněž KP Brno nepatří mezi oblíbené soupeře Levhartic, neboť vyhrálo všech dosavadních sedm vzájemných soubojů v nejvyšší soutěži, i když v minulém ročníku rozhodlo pod vrcholky Krušných hor až střelou osm vteřin před koncem. „Věřím, že holky budou mít dost energie, aby zabojovaly o vítězství,“ uzavřel hlavní kouč Severočešek.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala s patnácti body chomutovská Valentýna Kadlecová, kterou doplnily na dvouciferném střeleckém kontu další dvě Levhartice – desetibodové Eliška Brejchová a Michaela Krejzová. Na brněnské straně se nejvíce činily Američanka Elissa Cunane a Natálie Stoupalová, jež ke třinácti bodům přidali dvanáct a jedenáct doskoků, takže obě zapsaly double-double.

Sestava Žabiny Brno: Cunane 13, Stoupalová 13, Hamzová 12, Záplatová 10, Knežević 9, Vondráčková 8, Holmes 8, Hanušová 7, Čechová 6, Buřtová 2, Šoukalová 1, Vacková.
Sestava BK Levhartice Chomutov: Kadlecová 15, Brejchová 10, Krejzová 10, Pollard 8, Fučíková 5, Kovtun 4, Satoranská 2, Hibalová 2, Ceralová, Bartoňová.

Libor Kult