Levharti začali podobně jako jejich klubové kolegyně dopoledne. Také muži brzy vedli 5:0, ale o náskok přišli a Hanáci se dokonce dostali do jednobodového vedení. Před polovinou úvodního hracího období však dva body Seiferta skóre otočily a získaný náskok následně Chomutovští už udrželi.

Ve druhé čtvrtině se sice Prostějov přiblížil na rozdíl jediného bodu, ale při odchodu do šaten po skončení prvního poločasu hřál Severočechy šestibodový náskok, který byl o bod vyšší než na sklonku zahajovacího dějství. Dvouciferný rozdíl ve prospěch Levhartů tak svítil na tabuli až tři a čtvrt minut před třetím klaksonem zápasu po trestném hodu Kováře.

„Vstoupili jsme do utkání celkem slušně, ale i Prostějovu šlo o hodně podobně všem týmům ve skupině o záchranu, čemuž odpovídal celý první poločas,“ ohlížel se Václav Forst. „Ve třetí čtvrtině jsme na soupeře zatlačili v obraně, kde jsme získali několik míčů. Z rychlých protiútoků a díky jednoduchým košům jsme odskočili do vedení, které už jsme udrželi,“ doplnil ze svého pohledu klíčovou pasáž střetnutí.

Levhartům velmi pomohlo 29 bodů a 20 doskoků Petra Macháče, k němuž se přidali Nestor Boyko (15), Jakub Seifert (13) a Ondřej Kovář (11), kteří nasměrovali tým k záchraně, neboť Orli měli ve svém středu jediného dvouciferného střelce, jímž byl Adam Klepač (26).

Dvě kola před koncem skupiny o udržení je tak jasné, že se první liga mužů bude hrát v Chomutově i v příštím ročníku. „Jsme rádi, že máme jistotu už nyní, protože všechny zápasy o záchranu jsou těžké,“ liboval si hlavní kouč Levhartů. „V play-off totiž nepovedený výsledek neznamená problém, v bojích o udržení jdete o soutěž níž, což už problém je,“ vysvětlil jedním dechem.

Výše zmíněné dává Václavu Forstovi v závěrečných dvou duelech přece jen větší možnost rotace hráčů, kteří doposud neměli takové vytížení. „Ještě jsem se definitivně nerozhodl,“ vypálil bez váhání. „Soutěž chceme každopádně dohrát se ctí, nicméně chtěl bych dát víc prostou mladším a hráčům, kteří nehráli tolik. Jsem zvědavý, jak se v zápasech prodají,“ naznačil závěrem šéf chomutovského realizačního týmu.

Sestava BK Levharti Chomutov: Macháč 29, Boyko 15, Seifert 13, Kovář 11, Morávek 5, V. Dolanský 4, Weig 3, Janů 2, Bureš, A. Mladý, Slabihoud, PísaříkSestava BCM Orli Prostějov: Klepač 26, Kaštil 8, Nosek 7, Slavík 6, Müller 5, Jenčík 4, Rygl 4, Kalisz 4, Kratochvil 2, Varsík

Libor Kult