Levhartice vstoupily do skupiny A2 výhrou v Trutnově, takže tři duely před koncem nadstavby mají na čele tabulky náskok čtyř výher na druhou Ostravu, která však odehrála o zápas méně. Případný úspěch v hájemství Slovanky by znamenal definitivní jistotu současné pozice a čtvrtfinále proti třetímu celku horní nadstavby. O bronzu po dlouhodobé části se velice pravděpodobně rozhodně mezi dvojicí KP Brno a Slavia Praha.

Slovanka má v tuto chvíli úplně jiné starosti, protože ji díky skalpu Brandýsa v prvním kole nadstavby dělí jen jediné vítězství od poslední pozice v tabulce a tím pádem od baráže s vítězkami první ligy. Oba vzájemné souboje v základní části vyhrály Levhartice, které pokaždé nastřílely přes 90 bodů při výsledcích 94:76 doma a 91:59 venku.

Jsme připraveni! Divizní fotbalisté Chomutova v zimním drilu, který probíhal i v posilovně.
Žhavé divizní jaro na Severu: Jeden sní o postupu, další o záchraně! Je tu drama

Severočešky by si měli v kontextu předchozích klání dávat pozor na dvojici Elišek. Eliška Mircová zapsala 31 bodů, Eliška Hálová dala jen o bod méně a navíc má nejvyšší bodový průměr na utkání v celé soutěži (19,6). Na chomutovské straně se nejvíc činily NaJai Pollard (36), která má třetí nejvyšší bodový průměr v Chance ŽBL (17,9), s Eliškou Brejchovou (31). Naposledy v hlavním městě však zakončila střetnutí s dvouciferným bodovým kontem hned pětice Levhartic.

Levharti mohou v Olomouci odstřihnout prvního soupeře a slavit i definitivní záchranu

Chomutovští basketbalisté v první polovině nadstavby stoprocentně využili výhody domácího prostředí, kde vyhráli všechny tři souboje. Doposud jediný venkovní duel v Prostějově sice ztratili, ale i tam měli zápas dobře rozehraný. Pokud svěřenci Václava Forsta v metropoli Olomouckého kraje zvítězí, vzdálí se Hanákům tři kola před koncem na čtyři výhry, což by znamenalo vyhnutí se přímému sestupu a při příznivé shodě výsledků i únik před baráží. Definitivní záchrana by nastala, pokud by Severočeši vyhráli a jeden z dvojice Ostrava–Prostějov padl.

Fotbal ilustrační
Startují krajské fotbalové soutěže. Už máte vybráno, kde začnete jaro?

V první bitvě pod Krušnými horami uspěli Levharti i ve třetím vzájemném utkání, když vyhráli poměrem 130:88, k čemuž přispěli čtyři dvouciferní střelci a dvě statistiky double-double. Obojí se týkalo Petr Macháče, který ke 34 bodů přidal 15 doskoků, a Ondřeje Kováře, jenž zapsal 16 bodů a 15 doskoků. Nestor Boyko si připsal 31 bodů a Jakub Weig 18. Olomoučtí trenéři točili na palubovce šest hráčů, z nichž pouze jeden nebodoval.

Libor Kult