Levharti budou chtít před vlastními fanoušky prodloužit sérii šesti domácích výher v řadě a také dvou po době jdoucích utkání, v nichž pod vrcholky Krušných hor nastříleli přes sto bodů. Tenhle počin se svěřencům Václava Forsta povedl v obou dosavadních nadstavbových kláních na chomutovské palubovce.

Podobně jako Severočeši také Zlínští zatím v rámci nadstavby doma vyhrávají a venku prohrávají. I když v případě obou nejbližších soupeřů jde zatím jen o jednu porážku na cizím hřišti. Navíc Fastav, s nímž Levharti změří síly vůbec poprvé, domácí souboj s SP Basket odložil kvůli úmrtí trenéra Pražanůl. Zlín má tedy zápas k dobru a ztrácí na Chomutovské jedno vítězství.

Piráti vysoko ovládli severočeské derby s Mostem.
Piráti posadili Most na kolotoč! Severočeské derby ovládli vysoko 8:2

Nejlepším střelcem Valachů je David Nehoda (průměr 19,6 bodu na zápas), který je sedmým nejlepším kanonýrem celé soutěže těsně před chomutovskou dvojicí Petr Macháč (19,1) a Nestor Boyko (19). První jmenovaný Levhart je zároveň šestým nejužitečnějším hráčem první ligy, zlínský Tomáš Vošlajer okupuje v této statistice jedenáctou příčku.

Levhartice startují nadstavbu dvěma venkovními duely

Po zhruba měsíci a půl narazí Levhartice opět na východočeskou Karu, která v základní části nasbírala „jen“ tři výhry, když doma postupně porazila nováčka z Brandýsa, Slovanku a Ostravu. Chomutovské basketbalistky poslala do nižší nadstavby porážka na palubovce pražské Slavie v závěrečném kole předchozí fáze.

Fotbalisté Spořic (v zeleném) při duelu v Dobroměřicích.
Vytočený Svoboda ze Spořic: Příprava žádná, nezájem, holt si asi dají okres

Na úvod pokračování dlouhodobé části se tak proti sobě oba celky postaví už potřetí v aktuálním ročníku Chance ŽBL. Ve druhé polovině října se radovaly svěřenkyně Pavla Staňka v domácí hale z vítězství 77:55, na startu druhé poloviny ledna už byl duel pod vrcholky Krkonoš o poznání vyrovnanější, neboť Severočešky vyhrály o jediný bod 64:63.

Doposud jediná chomutovská prohra s Trutnovem je téměř tři roky stará. Na začátku března 2020 u ní v barvách Východočešek byla nyní už Levhartice Anna Rylichová, která tehdy byla s 21 body nejlepší střelkyní Kary, jejíž dres oblékala před odchodem do zahraničí v létě 2022 šest sezón od roku 2016.

V Teplicích šly návštěvy nahoru
Kde chodí na fotbal nejvíce lidí podle počtu obyvatel? Budete překvapeni

V právě probíhajícím ročníku odehrála čtyřiadvacetiletá reprezentantka v basketbalu 3×3 podobně jako NaJai Pollard jen domácí duel. Nejlepší chomutovskou střelkyní vzájemných střetnutí je tak s jednatřiceti body Valentýna Kadlecová. Vzhledem k obměně východočeského kádru dala Levharticím nejvíc bodů finská rozehrávačka Sara Rokkanen (22). Pozor by si družina Pavla Staňka měla dávat na trojkové pokusy Michaely Gaislerové, která má nejlepší úspěšnost (45,6 % – 26/57) ze všech hráček, které mají průměr minimálně dvou pokusů z dlouhé vzdálenosti na jedno utkání.

Libor Kult