Skóre zápasu otevřela trojka brněnské Záplatové, na niž odpověděla dvojkou Krejzová. Další body však zapsaly svěřenkyně Jozefa Rešetára až po téměř čtyřech minutách hry, kdy Satoranská těsně před polovinou zahajovací čtvrtiny snížila na 4:15. Stejné čtyři body zaznamenaly Severočešky rovněž ve druhé polovině dějství, takže Žabiny vedly po deseti minutách 26:8.

„Úvod jsme nezachytili, protože naše nastavení není na tak kvalitní obranu, jakou Žabiny disponují,“ ohlížel se slovenský kouč Levhartic. „V zakončení se mohla projevit i nervozita, protože většina holek doteď takhle velký zápas nehrála,“ pokračoval jedním dechem.

Ve druhé části družina zkušeného kouče skórovala poprvé až po téměř třech minutách a více než dvacetibodová ztráta jako by tým uvolnila, takže držel se soupeřkami krok a druhou desetiminutovku ztratil o jediný bod. I dále se objevovaly pasáže, kdy se soubor kolem kapitánky Krejzové nadechoval, ale vlastní ztráty v kombinaci s výkonem Brňanek jakékoliv pokusy o výraznější přiblížení stoply.

close Chomutovské Levhartice mají z Českého poháru stříbrné medaile. info Zdroj: BK Levhartice Chomutov zoom_in Chomutovské Levhartice mají z Českého poháru stříbrné medaile.

„Jak už jsem říkal, kvalita je na straně Žabin, ale holky se snažily, i když občas byly možná až přemotivované,“ konstatoval směrem k zápasu trenérský bard. Po změně stran se poměr ztrát přece jen trochu srovnal na konečných 24:17 z pohledu Levhartic, což jim dalo možnost vyhrát závěrečné hrací období o pět bodů. „Soupeřky měly nahráno, takže to až tolik vypovídající není. Na druhou stranu jsem rád, protože holky si samy uvědomí, že můžou hrát s každým,“ těšilo Jozefa Rešetára.

Nejlepší střelkyní finále se stala s dvaadvaceti body chomutovská Michaela Krejzová, jen o bod za ní skončila brněnská Petra Záplatová. Z Levhartic zakončila duel s dvouciferným kontem ještě NaJai Pollard (10), na druhé straně se to samé povedlo Nikolině Kneževič (16), Natálii Stoupalové (13) a Brie Holmes (10).

Slovenský stratég byl i přes prohru o dvaadvacet bodů po finále spokojený. „Když vezmeme v úvahu kvalitu Žabin, odehráli jsme finále se ctí,“ usmíval se. „Není to sice ligová medaile, která by byla víc, protože jde o dlouhodobou soutěže, ale i tohle je velký úspěch,“ pravil následně. A za týden mohou Levhartice přidat v rámci Final 4 evropské EWBL další. „Kdybych si teď mohl vybrat, možná bych pořadí turnajů prohodil,“ smál se první muž chomutovského realizačního týmu s odkazem na fakt, že mezinárodní měření sil jeho hráčky posouvá.

Severočešky poletí do Varšavy už v pátek 3. března, aby v sobotu nastoupily v semifinále proti ukrajinskému celku Ivano-Frankivsk, který zdolaly doma 93:62. „Na neutrální půdě půjde o jiný zápas. Důležité taky bude, v jakém složení dorazí, protože mají v kádru pár zkušených hráček,“ uzavřel Jozef Rešetár.

Sestava BK Levhartice Chomutov: Krejzová 22, Pollard 10, Fučíková 7, Satoranská 6, Kadlecová 5, Hibalová 5, Ceralová 4, Bartoňová 4, Brejchová 3, J. Staňková, Kovtun, Jorová
Sestava Žabiny Brno: Záplatová 21, Kneževič 16, Stoupalová 13, Holmes 10, Hamzová 7, Šoukalová 6, Cunane 5, Čechová 3, Vondráčková 3, Vacková 2, Buřtová 2, Mezihoráková

Libor Kult