Téměř celou první polovinu zahajovací čtvrtiny si Hanáci udržovali mírné vedení, pak se však karta obrátila. Boyko dvoubodovým košem skóre otočil a Levharti už vedení nepustili, byť v závěru prvního poločasu Olomoučtí přece jen stáhli místy i patnáctibodové manko.

Po změně stran družina Václava Forsta dominovala, aby nakonec vyhrála o více než čtyřicet bodů. Přispěly k tomu zejména dva třicetibodoví střelci – Petr Macháč (34) a Nestor Boyko (31). První jmenovaný navíc díky patnácti doskokům zapsal devátý double-double sezóny, který se podruhé v ročníku povedl také Ondřeji Kovářovi, jenž k patnácti doskokům přidal šestnáct bodů. Osmnáct bodů zapsal Jakub Weig.

Zdroj: BK Levharti Chomutov

Na olomoucké straně se trefilo pět hráčů ze šesti na zápasové soupisce a všichni, kteří mířili přesně, se přehoupli do dvouciferných čísel. Nejvíce se dařilo Nikolovi Zdravkovičovi (26) a Lukáši Olbortovi (21). „Musím říct, že vzhledem k našim absencím ze základní rotace mě kluci překvapili, takhle vysokou výhru jsem nečekal,“ započal Václav Forst ohlédnutí za první stovkou sezóny.

Zkušený kouč však viděl i druhou stránku mince. „Dali jsme sice sto třicet bodů, jenže jsme na domácí palubovce skoro devadesát dostali, takže musíme zůstat nohama na zemi,“ upozorňoval první muž realizačního týmu Levhartů, který za špatným začátkem utkání hledal nervozitu. „Přece jen se hraje o udržení, čemuž vstup z obou stran odpovídal, i když Olomouc měla velmi dobrou úspěšnost střelby za tři body a dávala i těžké pokusy,“ ohlížel se Václav Forst, jehož družina se postupně dostala do střeleckého tempa.

Zimní stadion Chomutov
Stodola pro hokejisty. Zimní stadion v Chomutově byl otevřený před 75 lety

„V závěru prvního poločasu jsme ale zase podobně jako skoro v každém zápase udělali několik až žákovských chyb,“ přeladil opět na hledání nedostatků. „Byli jsme nedůslední v obraně a mysleli jsme si, že to půjde samo,“ rozvedl jedním dechem předchozí myšlenku. „V šatně jsme si o tom promluvili a jsem rád, že to kluci pochopili, protože ve druhém poločase podali zodpovědný výkon,“ potěšilo chomutovského trenéra.

Jeho svěřenci díky vítězství odskočili Hanákům, kteří měli před úvodním rozskokem stejných pět výher jako Levharti. „Pořád musíme jít krok za krokem, tedy zápas po zápase. Nejlépe neztrácet domácí utkání a pokusit se něco urvat na půdě soupeřů,“ uzavřel Václav Forst.

Krajské fotbalové soutěže.
KVÍZ: Sledujete pozorně krajské fotbalové soutěže? Ukažte své znalosti!

Sestava BK Levharti Chomutov: Macháč 34, Boyko 31, Weig 18, Kovář 16, Morávek 9, A. Mladý 9, Seifert 8, V. Dolanský 3, Bureš 2Sestava Basketbal Olomouc: Zdravkovič 26, Olbort 21, Srník 17, Grmolenský 14, Šruc 10, Safjulin.

Libor Kult