Na startu zápasu proměnila domácí Kadlecová dvě trojky po sobě, což předznamenalo průběh celé zahajovací čtvrtiny, v níž si Levhartice vypracovaly i desetibodové vedení, aby ji nakonec vyhrály 24:15. Jenže ve druhém dějství se role otočily, takže královéhradecké hráčky nabrané manko postupně smazaly a skóre otočily. V poločase tak vedly o pět bodů.

Po návratu ze šaten Východočešky náskok navýšily až na sedmnáct bodů, ale po třiceti minutách byly vpředu „jen“ o dvanáct bodů. V závěrečné části Severočešky ztrácely místy i přes dvacet bodů, ale nakonec tuto ztrátu lehce stáhly na výsledných šestnáct bodů. „Bohužel jsme v závěru prvního poločasu přestali hrát, když jsme přišli o vedení. Tam se zápas zlomil,“ ohlížel se Pavel Staněk.

Zdroj: BK Levhartice Chomutov

„Dali jsme hlavy dolů a už jsme nebyli schopní se do zápasu vrátit,“ mrzelo hlavního chomutovského kouče, který se snažil využít poločasovou přestávku k nastartování družstva. „Pokoušeli jsme se holky probrat a namotivovat je, abychom se vrátili ke hře, která nás dovedla k vedení po první čtvrtině,“ popisoval. „Bohužel se nám to nepovedlo a zápas dopadl, jak dopadl,“ hlesl jedním dechem.

Los posledních tří kol hraje do karet směrem k horním nadstavbě spíše Hradci Králové, který sice doma hostí druhé KP Brno, ale poté změří síly s Ostravou a Trutnovem. Levhartice čekají bitvy s předposlední Slovankou, vedoucím USK Praha a třetí Slavií Praha. „Musíme začít úplně od začátku,“ pronesl Pavel Staněk.

Piráti Chomutov si zahráli v Ústí nad Labem s domácím Slovanem a s Teplicemi
OBRAZEM: Čtvrťáci chomutovských Pirátů padli se Slovanem, ale přetlačili Teplice

„Vypadá to, že si přestáváme věřit. Úkolem nás trenérů je, abychom namotivovali tým k tomu, aby se zvedl. Holky hrát umí, ale potřebujeme, abychom zvedli hlavy a dostali do holek sebevědomí. Pak můžou zase předvádět basketbal, který nás zdobil i v pohárech,“ rozpovídal se první muž realizačního týmu závěrem.

Nejlepší střelkyní duelu se stala uzdravená NaJai Pollard, která zapsala 25 bodů a již doplnily Valentýna Kadlecová (16) s Monikou Satoranskou (12). Hradecké lvi měly v důležitém střetnutí čtyři dvouciferné střelkyně, z nichž nejvíc bodů dala Pamela Therese Effangová (19). Následovaly Kateřina Zeithammerová (17), Charlotte Velichová (16) a Kristýna Čuperková (10).

Sestava BK Levhartice Chomutov: Pollard 25, Kadlecová 16, Satoranská 12, Rylichová 8, Fučíková 6, Bartoňová 2, Brejchová, Svobodová, Kovtun, Kučerová, Hibalová, M. Staňková
Sestava Sokol Hradec Králové: Effangová 19, Zeithammerová 17, Velichová 16, Čuperková 10, Brožová 7, Hawrylčyk 5, Vojtíková 5, Šubrtová 4, Vydrová 2, Hrubá, Bolardtová

Libor Kult