Levhartice začaly výborně a více než polovinu zahajovacího dějství držely Slavii na nule. Pražanky daly první koš až po pěti a půl minutách, kdy se za stavu 11:0 pro Severočešky prosadila Suchanová. Jenže následně potkal lehký výpadek také svěřenkyně Pavla Staňka, které přidaly do prvního klaksonu už jen dva body, takže po deseti minutách hry svítil na tabuli výsledek 9:13 z pohledu domácích.

Druhé pokračování zápasu rozdíl mezi oběma družstvy nezměnilo, i v poločase tak hřál Levhartice čtyřbodový náskok. Po změně stran se Slavia dostala do vedení, avšak v závěru třetí části chomutovské hráčky přece jen mírně odskočily a vedly po třiceti minutách o jediný bod.

Závěrečná čtvrtina odstartovala chomutovským navýšením vedení na pět bodů, avšak Pražanky se dotáhly a následně se oba týmy střídaly v těsném vedení. Klíčovou se ukázala trojka Dubňuk zhruba minutu a čtvrt před koncem, po níž domácí družina vedla o čtyři body. Eliška Žílová o chvíli později přidala ještě bod z trestného hodu a Slavii nevykolejily z cesty za výhrou ani dva koše Hibalové.

Její dvouciferný zápis napodobily ještě NaJai Pollard (15), Monika Fučíková (11) a Monika Satoranská (11). Také čtyři slávistky zapsaly více než deset bodů, za sebou se seřadily Kateřina Rokošová (19), Darja Dubňuk (18), Kateřina Suchanová (16) a Alena Hanušová (16).

Droužkovičtí fotbaisté jsou lídrem okresního přeboru ve skupině východ.
Obranářský pes z Droužkovic: Místní tým patří k nejlepším v okresním přeboru

„Bohužel jsme za celý zápas udělali více maličkých chyb než Slavie, která ty naše trestala, přestože jsme byli připravení, že přesně takové situace mohou nastat,“ litoval Pavel Staněk, který nyní bude chystat celek na bitvy s Trutnovem a Slovankou venku a následně s Brandýsem a Ostravou doma. „Samozřejmě pracujeme, abychom byli co nejvýš,“ nezastíral kouč Levhartic.

„Některé výsledky nás probudily, že musíme začít pracovat, aby celkové vyznění sezóny a naše výkony vypadaly lépe než v některých předešlých měsících,“ pokračoval. „Museli jsme si uvědomit, že cesta ke zlepšení vede jen přes tvrdou práci a přidání tréninkových jednotek,“ připojil ještě.

Zmíněné atributy se podle Pavla Staňka povedlo opravdu dodat, což naznačuje i výsledek z palubovky pražské Slavie, kde chomutovské basketbalistky prohrály nižším rozdílem než doma, kde padly o třináct bodů. „Myslím, že poslední výsledky naznačují, že jsme se vydali správnou cestou, která bude ještě dlouhá a daleká, proto na ní musíme vydržet, ať se nám postaví do cesty jakékoliv překážky,“ burcoval na dálku.

Marek Taclík
Taclík: Za Teplice bych dal svůj život. Frťala odvádí lepší práci než Jarošík

Už padla zmínka o počinu Jesiky Hibalové, která si o deset bodů vylepšila dosavadní maximum z předešlé sezóny, kdy doma dala v polovině února 2023 čtrnáct bodů USK Praha. Rodačka z hlavního města si tak vytvořila nový osobní rekord, který má nyní téměř dvojnásobnou hodnotu. „Z bodového hlediska se můžeme bavit, že odehrála asi životní zápas, co jsem ji kdy viděl,“ reagoval první muž realizačního týmu chomutovských žen. „Budu jedině rád, když bude i nadále pracovat tak dobře, aby tohle utkání nebylo z její strany jen výkřikem, a bude podobné výkony potvrzovat,“ uzavřel Pavel Staněk.

Sestava BLK Slavia Praha: Rokošová 19, Dubňuk 18, Suchanová 16, Hanušová 16, E. Žílová 6, Ježková 4, Lukačková 2, Helebrantová, Špeldová, Zukanovič, Seifrtová, M. Žílová
Sestava BK Levhartice Chomutov: Hibalová 24, Pollard 15, Fučíková 11, Satoranská 11, Kadlecová 8, Brejchová 4, Rylichová 3, J. Staňková, Svobodová, Kučerová, M. Staňková, Kovtun

Libor Kult