VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN VOKURKA

Martin Vokurka / Mostecký deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Festival krásné hudby bude na podzim pokračovat

Chomutov - Kapelník Petr Macek připravuje pro své chomutovské posluchače program podzimních koncertů Festivalového orchestru s hosty.

Do Chomutova přijedou umělci z Paříže

Chomutov - Jarní sezona Festivalového orchestru Petra Macka pokračuje koncertem nazvaným Bon Soir France v úterý 20. března od 19 hodin v Městském divadle v Chomutově.

"Z koncertní sezony jsem měl radost," říká kapelník Petr Macek

Most, Chomutov – Už v pondělí zazní operetní melodie a evergreeny na zámku v Klášterci. Hrát se bude i v Jirkově či při příležitosti oslav 500. výročí založení kostela.

Na Chomutovsku začal samosběr jahod, potrvá celý červen

Chomutov – Na Chomutovsku vypukly ve středu 31. května jahodové hody. Na samosběr si můžete zajet i na jahodové plantáže do sousedních okresů. Sklizeň potrvá do konce června. Jahod je dostatek.

Lidé najdou novou práci. Víc se utrácí

Mostecko - Mezi městy Most, Chomutov, Žatec a Louny se bude do nových průmyslových staveb investovat přes miliardu korun.

Před půlstoletím vzniklo nové vinařské Mostecko, navázalo na středověkou tradici

Most - Dnes uplynulo 50 let od vysázení první novodobé vinice na Mostecku. Dodnes plodí. Zakladatel Ivan Váňa popisuje své začátky a cestu za uznáním. 72 hektarů vinic v průmyslovém Mostecku, z části umístěných na uhelné výsypce, patří k českým zemědělských divům.

AKTUALIZOVÁNO

V divadle se budou zpívat opery světových i českých velikánů

Chomutov - Pěkný hudební zážitek můžete získat v chomutovském divadle v úterý.

V Chomutově pokračuje festival krásné hudby

Chomutov - V úterý zazní v divadle známé hity. Přijedou mladí umělci, třeba Tomáš Savka.

Na zámku zazní operetní melodie

Klášterec n. O. - Mostecký kapelník Petr Macek uskuteční se svým malým salónním orchestrem, souborem Nálady, vystoupení na Zámku Klášterec nad Ohří.

Sladké umění: Věřili byste, že je tohle z čokolády?

Most, Jirkov - Toto dílo se jmenuje Zlatá kostka a klidně by mohlo stát v galerii.

AKTUALIZOVÁNO

Zfetovaný muž z Chomutovska přepadl za jízdy vlak

Chomutov, Most – Třicetiletý muž z Chomutovska přepadl kabinu strojvedoucího v osobním vlaku na trase Ústí nad Labem – Chomutov. Policie agresora zadržela na nádraží v Mostě.

Jubilejní sezona krásné hudby v Chomutově končí

Chomutov - Milovníci vážné hudby, zbystřete. Chystá se závěrečný koncert 25. sezony Festivalového orchestru Petra Macka. Koncert se koná v úterý 26. dubna od 19. hodin v Městském divadle v Chomutově.

Před oblíbenou „Rybovkou“ letos vystoupí kytarová legenda Lubomír Brabec

Chomutov - V Městském divadle v Chomutově se ve středu 16. prosince uskuteční další koncert 25. sezony Festivalového orchestru Petra Macka cyklu Chomutovské hudební večery.

Vyšetřování únosu školačky vysazené u Hrušovan převzali němečtí policisté

Hrušovany/Most - Policie v Mostě vyšetřovala od loňského podzimu únos dvanáctileté dívky. Tehdy neznámý pachatel dívku 4. září násilím naložil do svého auta v obci Obrnice na Mostecku. Nezraněnou ji pak vysadil poblíž obce Hrušovany na Chomutovsku. Dívky si všiml kolemjedoucí motorista a informoval policii. S ohledem na věk uneseného děvčete a závažnost činu policisté uvalili na případ informační embargo. Nyní, po delší době, odhalili klíčová zjištění.

Petr Macek: „Vytvářím pro posluchače jakousi virtuální operu“

Chomutov - Petr Macek hodnotí uplynulou sezonu krásné hudby v Chomutově. 

Mladí talentovaní umělci se představí v Chomutově

Chomutov - Festivalový orchestr Petra Macka zahajuje 19. sezonu Chomutovských hudebních večerů.

Francouzští umělci vystoupí na jarním koncertě v chomutovském divadle

Chomutov - V úterý 11. března pokračuje cyklus koncertů Festivalového orchestru Petra Macka v Městském divadle v Chomutově. Tentokrát bude zasvěcen francouzské a španělské hudbě.

Jiří Zelenka: Pan Ryba a paní Jeníčková by neměli ovládat radnici

Most - V zákulisí už začíná příprava na komunální volební kampaň v Mostě. A bude asi dost drsná. Mohou se v ní objevit skandální témata. Cílem je změna na radnici. V rozhovoru pro Mostecký deník to naznačil první místopředseda hnutí Severočeši.cz Jiří Zelenka. Známý podnikatel a bývalý mostecký radní za Sdružení Mostečané Mostu pomohl v roce 2006 Krušnohoru porazit tehdy vládnoucí mosteckou koalici ČSSD-ODS a teď chystá tažení proti bývalým kolegům, kterým už nevěří. „Na radnici je strach," komentuje Zelenka stav po osmi letech. S předsedou hnutí Bronislavem Schwarzem se minulý týden po valné hromadě odstřihli od bývalého vedení hnutí řízeném do září 2013 Františkem Rybou a začali vést Severočechy řádně, jak říkají.

Rozhovor s B. Schwarzem, předsedou Severočechů: Měl jsem více tlačit na Rybu

Most - Web Severočechů.cz je zablokován. Ti, kteří jej dosud tvořili, mají zákaz. I to je důsledek vyřizování účtů uvnitř rozhádaného hnutí. Na podzim zvolený předseda Bronislav Schwarz věří, že teď, po očistné valné hromadě, je hnutí na správné cestě. Za nesmysl považuje názor, že je jen loutkou podnikatele Jiřího Zelenky, nového prvního místopředsedy.

Nenecháme to být. Budeme se bránit, říká spoluzakladatel Severočechů.cz

Most - Hnutí Severočeši.cz má nové předsednictvo a nové sídlo. Odstěhovalo se z budovy SBD Krušnohor. O členství přišla nevědomky řada lidí. „Jsou z toho v šoku," říká František Ryba, který hnutí spoluzakládal. Co bude dál, není jasné.

Schwarz a Zelenka už ovládli Severočechy.cz

Most, Chomutov - Jedno z vlivných politických hnutí se otřásá v základech.

Nezaměstnanost v kraji v prosinci vzrostla

Chomutovsko má víc nezaměstnaných než okres Ústí nad Labem, významné změny se v kraji na trhu práce v závěru roku neudály

Řidiči pozor! Při cestě do Ústí vás v Mostě čekají objíždky

Most, Chomutov- Kdo při cestě do Ústí či Prahy projíždí Mostem, měl by být o víkendu opatrný víc, než kdy jindy.

Klínovec, Klíny: Na hory můžete lanovkou

Krušné hory  - Od pátku začne poprvé vozit turisty a cyklisty lanovka na Klínech. Na Klínovci už jezdí Dámská každý den

Peníze na studium dostanou asi i elektrikáři a obráběči

Ústecký kraj  - Stipendia na středních škol mají dostávat i žáci oborů Obráběč kovů, Elektrikář a Elektromechanika pro zařízení a přístroje. Hlasovat o tom bude zastupitelstvo Ústeckého kraje. Zvýhodnění oborů doporučili radní i úřad práce.

Uhlí dá lidem práci na desítky let

Mostecko, Chomutovsko - Největší smlouva v dějinách uhelné energetiky má pomoci regionu. Důl Vršany bude živit lidi i v době letů na Mars.

Chomutovští opilci skončí v Mostě. Kraj tu plánuje otevřít záchytku

Most, Chomutovsko - Opilec vyrve zdravotní sestře chomáč vlasů. Jiný napadne lékaře. Křik. Zlomená ruka. Další zpitý chlap nechce ze sanity. Tahají ho ven, aby uvolnili místo pro těžce nemocné. Stopadesátikilová žena v alkoholovém opojení čeká na vyšetření a sprostě řve na všechny…

Do Chánova budou jezdit kontroloři. Most tam už nechce zničené byty

Most – Skupiny kontrolorů začnou pravidelně prověřovat chování obyvatel chánovského sídliště. Jednou týdně zkontrolují, zda rodiny neničí byty a plní si své povinnosti. Na svém webu to oznámila mostecká radnice, která je vlastníkem sídliště.

Horníci se bouří. Do Prahy odjelo třicet autobusů

Most – Třicet autobusů plných naštvaných horníků odjelo dnesz Mostu demonstrovat do Prahy. Obviní vládu, že může za propouštění.

„Zákaz alkoholu? Poradíme si,“ říkají pořadatelé akcí

Chomutovsko - Na dodržování zákazu nalévání a tudíž bezpečnost lidí však raději dohlédnou strážníci a kontroly z úřadů.

V Chánově už lidé bydlí v opravených panelácích za čtyřicet milionů korun

Most - „Nezouvejte se, za chvíli budu vytírat!" říká v předsíni Kristýna Holubová. Stojí na linu imitujícím dřevěnou podlahu a vypadá šťastně. Na sídlišti plném extrémů začíná nový život.

Do krajského zastupitelstva chce 19 subjektů

Ústecký kraj - Do zastupitelstva Ústeckého kraje bude kandidovat 14 stran a pět koalic, tedy celkem 19 uskupení. Je to o dvě víc než před čtyřmi lety.

Těžba uhlí na Mostecku se dostává do potíží. Míst v hornictví postupně ubývá

Mostecku - Propouštění horníků pokračuje. Na Silvestra bude mít skupina Czech Coal přibližně o dvě stě zaměstnanců méně než na začátku letošního roku.

Mostečané se budou objímat. Stovky dobrovolníků se k sobě přitulí na náměstí

Most - Kdysi se o to pokoušeli Ježíš a Buddha. Teď chtějí bojovat proti utrpení Mostečané. Na protest proti rostoucímu sobectví a beznaději se obejmou v ulicích a na náměstí. A možná ho zaplní.

Zraněný policista z Chánova: Je mi už lépe, díky všem za pomoc

Most - Policie včera obvinila z pokusu těžkého ublížení na zdraví dvaatřicetiletého muže z chánovského sídliště. Zatím vše nasvědčuje tomu, že pod vlivem návykových látek v pondělí večer napadl v Chánově policistu. Zraněný mladý muž leží v mostecké nemocnici. Prostřednictvím internetu sdělil své první pocity.

Dejte lidem nižší dávky, volá sdružení

Most – V sousedním Mostě vznikla nová výzva české vládě, aby zpřísněním norem řešila špatnou sociální situaci v Ústeckém kraji a celé republice.

Spalovna v Komořanech: Nemáme co lidem tajit

Most - Už deset dnů fungují webové stránky, na kterých obyvatelé Mostecka najdou podrobné informace o plánované výstavbě zařízení na energetické využívání komunálních odpadů v areálu teplárny v Komořanech.

Složenka: Bere nezaměstnaná Romka víc než manažer?

Mostecko /OD SOUSEDŮ/ - Na internetu koluje ofocená poštovní poukázka s vyplacenou sociální dávkou ve výši 35 tisíc korun. Příjemcem dávky je žena bydlící v Chanově, odesílatelem město Most. Složenka mezi lidmi vyvolává hodně nenávisti.

Za Mostem má být další uhelná elektrárna

Most /OD SOUSEDŮ/ - Má zaměstnat tři sta lidí a stát asi 30 miliard korun. Těžební firma Czech Coal chce elektrárnu vybudovat do deseti let u svého lomu Vršany.

Stalo se Mostecko odpadní dírou celé republiky?

Mostecko - Jsem v jámě o velikosti fotbalového hřiště. Náklaďák do ní sype něco, co vypadá jako štěrk a co je podle celostátních médií toxické. Nabírám si plnou hrst. U nosu je to cítit octem a spálenou gumou, ale z rukou to snadno setřu a umyji mýdlem.

Pracovní agentury okrádají české dělníky

Ústecký kraj – Když mají v jednom obchodě banány za 30 korun a ve druhém za dvacet, je to běžný konkurenční boj. Když ale v jedné továrně bere jeden dělník patnáct tisíc korun a druhý o pět tisíc méně, i když je stejně užitečný, je něco špatně.

V celém paneláku už bydlí jen jediná žena. Stěhovat se odmítá

Obrnice /OD SOUSEDŮ/ – Nešťastná zmrzačená žena odmítá opustit obrnický „dům duchů“, který se má totálně zabednit. Obec musí řešit neobvyklý vzdor.

Jezeří a kostel zdražily vstup

/OD SOUSEDŮ/ - Mostecko – Státní kulturní památky, zámek Jezeří a mostecký děkanský kostel, musely pro letošek zdražit vstupné o deset korun. Soukromý zámek v Korozlukách trendu zvyšování cen odolává. Hlavní návštěvní sezóna začíná už za dva týdny.

GLOSA: Desatero z mateřinky. Díky za něj

V jedné mateřské škole v Mostě visí na nástěnce každodenní rady pro děti, jak se mají chovat, aby z nich byli LIDÉ.

Z velké rodiny jsou bezdomovci

Most /OD SOUSEDů/ - Matka před porodem, otec a osm jejich dětí se včera stali rozdělenou a potulnou rodinou.

POZNÁMKA M. VOKURKY: Proč měnit osvědčený biorytmus demokracie?

Vzniká nová zeď, další klacek hozený občanovi pod nohy, další o nás bez nás. Ach jo!

Napouštění jezera letos skončí

Most /OD SOUSEDů/ - Stavitelé největšího vodního díla u Mostu potvrdili, že bývalý velkolom, kde stálo staré město, dokáží naplnit vodou podle plánu.

Zájem o jezero Most stoupá, je z půlky plné. Rok 2011 platí

Most /OD SOUSEDů/ - Zvědaví lidé chodí k chrliči vody. K napouštěné obří nádrži si v pustině vyšlapali cestičku.

Kuriozita z Mostecka: Těžaři dělají ze šachet Afriku

Mostecko (VIDEA) - Horníci přesvědčují veřejnost, že doly na Mostecku jsou pro turisty zajímavé a navíc tisíckrát levnější než Keňa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT