VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN FOUKAL MGR.

Jan Foukal Mgr. / Chomutovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za znásilnění dostal šest let, málem se v soudní síni zhroutil

Chomutov - Více jak dva roky uběhly od doby, kdy padesátiletý Richard Slaný z Klatov podle obžaloby znásilnil na jaře roku 2013 v bytě v Klatovech svou ženu. V pondělí ho poslal Okresní soud v Chomutově na šest let do vězení. Rozsudek zatím není pravomocný.

Kadaň vybrala zhotovitele Studentského náměstí

Kadaň - Studentské náměstí v Kadani postaví místní firma FRK. Ve výběrovém řízení uspěla s nejnižší nabídkovou cenou zhruba 24 milionů korun. Projektant přitom náklady vyčíslil na 34 milionů, město tak výrazně ušetří. „Do soutěže se přihlásilo deset firem, jednu jsme vyřadili pro nesplnění podmínek. Musíme ještě čekat, zda se zbylí účastníci výběrového řízení neodvolají," uvedl kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

Ze zámeckého rybníka vylovili přes tunu ryb

Jirkov - Výlov rybníka v areálu zámku Červený hrádek přilákal v sobotu stovky lidí. Kromě sledování samotných rybářských manévrů pomohlo nevídané návštěvnosti i příjemné slunečné počasí a možnost vylovené ryby zakoupit či ochutnat. „Letos poprvé se nám podařilo rybáře přesvědčit, aby se výlov stal součástí tradičního ukončení kulturní sezony. Obrovský zájem lidí ukázal, že to byl dobrý tah," uvedl ředitel jirkovského Kulturního , vzdělávacího a informačního zařízení Bedřich Fryč.

Při požáru opuštěného domu se popálil bezdomovec

Chomutov - K požáru bytu v opuštěném domě v chomutovské Bělohorské ulici vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči i záchranáři. Byt totiž obýval neoprávněně devětatřicetiletý místní bezdomovec a narkoman, který utrpěl popáleniny. Do nemocnice jej převezl vrtulník. „

Strašidla mají svátek, Cumbajšpíl přiveze Vanessu

Chomutovsko - Následující víkend bude patřit zejména shromážděním dětí, které si oblíbily anglosaský lidový svátek Halloween. Připadá na 31. říjen, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů, organizátoři setkání zpestřují soutěžemi, hrami či závěrečným ohňostrojem.

Hodnota DPChJ klesala, exředitel přesto dostal statisícové odměny

Otvice - Technicko-hospodářský audit Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova (DPChJ), jehož vypracování zadalo letos na jaře vedení Chomutova z pozice hlavního akcionáře podniku, odhalil nestandardně vysoké odměny pro bývalého ředitele Jiřího Melničuka i špatné hospodaření společnosti. Novináře o tom informoval předseda představenstva dopravního podniku a chomutovský radní Jaroslav Komínek.

Studenti diskutovali s místopředsedkyní sněmovny zejména o problematice migrace

Chomutov - Na 30 členů chomutovského Studentského parlamentu se minulý týden setkalo s první místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Jaroslavou Jermanovou při příležitosti její pracovní návštěvy města. Do zasedací místnosti historické budovy radnice na náměstí 1. máje žáky místních základních a středních škol pozval náměstek chomutovského primátora Marek Hrabáč, který se jednání také zúčastnil.

V Kadani opraví střechy historických budov radnice

Kadaň - Do týdne začne v Kadani rozsáhlá oprava střech historických radničních budov na centrálním Mírovém náměstí. Kromě domu č.p. 1 s městskou věží se rekonstrukce týká i dvou přilehlých budov č. p. 184 a 185. „Střechy prošly rekonstrukcí začátkem 90. let minulého století, nicméně už na ně opět působí zub času a je třeba znovu zasáhnout," vysvětlil kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

V Kadani budou žně, zahraje Zrní. V zooparku uctí stromy

Chomutovsko - Nízké teploty „zahnaly" víkendovou kulturu pod střechu. Stále se však je na co těšit.

Kadaň rozšíří vinice a začne víno prodávat

Kadaň - Jednoznačnou podporu vyjádřili kadaňští radní záměru rozšířit plochy pro pěstování vinné révy a výrobu vín, která město posléze nabídne k odkoupení zájemcům. V současné době vlastní necelého půl hektaru vinohradu v areálu františkánského kláštera. Roční produkce kolem 200 lahví vína ale dosud sloužila jen k prezentaci: vypilo se při každoročním vinobraní, několik vzorků zástupci města nabízeli na veletrzích.

Lidé v Kadani třídí odpad, poplatek klesne i v příštím roce

Kadaň - Obyvatelé Kadaně budou mít s největší pravděpodobností levnější poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Zatímco letos činí 360 korun, v příštím roce by každý občan mohl odvést do městské kasy o 60 korun méně.

Budova kadaňské městské policie bude bez bariér

Kadaň - Od dubna příštího roku by měla být budova kadaňské městské policie přístupná bez problémů i lidem upoutaným na invalidní vozík či starším občanům. Letos v prosinci totiž vybraná firma zahájí stavební úpravy sídla strážníků. Zahrnují i nový bezbariérový vstup do objektu v jeho přízemí. Nahradí dosavadní vchod v prvním patře, kam se musí vystoupat po příkrých schodech.

Případ znásilnění se u soudu protahuje, obžalovaný navrhl další svědky a důkazy

Chomutov - Ani ve středu nepadl u chomutovského soudu verdikt v případu údajného brutálního znásilnění bývalé manželky. Státní zástupce z něj obžaloval padesátiletého Richarda Slaného z Klatov. Senát se přitom kauzou zabývá téměř rok, projednávat ji začal loni v listopadu. Důvodem dalšího odročení hlavního líčení jsou tentokrát návrhy obžalovaného na povolání dalších svědků a posouzení dalších důkazů. „Senát zváží, zda navrhovanému dalšímu dokazování vyhoví, hlavní líčení bude pokračovat 2. listopadu," reagovala předsedkyně senátu Lenka Chalupová.

Zoopark připravuje podzimní ekotábor

Chomutov - Chomutovský Podkrušnohorský zoopark uspořádá ve dnech 29. a 30. října podzimní ekotábor pod názvem Barvy podzimu.

Víkend rozezní Písňovar, nebe zastíní draci, zvířata slaví...

Chomutovsko - Také první říjnový víkend nabídne zájemcům řadu kulturních, společenských a zábavních akcí. Od pátku až do neděle hostí areál zámku Červený hrádek už tradiční prestižní soutěž pěveckých sborů Jirkovský písňovar s mezinárodní účastí. Na své si ale přijdou i děti při pouštění draků či obdivovatelé zvířat. V zooparku oslaví svůj svátek.

Ve Vejprtech zateplují dalších 12 obytných panelových domů

Vejprty – Do konce letošního roku ukončí ve Vejprtech druhou etapu zateplování obytných panelových domů v majetku města. Zahrnuje 12 objektů. Na investici si město vzalo úvěr, bude jej splácet ze zvýšeného nájemného po dobu 15 let. Kromě fasád, výměny oken za plastová a zateplení včetně půd a sklepů budou mít domy i nové vchodové dveře a garážová vrata.

Víkend nabídne festivaly, slavnosti cibule i čertovskou pohádku

Chomutovsko - S nadsázkou doslova každý, kdo nechce strávit následující víkend „za pecí", si jistě vybere z bohaté nabídky bezmála dvaceti kulturních, společenských a zábavních akcí v regionu.

UJEP zahájí v Kadani výuku ekonomiky

Kadaň - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v říjnu v budově kadaňského gymnázia otevře konzultační středisko. První blok výuky v rámci programu celoživotního vzdělávání začne 2. října, a to v oboru Podniková ekonomika a management. Zapsalo se asi 25 posluchačů.

V Kadani omezí počet značek

Kadaň - Kadaňští radní schválili zavedení zkušebního provozu v dopravě. Město je totiž přehuštěné dopravními značkami. „Dohodli jsme se proto s policií, že část z nich odstraníme. Budou to značky přikazující řidičům dát přednost v jízdě. Na křižovatkách tak začne platit pravidlo pravé ruky, tedy přednost pro vozy přijíždějící zprava," vysvětil kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

Bazárek otevře potřetí, zájem prodejců nepolevuje

Chomutov - Příležitost získat lacino oblečení, obuv, hračku pro potomka či drobnou elektroniku. Na druhé straně možnost zbavit se už nepotřebných věcí, jež doma překážejí, a vydělat si i nějakou korunu. To je nabídka veřejného bazárku, který pro velký zájem prodejců i kupujících pořádá už potřetí ve velké tělocvičně chomutovské střední průmyslové školy Monika Kulíková. Tentokrát zve zájemce na bazárek v sobotu 19. září, a to v tradičním čase od 09:00 do 12:00 hodin. Zájemci o prodej zboží se mohou ještě hlásit na telefonním čísle 603 416 426.

Podmínka zaměstnávat lidi bez práce pomohla dvanácti mužům

Kadaň - Šest absolventů škol a šest dlouhodobě nezaměstnaných našlo do konce srpna práci u stavebních firem, jež získaly v Kadani zakázku města. Umožnila to podmínka schválená zastupiteli, která od začátku letošního roku zavazuje vítěze výběrového řízení na zakázku města v hodnotě nad milion korun alespoň deset procent absolventů škol z celkového počtu pracovníků. Potřebnou praxi tak mohou získat absolventi středních škol a učilišť, kteří prokáží, že se jim do dvou let od ukončení docházky nepodařilo najít práci. Další alternativou pro firmy je nabídnout práci dlouhodobě nezaměstnaným.

Kapela se rozloučí se zpěvákem. Klášterec zve na slavnosti, Jirkov na pouť

Chomutovsko - Nebývale štědrý na kulturní a společenské akce bude následující víkend v regionu. Kromě zábavy ale bude tentokrát i ve znamení piety. S nedávno utonulým zpěvákem kapely X-left to die Davidem Weingärtnerem se rozloučí jeho spoluhráči, kolegové muzikanti i fanoušci. Pocta a vzpomínka na zpěváka, kterého znali díky talentovým soutěžím lidé v celé republice, budou stylové. X-left to die vystoupí v sobotu na festivalu Indian Summer v atriu chomutovské SKKS, koncert Davidovi spoluhráči věnují památce svého zpěváka a frontmana.

Město zabezpečí zdevastovaný areál bývalého podniku Tosta

Vejprty - Vejprtský stavební úřad nařídil zabezpečení zdevastovaného areálu bývalého podniku Tosta v Martinské ulici a také likvidaci třicetimetrového továrního komínu.

Vejprty čelí trestnímu oznámení, najmou si právníka

Vejprty - V pondělí v podvečer se na mimořádném jednání sešli vejprtští zastupitelé. Důvodem je trestní oznámení na město a jeho příspěvkové organizace. Požaduje prověření smluv, jež město a jeho organizace uzavřely v uplynulém období. Policie by tak měla zkoumat dokumentaci v některých případech až 12 let starou. Přijetí trestního oznámení potvrdila. „Skutečně se tím zabýváme. Jsme ale na začátku, víc informací v současné době nezveřejníme," uvedla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

V Kadani přibude u polikliniky 40 parkovacích míst pro auta

Kadaň - Rozšíření parkovacích ploch u polikliniky se dočkají řidiči v Kadani. Město nechalo vypracovat studii, jejímž úkolem bylo vyřešit současnou nevyhovující situaci. Řidiči mají totiž k dispozici jen osm parkovacích míst, což je málo. Připravovaná úprava ploch v okolí polikliniky proto počítá s navýšením parkovacích stání o dalších až čtyřicet. Systém časově omezeného parkování zůstane zachován.

Jana Zelenková čtyři měsíce po autonehodě: "Mám radost, že jedeme dál."

Chomutov - Rozhovor s trenérkou chomutovské taneční školy Stardance Janou Zelenkovou. Zotavila se z následků těžké autonehody, školní rok už zahájila plná elánu a smělých plánů.

Jubilejní svíčková, jezero plné draků, biskup požehná kostelu

Chomutovsko - Ani s koncem prázdnin a návratem dětí do školních lavic aktivita organizátorů kulturních a společenských akcí neklesá. Naopak, následující víkend nabízí bohatou a pestrou možnost výběru relaxace pro všechny generace.

X-Left To Die po tragické smrti zpěváka: Končíme!

Chomutov - Oblíbená chomutovská kapela X-Left To Die zřejmě skončí. Po tragické smrti zpěváka Davida Weingartnera, který se o víkendu utopil v Chomutovce, uvažují o svém rozpuštění.

FOTO: Císaře přivítalo žhavé slunce a davy „poddaných"

Kadaň - Třiadvacátý ročník Císařského dne nejspíš pokořil dosavadní rekord v návštěvnosti.

AKTUALIZOVÁNO

V Chomutovce chodec objevil tělo mladého muže

Chomutov – V sobotu v ranních hodinách objevil v potoce Chomutovka v chomutovské Kostelní ulici náhodný chodec tělo třicetiletého muže bez známek života.

Kadaň vyhlásí soutěž na sochu Fíka

Kadaň - Kadaňští radní rozhodli o vyhlášení soutěže na zhotovení uměleckého díla na nábřežní promenádu.

V Kadani zmodernizují kamerový monitorovací systém

Kadaň - V Kadani v příštím roce zahájí modernizaci kamerového dohlížecího systému městské policie. Zahrnuje 18 stacionárních a tři mobilní kamery.

Výstavba Studentského náměstí začne v říjnu

Kadaň - Už začátkem září Kadaň vypíše výběrové řízení na zhotovitele nového náměstí, pracovně nazývaného Studentské. Vznikne v místě bývalého autobusového nádraží, které je v současné době využívané jako tržnice.

Kadaň plánuje vybudovat chytré hřiště pro školy i rodiny

Kadaň - Vedení Kadaně představilo další ambiciózní plán. Ve městě by mělo vzniknout takzvané chytré hřiště. Kromě zábavy a sportovního vyžití umožní školním dětem, ale i rodinám a dalším zájemcům z řad veřejnosti rozvíjet své znalosti, vědomosti a kreativitu v řadě oborů. Například geografii, geologii, hydrologii, fyzice či biologii. Chybět nebudou ani prvky zaměřené na přírodu okolo nás, například hmyzí domek. O záměru novináře informoval kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

Spolek obcí požádá o dotaci na cyklostezku z Prunéřova do Černovic

Kadaň - Už v příštím roce by cyklisté mohli začít využívat novou, zhruba patnáctikilometrovou stezku z Prunéřova do Černovic. Vyhnuli by se tak nutnosti jízdy po velmi frekventované silnici I/13 mezi Kláštercem nad Ohří a Chomutovem, kudy denně projedou tisíce aut. Z Klášterce se totiž v současné době dostanou cyklostezkou mimo silniční tahy podél řeky Ohře do Kadaně, odkud mohou pokračovat přes výsypky až k prunéřovské elektrárně. Tento úsek stezky dělníci dokončili letos v červenci.

Benefice pro psí útulky: Rekordní účast i výtěžek

Kadaň - Přes 12 tisíc korun se podařilo vybrat organizátorům druhého ročníku benefičního vystoupení hudebních a tanečních souborů z regionu i hostů z Prahy, které se uskutečnilo v sobotu v areálu kadaňských Františkánských zahrad. Výtěžek pořadatelé věnují na podporu psů v útulcích pro opuštěná zvířata v Chomutově a Jirkově.

Kadaň láká do parku čtenáře

Kadaň - Do Smetanových sadů v Kadani by měla v říjnu přibýt nová atrakce. Stane se jí knihobudka a nové lavičky pro čtenáře. Novináře o tom informoval starosta města Jiří Kulhánek.

Chomutovský zastupitel Aleš Gelhof (ANO 2011) odstoupil

Chomutov - Chomutovský zastupitel a člen kontrolního výboru za hnutí ANO 2011 Aleš Gelhof rezignoval na svůj post. Vedení města své rozhodnutí oznámil dopisem, který dorazil na magistrát 27. července. Jde tak o první obměnu nového složení pětatřicetičlenného zastupitelstva po opakovaných komunálních volbách v Chomutově letos v lednu.

Ocelárny holdingu Z-Group jsou po loňské ztrátě znovu v kladných číslech

Chomutov - Podniky sdružené v ocelářské skupině Z-Group Steel Holding průmyslníka Zdeňka Zemka utržily za prvních šest měsíců letošního roku 1,45 miliardy korun. Ve stejném období loni dosáhly agregované tržby skupiny 1,37 miliardy korun. Meziročně tak tržby vzrostly o šest procent.

Investor plánuje vybudovat za Jirkovem průmyslový park

Jirkov - Německá firemní skupina Lettenmayer & Partner plánuje vybudovat za Jirkovem průmyslový park. Logistický skladový areál s administrativním zázemím a parkovacími místy pro 546 automobilů by měl vzniknout mezi Jirkovem a Vrskmaní u čtyřproudové silnice I/13. Práci by v průmyslovém parku mohlo najít až 1 548 lidí, z toho 600 ve skladové části areálu, dalších 174 v administrativní části. Vyplývá to z dokumentace developerské firmy.

Šamotárna s osmdesáti zaměstnanci končí, mají šanci na jinou práci

Kadaň - Na Chomutovsku nemělo na konci června práci 8 964 lidí, míra nezaměstnanosti tak dosáhla deseti procent

Víkend okyselí Citron, zadupe slon, v Měděnci bude krušno

Chomutovsko - Prázdniny jsou v polovině, léto vrcholí a nabídka kulturních pořadů je stále pestrá.

Restaurant Day v Jirkově končí. Narazil na požadavky hygieniků

Jirkov - Požadavkům hygieniků organizátor nedokáže vyhovět. Jednodenní restaurace ve věži či sklepení je tak minulostí.

Venkovní posilovny prověří mezinárodní soutěž ve workoutu

Chomutov, Jirkov - Organizátoři by dokonce rádi zprostředkovali přímý přenos prostřednictvím serveru You Tube

V kláštereckém porcelánu „zadupe" v polovině prázdnin zábavný slon

Klášterec nad Ohří - Festival má na severu Čech premiéru, jeho organizátor Petr Batěk si vybral Klášterec. Více informací v rozhovoru.

Na muziku do Vrskmaně, Vejprty lákají na tradiční pouť

Chomutovsko - Kromě hudebního festivalu a pouti lidé mohou zvolit i prohlídku kostela či pevnosti.

Soud odročili. „Máme prázdniny, paní soudkyně," vysvětloval znalec

Chomutov - Hlavní líčení s devětatřicetiletým bývalým vedoucím manažerem chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Tomášem Hofmannem by mělo pokračovat 14. října. V případě, že senát vyhoví návrhům obhájce, termín se nejspíš posune.

AKTUALIZOVÁNO

Prunéřov: Kamion se srazil s dodávkou, tři lidé zemřeli

Prunéřov - Tři muži nepřežili ranní nehodu u prunéřovské elektrárny. Na silnici I/13 se srazil kamion s přívěsem s malou dodávkou, jejíž posádka střet nepřežila.

"Hrala by som pokojne aj tu žabu," pobavila Kronerová

Kadaň - „Scenár sa mi tak veľmi páčil, že by som pokojne hrala aj tu žabu," pobavila diváky v kadaňském kině Hvězda slovenská herečka Zuzana Kronerová. Společně s režisérem a scenáristou filmu Slávkem Horákem a představitelkou hlavní role Alenou Mihulovou přijela na besedu s diváky pondělní premiéry nového českého filmu Domácí péče. Návštěvníci kina nakonec zpovídali všechny tři protagonisty ještě déle, než trval celý premiérový snímek.

FOTO: Vysmáté léto přilákalo i letos tisíce fanoušků

Kadaň - Zhruba 6 500 fanoušků navštívilo v sobotu 12. ročník oblíbeného rockového festivalu Vysmáté léto v Kadani. Návštěvnost tak nebyla rekordní, pořadatelé jsou přesto spokojeni. „Vše se odehrálo bez jakýchkoli potíží či incidentů. I když přišlo méně lidí než loni, je to účast více než slušná.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT