Třeba ty otravné zdravotní procházky. Pro děti vyložené utrpení, pro páry nechutná nutnost konverzovat na téma "ejhle veverka". To teď odpadá. I dotěrnému psovi snadno vysvětlím, že s ním nemusím ve čtyři ráno ven. Když nerozumí česky, stačí mu ukázat portrét zamyšleného Hamáčka. (Jasně, že venčení je ještě povoleno, ale musí ten pes vědět všechno?)

Báječné je i to, že nemůžu nakupovat. V obchoďáku vždycky utratím spoustu peněz neplánovaně. Teď mohu ušetřit na báječnou dovolenou v Itálii nebo ve Španělsku :-). Zůstávám tedy doma.

KaranténaZdroj: DeníkA i tam pozoruji mnohá vylepšení: nikdo mě nebude nutit dělat ani jíst (kdo ví, co je horší) teplé večeře. Je potřeba šetřit plyn a elektřinu. Vláda nám nezaručila, že nedojdou. Nemusím honit děti od mobilu a počítače. Stejně jsem v tom byl extrémně neúspěšný. Co mají teď chudinky dělat jiného, když jim milovanou školu a kroužky vzali?

Můžu dát konečně průchod hypochondrismu. Partner mě bude nadšeně obskakovat, pokud si stěžuji na cokoli jiného než koronavirus.

Poprvé v životě mě nikdo nebude kritizovat za to, že doma chlastám. Jednak do hospody nemůžu, jednak to potřebuji v téhle šlamastyce na nervy.

A vůbec: všimli jste si někdy, jak je zajímavý výhled z okna, i když je kolem liduprázdno? A jedna optimistická zpráva navíc: prý se narodí za devět měsíců víc dětí, když budeme zavření doma. Je to velmi nepravděpodobné. Stane se něco mnohem lepšího. Horentně stoupnou příjmy pornoprůmyslu.

Vzhledem k tomu, že přes polovina světového porna se točí v Česku, je to pro hospodářství větší pomoc než všechny Havlíčkovy balíčky.