Velká zajímavost spočívá v tom, že veškeré konstrukce a většina prvků a mobiliáře byly vyrobeny svépomocí společně s majiteli kavárny, čímž se snížily náklady na výstavbu.
„Z 80 procent se přitom jedná o zrecyklovaný materiál. Majitelé využili dřívější rekonstrukce brněnské likérky a odtud použili dřevěné konstrukce a další prvky,“ prezentují místo autoři z kanceláře KOGAA na webu ceskacenazaarchitekturu.cz.

Interiér je čistý a světlý. Dominuje mu výrazná oranžová barva kovových prvků, vlnitý plech a množství rostlin. Ty mimo svoji okrasnou funkci slouží jako přírodní čističe a zvlhčovače vzduchu, což napomáhá k udržování optimální vlhkosti potřebné pro kávové procesy.

Dělat hvězdice z radosti před mobilním domem? Proč ne. Může mít svou espézetku a za auto se připojí třeba jako vozík.
Český dům si lze zabalit a převážet sem a tam. Mobile Hut má blízko k přírodě

Horní prostor dvoupodlažní konstrukce ohraničený vlnitým polykarbonátem slouží jako kancelář. Do dvoupodlažního objektu světlo přirozeně proniká shora a navíc se prostorem šíří díky průsvitným stěnám.

„Prostory umístěné dále od vchodu slouží k výrobě kávy – od skladování syrových kávových zrn až po jejich čištění, pražení a balení. Oddělená místnost za barem je určena k testování kávy a funguje zároveň jako showroom pro profesionální baristické stroje a prostor pro pořádání workshopů a různých soutěží,“ uvedl tým KOGAA.

Přední část objektu při vstupu plní funkci kavárny a prodejny kávy koncovým zákazníkům. U boční stěny je zavěšeno kovové schodiště v mandarinkově - oranžové barvě vedoucí do horního pracovního prostoru.